Cununia religioasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Cununia religioasă

Post by Katina »

foarte frumosi ,si ce emotii am cand privesc poze de aici de la voi miresuici care aproape un an am stat si am pralavrajit impreuna pe acest forum si ne-am ajutat una pe alta si cand vad pozele pai imi zic a reusit sa descurcat uite ce bine arata e perfecta oare voi reusi si eu ...pana ce nu trecem ne face inimioara bum bum ...


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Cununia religioasă

Post by aretina »

Multumesc fetele pentru poze!! Am o intrebare, e catolica sau ortodoxà, mama imi spuen ca catolica!! ;)


Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by Diddy88 »

Noi facem cununia la Manastirea Curchi ! ne va costa 1200 lei ! Sintem programati la data de 9 septembrie ! Am fost am vb cu preotul , am vazut imprejurimile,foarte frumossss!


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by RoDiNkA »

Diddy88, cum 1200 lei cununia la Curchi? eu stiam de 1600 si 2200 daca doresti sa fie cu cor... :roll:


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by adeline »

aretina wrote:Multumesc fetele pentru poze!! Am o intrebare, e catolica sau ortodoxà, mama imi spuen ca catolica!! ;)
ortodoxa desigur, se vede si din poze , bisericile catolice arata altfel
aceasta biserica apartine mitropoliei basarabiei


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Cununia religioasă

Post by INNA 2012 »

si eu fac cununia la Manastirea Curchi si la fel ne costa 1600,nu inteleg de unde 1200...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Cununia religioasă

Post by tancha_ru86 »

aretina wrote:Multumesc fetele pentru poze!! Am o intrebare, e catolica sau ortodoxà, mama imi spuen ca catolica!! ;)
e ortodoxa si intradevar cum a zis si adeline tine de Mitropolia Basarabiei, adica are cateva diferente, cununa sambata, coroana este pusa pe capul mirilor si nu e tinuta de vornicei, dar in rest nu stiu daca mai sunt diferente.

viitorelor miresici sa aveti emotii dar sa fie pozitive si constructive. toate reusim intr-un fel sau altul, asa ca nu va faceti probleme.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Cununia religioasă

Post by aretina »

Am schimbat pàrerea , cu ajutorul mamei am ales altà biserica '' Biserica Schimbarea la Faţă a Mântuitorului'' 300-400 lei o singura pereche

Image


arinusha
Posts: 70
Joined: 20 Feb 2012, 13:44

Re: Cununia religioasă

Post by arinusha »

noi tot facem la aceasta biserica cununia si am achitat chiar si avans 300 de lei, da costa 1200 lei de pereche singuri


me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Cununia religioasă

Post by me BRIDE »

tancha, sinteti asa de frumosi, atit de mult imi plac pozele voastre, bravo!!! :)
cit a durat la voi cununia?


Locked