Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
happynes
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2011, 23:00

Nunta la "Novas"

Post by happynes »

Fetelor , ce pareri aveti despre acest restaurant , minusuri , plusuri ....si cine deja a facut deja nunta acolo poate dati sfaturi viitoarelor miresese ce fac nunta acolo ...poate sunt unele sugestii si pareri :D


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Nunta la Novas

Post by svetik90 »

salut citeste aici multe discutii sau dus aici la Novas sunt multe care au facut si fac....revizueste materialul..la sala de nunti


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by maryLand »

Draga happynes...Novasul este o sala într-atît de populara ca ar fi pacat sa spunem ca nu stim de ea...
eu o sa zic parerea mea personala, cu toate ca nu am jucat inca nunta acolo...dar urmeaza sa o facem..
am ales din 3 sali...pentru :
- lumina
- Calitate (in tot ceea ce fac) si accesibilitate
- pentru ca nici unii din zecile de oaspeti care au fost şi cu care am vorbit nu a zis un punct negativ asupra salii

unicul punct negativ ce mi s-a parut este distanta..acum insa, ducîndu-ma la alte serbari , imi pare mai aproape .

si inca ceva...de cind este deschisa sala, nu am auzit nimic de rau iar locurile acolo sunt bronate cu 1, 2 ani inainte...

dupa nunta poate voi avea mai multe de spus... Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/


Image
nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Nunta la Novas

Post by nicola »

happynes sa stii ca maryland are perfecta dreptate si asta o spun din propria experienta, ptr ca recent am sarbatorit nunta in acest superb local si daca ar fi sa-i dau o nota la sigur e 10+++++.....nu am observat absolut nici un minus.... personalul, incepind cu cei din administratie si terminind cu chelnerii sunt foarte binevoitori,grijulii, amabili si cel mai important simpli fara fite, vreau sa zic ca chiar am ramas placut surprinsa de comportamentul lor fata de clienti...la ei clientul e pe primul loc .....asa ca happynes, daca a-ti ales acest local ptr marele eveniment fii sigura ca a-ti facut o alegere f buna si nu ai de ce sa-ti faci griji.
...aaa am uitat sa zic ceva si de bucate,sa stii ca pregatesc foarte gustos absolut totul.... Image


happynes
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2011, 23:00

Re: Nunta la Novas

Post by happynes »

va multumesc pentru sfaturi , oricum fetele ce fac acolo nunta sau care au facut ar fi bine sa discutam in acest topic tot ce e legat despre aceasta sala , absolut totul..decor , bucate , muzica si tot asa....


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by maryLand »

voi ati bronat sala?
eu de exemplu nu am inca nici o indoiala ca nu-mi va placea ceva...cel mai tare ce m-a uimit e faptul ca i-au dat voie mamei mele sa intre in bucatarie, pe cind acolo se gatea o nunta, ne-au adus exemple de bucate si chiar au spus ca ne dau sa gustam...

decorul- cred ca totusi cit de bogata sala nu ar fi, oricum are nevoie de flori vii...oriunde in lume, florile sunt un simbol al vietii. Eu am ales culori contrastante decit cele ale salii
afara vom avea arca, panou si deja mese cu scaune, totul impodobit cu flori

mincarea, pe 5 septembrie ne ducem sa afcem meniul, dar deja cam stiu ce vreau...

transport va fi doar pt oaspetii din partea sotului pt ca vin de departe, in rest nu vor nimeni sa vin cu microbusul... :D



Image
happynes
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2011, 23:00

Re: Nunta la Novas

Post by happynes »

super , este totul asa perfect la aceasta sala ca deja imi este teama , noi deja am bronat si facem la anu , dar deja am inceput pregatirile incetisor , sa nu facem totul in ultimul moment :D , sper sa nu dam gres cu nimic Image


happynes
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2011, 23:00

Re: Nunta la Novas

Post by happynes »

Maryland , ce agentie ai ales pentru decorarea salii , si cam cit te costa , daca doresti poti sa scrii in privat , vreau sa ne facem un buget cit de cit


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by maryLand »

happynes wrote:Maryland , ce agentie ai ales pentru decorarea salii , si cam cit te costa , daca doresti poti sa scrii in privat , vreau sa ne facem un buget cit de cit

am ales-o pe Marina, e populara la noi pe forum...sincer si m-am pregatit de acest eveniment timp de aprox 2ani..pe Marina am ales-o pt ca intr-adevar are notiunea floristicii si a bunului gust. Ma costa totul 6000 de lei..dar aici intra doar florile..altceva nu vreau sa bag... Image Image Image Image


Image
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la Novas

Post by bride2011 »

Fetitele, novas este o sala de nota 10 intradevar, deservire, comportament, atentie, este totul a nivel, am ramas multumiti 101 %, ceea ce am luat au fost doar florile de la marina, veze cu ietre transparente si lamii in ele, a avut un efect nemaipomenit Image


Post Reply