Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Luna de miere

Post by CristinaB »

Se poate de plecat si cu pasaportul asta simplu, cu viza aplicata.100 %


Image
Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Luna de miere

Post by Lukianov »

CristinaB wrote:Se poate de plecat si cu pasaportul asta simplu, cu viza aplicata.100 %
Multumesc!!!


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Luna de miere ...

Post by Radutu »

Doinita25 wrote:
charnelle wrote:Fetelor, sunt fericita! dupa o nunta superba, plecam in luna de miere pentru 2 saptamani: o saptamana in Malayasia si o saptamana in Bali! am apelat initital la grand voyage, pentru 10 nopti cu mic dejun cu bilete de avion ne-au spus 4800 euro!!!! erau doar hotele de 5stele dar oricum pretul e exagerat! Noi singuri am organizat totul: am cumparat biletele de avion in jumate de pret decat ceea ce agentia ne a propus, am rezervat hotelele, si masina ca sa cutreieram insulele, in total ne va iesi cam la 3200 euro pentru 2 saptamani depline! va impartasesc experienta cand ne intorcem!!!

spune-mi te rog pe ce sait ai dat comanda de bilete la avion???
Doinita te asigur ca ati calculat voi 3200 dar planurile de acasa nu mereu se potrivesc cu cele de la piata mai este o vorba asa ca mai adauga cel putin vreo 500, eu sincer as mai adauga si as lua o masina buna si mai mare pentru noua noas tra familie sau as investi in altceva acesti bani , bine ca aveti posibilitate asa ca O LUNA DE MIERE PLACUTA ;)


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Luna de miere

Post by Radutu »

pentru cei care vor sa mai economiseasca si dupa nunta pot pleca din bucuresti cu izzair sau blueair ei au oferte uneori si cu 30 eu de pers in multe destinatii iar rezerva la hotel o faceti prin bookingvom ,noi am hotarit cu sotul sa plecam in grecia avem acolo niste prieteni chiar in Atena asa ca banii care ar fi trebuit sai achitam pe hotel ii vom folosi pentru excursii si alte placeri , abia astep ,


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Luna de miere

Post by Radutu »

buna , iata deja pot sa ma impartas si cu emotiile de dupa luna de miere , noi am fost la niste cunostinte in Grecia chiar in Atena deoarece ei nu au all inclusiv atunci am hotarit sa stam la ei caci totusi luam masa la restaurant, iar de banii acestia am facut o groaza de cumparaturi caci am nimerit si la reduceri si am fost in diferite excursii de la biserici in munti pina la nisipurile de aur , seara eseam la Acropolis si stateam la restaurant ascultam muzica lor vie care iti creaza o atmosfera romantica, ce sa zic am ramas incintata si plus nu am cheltuit prea mult deoarece preconizam sa ne cumparam curind un apartament pentru tinara familie.


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Luna de miere

Post by Mihaelastr »

Salutare fetelor )))) am si eu o intrebare poate ma ajuta cineva. Deci nunta e in mai si noi vrem undeva prin iunie sa mergem la odihna si iese practic dupa nunta si dac noi suntem ambii cu cetățenie moldovenească si mergem la odihna cu pașaportul român. Intrebarea e ca daca no s avem probleme la vama intrucit eu nu o s ma fiu domnișoară . sau e necesar sami refac actele de urgență sa schimb in numele sotului?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Luna de miere

Post by Olecika »

Daca faci inregistrarea casatoriei in baza actelor moldovenesti, atunci poti calatori cu pasaportul roman cu familia veche, atita timp cit nu esti casatorita si conform actelor romanesti.

Din ziua inregistrarii casatoriei, actele nu mai sunt valabile pentru persoana care si-a schimbat numele de familie :)

Bafta !


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Luna de miere

Post by Mihaelastr »

Olecika wrote:Daca faci inregistrarea casatoriei in baza actelor moldovenesti, atunci poti calatori cu pasaportul roman cu familia veche, atita timp cit nu esti casatorita si conform actelor romanesti.

Din ziua inregistrarii casatoriei, actele nu mai sunt valabile pentru persoana care si-a schimbat numele de familie :)

Bafta !

Merci muuuult ))))


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Luna de miere

Post by cutsa »

slaut fetelor.am asa o intrebare.eu am buletin rominesc....dar vs nu...acuma m-am intors din italia...am fost cu buletinul rominesc si cu pasaportul moldovenesc (de tip vechi...nu l-am schimbat pe biometric)....dar nustiu cum v-a fi dupa nunta...nunta e pe 9 mai ...dar dua nunta vrem in vacanta?o sa pot tot asa sa plec?nu v-a fi problema cu pasaportul ?


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Luna de miere

Post by Mihaelastr »

cutsa wrote:slaut fetelor.am asa o intrebare.eu am buletin rominesc....dar vs nu...acuma m-am intors din italia...am fost cu buletinul rominesc si cu pasaportul moldovenesc (de tip vechi...nu l-am schimbat pe biometric)....dar nustiu cum v-a fi dupa nunta...nunta e pe 9 mai ...dar dua nunta vrem in vacanta?o sa pot tot asa sa plec?nu v-a fi problema cu pasaportul ?
La fel si noi stam pe ginduri. Nunta e in mai pe 23 si vrem dupa la odihna. Ma gindesc ca dac om calatori ambii cu pasaportul romanesc nu va fi o problemă dar daca nu e permis va trebui prin urgenta de schimbat pasaportul meu ((((


Post Reply