Verighete

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by kkristina »

Am sa-l intreb daca se apuca de comenzi mici, ca el lucreaza doar cu comenzi mari, dar eu cred ca voi ar trebui sa mai analizati piata...


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by pops_uk »

kkristina wrote:Am sa-l intreb daca se apuca de comenzi mici, ca el lucreaza doar cu comenzi mari, dar eu cred ca voi ar trebui sa mai analizati piata...
Ce ai in vedere doar comenzi mari?

E adevarat ca in am fost doar in cateva locrui in MD sa vedem, si asta a fost cel mair ezonabil pret, ar veni 350 lei gramul cu lucru.

Nu sunt la ucrent cu preturile de al Moldova de asta mi s-a parut rezonabil oferta facut de cei de la Elat!


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Admin »

Fetele, noi am facut verighetele cu 300 lei/gramul (cu tot cu lucru si aurul lui) in 3 zile erau gata.


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Mariashca »

Admin wrote:Fetele, noi am facut verighetele cu 300 lei/gramul (cu tot cu lucru si aurul lui) in 3 zile erau gata.
Buna fetelor, admin persoana la care ati facut verighetele face doar clasice? noi cu vs vrem ceva mai interesant


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Admin »

Mariashca wrote:
Admin wrote:Fetele, noi am facut verighetele cu 300 lei/gramul (cu tot cu lucru si aurul lui) in 3 zile erau gata.
Buna fetelor, admin persoana la care ati facut verighetele face doar clasice? noi cu vs vrem ceva mai interesant
Nu stiu, dar posibil sa faca doar clasice. Oricum, poti sa-l intrebi. 0795 41 288 Igor


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by alea »

noi tot am facut din aur combinat...aur alb cu aur roshu...inelul meu ii cu 3 pietricele...ambele cite 9 mm si cintaresc 20g...a costat 10500lei(lucru+aur+proba+10%pierderi...inscriptiile in interior au mers ca cadou:))...asa ca oferta de la elat e destul de buna


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Admin »

alea wrote:noi tot am facut din aur combinat...aur alb cu aur roshu...inelul meu ii cu 3 pietricele...ambele cite 9 mm si cintaresc 20g...a costat 10500lei(lucru+aur+proba+10%pierderi...inscriptiile in interior au mers ca cadou:))...asa ca oferta de la elat e destul de buna
Foarte buna oferta... :) noi am dat doar 2000 lei :D


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by pops_uk »

Admin wrote:
alea wrote:noi tot am facut din aur combinat...aur alb cu aur roshu...inelul meu ii cu 3 pietricele...ambele cite 9 mm si cintaresc 20g...a costat 10500lei(lucru+aur+proba+10%pierderi...inscriptiile in interior au mers ca cadou:))...asa ca oferta de la elat e destul de buna
Foarte buna oferta... :) noi am dat doar 2000 lei :D
2000, pe ce fel de verighete? Care e greutatea si latimea?


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Admin »

pops_uk wrote:
Admin wrote:
alea wrote:noi tot am facut din aur combinat...aur alb cu aur roshu...inelul meu ii cu 3 pietricele...ambele cite 9 mm si cintaresc 20g...a costat 10500lei(lucru+aur+proba+10%pierderi...inscriptiile in interior au mers ca cadou:))...asa ca oferta de la elat e destul de buna
Foarte buna oferta... :) noi am dat doar 2000 lei :D
2000, pe ce fel de verighete? Care e greutatea si latimea?
Clasice, 6 grame impreuna, latimea 5 mm.
Image


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete clasice sau nu?

Post by Admin »

Ce ati gravat pe verighete? Noi am scris: 4ever I2 XV.V.MMX
Graveaza un domn in UNIC, 100lei gravarea unei singure verighete.


Post Reply