Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ollga »

dragele mele nu va faceti griji de meniu, noi avem fericirea caci de asta se vor ocupa parintii dar sunt linistita caci deja am fost acolo si masa nu pot sa zic ca chiar era incarcata foarte tare dar am mincat toti pe saturate si a ramas o multime de mincare neatinsa si cu toate ca era foarte gustoasa nu mai incapea in mine , in special rulada nicaieri la cite restaurante am fost nu am vazut sa fie taiate asa gros chiar recent am fost la butoias si te prevedeai prin felia de rulada si au dat 850 de persoana dar nu prea aveam ce minca, noi ne orientam tot un meniu de vreo 850 lei sa facem


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Nunta la "Novas"

Post by Amoricina »

Confirm cele spuse de Ollga. nunta noastra a fost la Novas pe 22 iunie, mincarea proaspata, buna, meniul am facut de 894 MDL, bauturile doar cu accize, torta trebuie sa aiba certificat de provenienta, sala curata, impecabila, administratorii foarte grijulii, chelnerii dragutzi si atenti, organizat totul pina in cele mai mici detalii. A ramas o gramada de mincare, impachetata si data acasa. Clatitele la desert au fost o nebunie:))) Nu am decit cuvinte de lauda! Multumim! :D


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Nunta la "Novas"

Post by bobrsergey »

testul pentru spotul publicitar al Sălii de banchet Novas Banquet Hall.
[vimeo]99021617[/vimeo]


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Nunta la "Novas"

Post by Amoricina »

ahaa! iata cine erau cameramanii necunoscuti mie la nunta mea! :)))


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Novas"

Post by K_ID_25 »

:))))) mie cel mai tare imi place decorul din acest filmulets :D


Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Nunta la "Novas"

Post by romanct1 »

Fetelor, dar cei de la Novas cind v-au strins mincarea dupa nunta au pus-o in pachetele sau in boluri de unica folosinta?


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Nunta la "Novas"

Post by Amoricina »

pun la dispozitie pare-mi-se 20 de lunch box-uri, restul la pachet...depinde si cit ramine...


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Nunta la "Novas"

Post by La_dame »

romanct1 wrote:Fetelor, dar cei de la Novas cind v-au strins mincarea dupa nunta au pus-o in pachetele sau in boluri de unica folosinta?
In cutiute de astea din plastic, in care de regula se pun prajiturile, etc. Sicer, nu-mi aduc aminte cu precize, poate au pus si in pachete careva produse...din astea care nu sunt tare fragile, gen rulade de carne... Cu siguranta imi aduc aminte ca ei strang totul, in general sunt foarte bravo, nu aveti de ce va face griji.
P.S. nunta a fost in 2012


Ema2015
Posts: 6
Joined: 12 Aug 2014, 18:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ema2015 »

Salutare fetelor, si noi am rezervat sala de la Novas, pentru iulie 2015, mai este cineva in aceasta perioada? :P :P :P


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Novas"

Post by K_ID_25 »

Felicitari Ema ! Ai putina rabdarica , in timp de 3-6 luni ai sa ai o multime de miresici care vor scrie la tema "data nuntii" sala si data si veti putea stabili legatura :)


Image
Post Reply