Naşii - părinţi spirituali

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Naşii - părinţi spirituali

Post by sunflower »

Ajutorrr!!!!! fetelor eu am planuita pe puncta toata nunta dar problema e ca nu am vb cu nasii. Zilele astea trebuie sa mergem sa vorbim ei, adica sa-i "prindem de nasi" . Spuneti-mi va rog cum se face-cu ce trebuie sa mergem, adica stiu ca se duce cu paine , ceva bautura si ceva peste paine, dar cu ce? nasii nostri deja au 4 perechi de fini dar noi totusi am vrea sa fim originali. Dati-mi o idee, cum ati fost voi la nasi? (vreau ceva neobisnuit ca , cadourile le vor primi la nunta)


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by svetik90 »

nasii nostri tot au 4 fini deja noi sitem ai 5 :D noi am fost cu 2 colcacei cu 2 stergarele cu o sticla de sampanie si cu o cuite de rafaela :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

noi am fost la nasi cu 7 luni inaintea nuntii, am luat un cos mare de paie si l-am umplut cu bomboane, o sticla de vin rosu si fructe. Am luat doi colaci de sarbatoare de la Franzeluta si doua prosoape mari de baie, cu initialele numelor lor inscriptionate. Cam asta a fost...tare le-au placut aceste daruri.

akum vrem s ale ducem invitatia, si tot vrem un mod interesant...dar inka nu ne-am gindit... :)


Image
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by sunflower »

multumesc fetelor, e o idee interesanta prosoapele cu initiale :)


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by nadia803 »

Noi am mers cu 2 colaci de cei mari ca la cumatrie luati de la franzelutza, si 2 stergarele legate, si cu o sticla de vin bun. :) ai au fost tare bucurosi :D


lenka888
Posts: 86
Joined: 13 Jul 2011, 23:00
Location: Chisinau, Moldova

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by lenka888 »

Fetelor, nasilor tot trebuie de dus invitatie?


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by svetik90 »

nu e numaidecit...noi nu leam dus ei au zis voi deja neati invitat...si apoi peste un timp iam arata ce invitatie am si iam lasat ca amintire dar nu era de asta dedicata lor....si mia cerut si pentru invitatii din partea lor :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

noi am facut absolut pentru toata lumea, astazi le voi lua cele pentru parinti si nasi, fac o poza si vi le arat...sunt foarte frumoase... :)
imi par amintiri placute... :D


Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by O viitoare mireasa »

Si noi am fost la nasi... cu 2 colaci, cu un set frumos de albituri, cu o sampanie si cu un tort...
A fost bine, nasii au ramas incintati...
Si apoi nu cred ca conteaza atit de mult cu ce daruri mergi, conteaza mai mult vorbele ce le zici si sinceritatea


Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Nasii

Post by Ingutza »

si noi am fost la nasii nostri...le-am cadonat un cearsaf pe dormitor,o tava de pregatit bucate pentru cuptor,sampanie,2 colaci mari si frumosi si ciocolate...Au ramas multumiti de darurile noastre...


Image
Post Reply