Cununia religioasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
lucyyy
Posts: 55
Joined: 10 Nov 2012, 20:10

Re: Cununia religioasă

Post by lucyyy »

irinutza22 wrote:Miresuicilor, am si eu o intrebare.... Cine sa cununat la Sfintul Dumitru de la Botanica covorul pe care va cununa ramine la ei sau nu??
Am sunat si am intrebat, mi-a raspuns asa urit... Ca nu ramine nimik la ei...Dar parca nu sunt sigura...
noi am avut acolo cununia si nu ramine nimik la ei:)


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Cununia religioasă

Post by irinutza22 »

Multumesc mult de informatie.... :P


lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Cununia religioasă

Post by lencik88 »

wildcat soul wrote:
lencik88 wrote:Sunt mai linistita. Am rezervat deja ora la biserica, plus la biserica care tare vroiam-" Sf. Dumitru". Am o legatura spirituala cu aceasta biserica..Am fost botezata acolo si de asta tot acolo am vrut sa ne cununam..Problema ca nasi nu avem( nu are cine sa ne cunune), insa sunt optimista.Poate pina la urma gasim nasi.
felicitarii!!! ;) de nasi nu retrai o sa gasiti voi pina la urma, in cel mai rau caz gasiti o pereche care sa va cunune si gata:) " Sf. Dumitru" e frumoasa biserica si preotul e glumets:) ati ales o biserica buna
multumesc wildcat soul..


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by wildcat soul »

lencik88 wrote:
wildcat soul wrote:
lencik88 wrote:Sunt mai linistita. Am rezervat deja ora la biserica, plus la biserica care tare vroiam-" Sf. Dumitru". Am o legatura spirituala cu aceasta biserica..Am fost botezata acolo si de asta tot acolo am vrut sa ne cununam..Problema ca nasi nu avem( nu are cine sa ne cunune), insa sunt optimista.Poate pina la urma gasim nasi.
felicitarii!!! ;) de nasi nu retrai o sa gasiti voi pina la urma, in cel mai rau caz gasiti o pereche care sa va cunune si gata:) " Sf. Dumitru" e frumoasa biserica si preotul e glumets:) ati ales o biserica buna
multumesc wildcat soul..
pentru putin ;) eu doar miam expus parerea, succese voua in pregatiri:)


Image
T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Cununia religioasă

Post by T<3 V »

Noi ne-am cununat vineri la biserica din incinta Manastirii Curchi. Daca cineva are intrebari, mi le adresati


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Cununia religioasă

Post by Niagarcik »

Noi in sfirsit ne-am hotarit cu cununia, Slava Domnului...si facem tot in ziua nuntii, dar la Teodora de la Sihla era tot ocupat. VS a gasit o biserica in preajma liceului Prometeu care cununa simbata si tocmai ora care ne convine era libera...suntem tare fericiti...cel mai mult m-a mirat faptul ca cununia nu are o taxa, e gratis...dar deja cit te lasa inima jertvesti pu biserica...
cine mai cauta biserica simbata Teodora de la Sihla mai are o "filiala", daca pot sa-i spun asa, la Ciocana pe M. Sadoveanu unde inca nu e ocupata, e recent construita


Image
User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Cununia religioasă

Post by Honey_lady »

Fetelor, s-a cununat cineva din voi la biserica Sf.Pantelimon? Stiti care sunt taxele? Nunta noastra e pe 9 august, de Sf.Pantelimon, si am convenit sa ne luam si hramul casei tot acest sfint, si am fi vrut sa ne cununam la biserica nu acelasi nume, dar nu am fost niciodata la biserica aceasta si nustiu ce si cum? mama insista sa ne cununam la Cricova, unde si locuim.


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Cununia religioasă

Post by T<3 V »

Honey_lady wrote:Fetelor, s-a cununat cineva din voi la biserica Sf.Pantelimon? Stiti care sunt taxele? Nunta noastra e pe 9 august, de Sf.Pantelimon, si am convenit sa ne luam si hramul casei tot acest sfint, si am fi vrut sa ne cununam la biserica nu acelasi nume, dar nu am fost niciodata la biserica aceasta si nustiu ce si cum? mama insista sa ne cununam la Cricova, unde si locuim.
Nu am fost la cununie acolo, ci doar la slujbe. E bine. Dar vezi si tu, nu conteaza unde, ci sa crezi in cununie.


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by maryLand »

O prietena de-a mea , s-a cununat la Sf.Pantelimon...mi-a placut mult cununia..preotul a vb foarte frumos, calm si duios. Pretul insa nu-l cunosc ;)


Image
bootterfly
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2013, 13:55

Re: Cununia religioasă

Post by bootterfly »

Fetelor , cam cit aproximativ dureaza cununia?


Locked