Naşii - părinţi spirituali

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

maryLand wrote:Eu cred ca mai gustosi ca la Franzeluta...nu sunt. Acum simbata am primit la cumatrie colaci de la Plovdiv...frumosi, insa fara gust..dar vedeti voi...se spune ca din colacii nasilor trebuie sa guste tot neamul lor... :)
am intrat pe site-ul franzelutei simi-a placut cum arata al 2 colac ”festivitate”, cam cite kg tre sa aiba un colac? 1 kg ajunge sau 2kg e normal?


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by O viitoare mireasa »

de 1kg e cam micut
de 1.5 - 2kg e ok


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by O viitoare mireasa »

mai multa informatie este in tema COLACII


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Alintush »

In sfirsit ne-am decis si noi cu nasii si mai tare ma bucura faptul ca au acceptat. Acum nu ne ramine decit sa ii invitam oficial.." sa-i prindem de nasi'.
Feletor,dar la nasi se duce cu sampanie sau cu vin? sau e libera alegere?


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

noi am fost de hramul orasului la nasi, am luat 2 colaci de 75 lei de la Franzeluta, un set din satin de calitate pentru dormitor, am luat o solinitsa (cum se zice in română?) din lut, cu inscriptia @Moldova@ de la expozitie, o cutie de bomboane chisinaul de seara, o sticla de coniac de 9 stele pentru partea barbateasca si o sticla de Sheridan's pentru „fete” :) au fost nasii bucurosi, si ne astepatua cu nerabdare.. totul a fost frumos, si ei au venit cu o multime de sfaturi bune în organizarea nuntii...



User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

in general se duec cu vin rosu..insa acum parerile sunt atre impartite cit si varietatea..noi am luat vin...
insa fetelor, de curind am acceptat si noi sa fim nanasi cuiva, iar viitorii fini au venit cu coniac, pentru ca sotul meu este un fan al coniacului de colectie...si iak asa... :)


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by catalina »

maryLand wrote:in general se duec cu vin rosu..insa acum parerile sunt atre impartite cit si varietatea..noi am luat vin...
insa fetelor, de curind am acceptat si noi sa fim nanasi cuiva, iar viitorii fini au venit cu coniac, pentru ca sotul meu este un fan al coniacului de colectie...si iak asa... :)
dar noi cu sampanie am fost la nasi,fiindca nasha este "fana" sa zicem asha:)
p.s maryland,ce rapizi sunteti,deja si de nashi "v-au prins"...si noi avem demult "fini" care stau in rand,asteptam sa vina din USA si ne apukam de "nanashit":)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

maryLand wrote:in general se duec cu vin rosu..insa acum parerile sunt atre impartite cit si varietatea..noi am luat vin...
insa fetelor, de curind am acceptat si noi sa fim nanasi cuiva, iar viitorii fini au venit cu coniac, pentru ca sotul meu este un fan al coniacului de colectie...si iak asa... :)

felicitari, int-un ceas bun si Doamne ajuta...



Marinusha

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Marinusha »

Fetitele HELP plzzz, am nevoie de cit mai multe sfaturi, din pacate subiectul nostru de acum referitor la nashi e mai trist decit cum sa i invitam... deci va spun pe scurt... VS are o verishoara cu care a discutat cred ca din "pelinci"))))) ca i va fi nasha, tot mai bine shi mai bine dar dna e divortata, si nici in gind sa si refaca viata in viitorul apropiat. Noi cind am inceput sa ne intilnim n am zis nimic impotriva, ka mai stii din 2009 pin 2012 cine stie ce planuri avea, acum insa VS imi spune k trebuia sa i spun deodata ca nu vreau sa mi fie dna nasha.. shi makar de ar fi asta problema :( n am nimic impotriva ei, e o persoana super faina, dar iata vreau si eu nashi in toata legea, sa fie o familie, sa am la cine merge pt un sfat, cu cine sa impart o tristete sau o bucurie, sa fie 2 ca sa ne fie model, oare chiar vreau prea mult???(((( acum el se supara, shi vrea anume ea sa fie dar de nash ii este totuna daka va fi sau nu((( acum cum sa l conving pe el, shi kiar de l conving, cum sa mergem la ea, si sa i explicam mai delicat situatia??? ((((( ajutati-ma va rog..


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Alintush »

Marinusha wrote:Fetitele HELP plzzz, am nevoie de cit mai multe sfaturi, din pacate subiectul nostru de acum referitor la nashi e mai trist decit cum sa i invitam... deci va spun pe scurt... VS are o verishoara cu care a discutat cred ca din "pelinci"))))) ca i va fi nasha, tot mai bine shi mai bine dar dna e divortata, si nici in gind sa si refaca viata in viitorul apropiat. Noi cind am inceput sa ne intilnim n am zis nimic impotriva, ka mai stii din 2009 pin 2012 cine stie ce planuri avea, acum insa VS imi spune k trebuia sa i spun deodata ca nu vreau sa mi fie dna nasha.. shi makar de ar fi asta problema :( n am nimic impotriva ei, e o persoana super faina, dar iata vreau si eu nashi in toata legea, sa fie o familie, sa am la cine merge pt un sfat, cu cine sa impart o tristete sau o bucurie, sa fie 2 ca sa ne fie model, oare chiar vreau prea mult???(((( acum el se supara, shi vrea anume ea sa fie dar de nash ii este totuna daka va fi sau nu((( acum cum sa l conving pe el, shi kiar de l conving, cum sa mergem la ea, si sa i explicam mai delicat situatia??? ((((( ajutati-ma va rog..
Daca cununia ei nu este dezlegata poate sa va fie nasa. Uite,parerea mea...o singura pers poate face cit doua..de unde stii ca daca vei avea si nas si nasa inseamna ca va sustine in toate si la bine..si la rele..daca e bravo dupa cum zici nu cred ca vei simti lipsa nasului...
In ziua de azi e foarte greu sa gasesti nasi..mai ales nasi cu care sa te poti sfatui,sa-i spui bucuriile si tristetele.. Daca ea este deacord nu cauta in alta parte...este un proverb ..cine fuge dupa doi iepuri nu prinde niciunul...ai mare grija...


Post Reply