Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Masa de fourchette

Post by clara »

Fructe gasiti la Piata Centrala se vind toata noaptea linga Autogara, noi de acolo am cumparat fructele.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by RoDiNkA »

Ati cumparat fructe noaptea???


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by Alintush »

clara wrote:Fructe gasiti la Piata Centrala se vind toata noaptea linga Autogara, noi de acolo am cumparat fructele.
nu as spune ca fructele de la piata centrala noaptea costa mai ieftine...da, e mai ieftin daca iai angro..cite 4-5 kg nu e mai ieftin...poate cu maxim 3 lei


clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Masa de fourchette

Post by clara »

RoDiNkA wrote:Ati cumparat fructe noaptea???
Pe la 11 noaptea, in seara dinaintea nuntii :) . Poate nu e mai ieftin, dar ai de unde alege si e bine ca iti dau cu tot cu lada, nu mai umbli cu mainile pe ele si e mai comod in centru decit sa umbli prin toate gropile pe la Albisoara. Noi am luat struguri si piersici de la piata, portocale, kiwi si ananas a adus sotul din Italia, iar celelalte fructe - mere, pere, prune mi-au trimis parintii de la tara.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by RoDiNkA »

Nu cred sa mergem chiar in noaptea de ajun de nunta, dar..daca cumparam cu 1 zi intreaga inainte de nunta, e ok?


Image
clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Masa de fourchette

Post by clara »

RoDiNkA wrote:Nu cred sa mergem chiar in noaptea de ajun de nunta, dar..daca cumparam cu 1 zi intreaga inainte de nunta, e ok?
Daca aveti unde sa le pastrati e ok, noi le-am cumparat atunci pentru ca le-am dus imediat la sala. Am avut casa plina de invitati, nu mai era loc si pentru fructe.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by RoDiNkA »

Apropo, cind se duc fructele la sala? trebuia de la aceasta intrebare si sa incep :lol:


Image
User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Masa de fourchette

Post by kisitoka »

RoDiNkA wrote:Apropo, cind se duc fructele la sala? trebuia de la aceasta intrebare si sa incep :lol:
Noi facem nunta simbata ducem fructele vineri seara.


Image
Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by RoDiNkA »

Aham, merci! Deci noi nu stiu cum sa facem, suntem la Chisinau, nunta e vineri si la Casa Fermierului, la 60 km.....trebuie de gindit...


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by Alintush »

noi am cumparat fructele miercuri seara si joi dimineata...nunta am avut-o vineri
strugurii iam cintarit deodata in cutii...si piersicii la fel
nu sau stricat....am avut doar 2-3 prune moi si o para... :)


Post Reply