Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by K_ID_25 »

INNA 2012 wrote:e interzis pepenele verde si galben la nunta...nunat e pe 9 august,si o sa optez pt mere,struguri,portocale,kiwi,grapefruit,posibil si prune
interzis ?! de ce ??? eu am avut multi pepeni desi era mai ...


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Masa de fourchette

Post by INNA 2012 »

pt ca cred eu cu nevoile din anul trecut,multi s/au intoxicat,si anume de la pepeni


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by K_ID_25 »

mda ... securitatea oaspetilor e pe primul loc ... la noi inseamna ca a fost o nunta cu risc foarte mare de intoxicare


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Masa de fourchette

Post by seyla »

Iti multumesc mult pentru ca atat de detaliat ai descris tot procesul! Mie imi place ideea ta! Vorbesc acum cu mamica, ea zice ca nu ar dori sa se scoale de la masa ca sa manance o bobita de poama :D


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by K_ID_25 »

:)) tu mai aminteste-i din cind in cind ca ea o sa fie soacra mica si la nunta atit mirii cit si nashii si socrii nu prea maninca nimic :D
Partea buna la noi era ca dansurile erau la terasa unde statea masa cu fructele, iar veranda cu al doilea fourchette era chiar acolo ! Adica oricum lumea se ridica sa danseze si in drum spre / printre si de la dansuri inhata cite u gura de fructe sau dulciuri - s-a mincat tot !


Image
zaraza
Posts: 51
Joined: 01 Jul 2012, 06:38

Re: Masa de fourchette

Post by zaraza »

eu personal nu vreau sa fac ceva pompos, vreau simplu dar cu gust, in plin sens a cuvintului... las si pe masa la oaspeti fructe si afara aranjez o masa, vreau mult ceva exotik, ceva frukte din tailand))) sa bucur oaspetii cu ceva neobisnuit!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by maryLand »

Deja sunt pepenii nostri autohtoni. Din contra, mai mare este riscul cu portocalele si kiwi, umplut de formalina decit cu penii galbeni si verzi :oops:
La noi s-au mincat la fugulita, aratau foarte proaspat pe masa de fourchette ;)


Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Masa de fourchette

Post by Nika »

Fetelor ,de unde procurati voi pachetele de zahar pentru furshet????????????? 8-)


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by K_ID_25 »

Nika wrote:Fetelor ,de unde procurati voi pachetele de zahar pentru furshet????????????? 8-)
metro


Image
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Masa de fourchette

Post by Olga2012 »

Image
Image

Fetelor imi cer scuze anticipat pentru ca ma repet, dar daca aveti ceva informatie referitor la vase de genul asta va rog sa-mi spuneti si mie...multumesc mult! Sorina din pacate nu mi-a raspuns la intrebare(probabil nu mai intra pe forum)


Intrebarea 2:
Unde pot gasi asa baloane imense? :D


Post Reply