Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Luna de miere

Post by tenora »

Din cite stiu ca puteti sa calatoriti cu actele rominesti o durata de timp mai lunga, adica atita timp cat nu puneti la curent autoritatile romine ca v-ati casatorit ei nu sunt la curent si la vama nu aveti probleme. Actele moldovenesti nu mai sunt valabile indata ce va casatoriti. Cam asa stiu eu, eu am plecat 3 luni dupa nunta tot cu pasaportul rominesc cu numele de fata si a fost ok, pasaportul l-am schimbat deja peste hotare


Image
Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Luna de miere

Post by Mihaelastr »

tenora wrote:Din cite stiu ca puteti sa calatoriti cu actele rominesti o durata de timp mai lunga, adica atita timp cat nu puneti la curent autoritatile romine ca v-ati casatorit ei nu sunt la curent si la vama nu aveti probleme. Actele moldovenesti nu mai sunt valabile indata ce va casatoriti. Cam asa stiu eu, eu am plecat 3 luni dupa nunta tot cu pasaportul rominesc cu numele de fata si a fost ok, pasaportul l-am schimbat deja peste hotare
Merci muuult )))))


Mikutza
Posts: 4
Joined: 26 Dec 2014, 21:27

Re: Luna de miere

Post by Mikutza »

Buna fetelor!!!
Sunt noua pe aici. Deci vin si eu cu o intrebare: unde planuiti sa petreceti luna de miere?? Ceva propuneri, idei???
Multumesc anticipat!!


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Luna de miere

Post by Mihaelastr »

Mikutza wrote:Buna fetelor!!!
Sunt noua pe aici. Deci vin si eu cu o intrebare: unde planuiti sa petreceti luna de miere?? Ceva propuneri, idei???
Multumesc anticipat!!


Salut. Noi la fel vrem dupa nunta sa mergem la odihna ). Neam gindit sa mergem acuma la finele lui august sa prindem ofertele de early booking 2015. Si deja neom decide. Vrem turcia grecia sau deja bulgaria )))
Voi cum?


Mikutza
Posts: 4
Joined: 26 Dec 2014, 21:27

Re: Luna de miere

Post by Mikutza »

Mihaelastr wrote:
Mikutza wrote:Buna fetelor!!!
Sunt noua pe aici. Deci vin si eu cu o intrebare: unde planuiti sa petreceti luna de miere?? Ceva propuneri, idei???
Multumesc anticipat!!


Salut. Noi la fel vrem dupa nunta sa mergem la odihna ). Neam gindit sa mergem acuma la finele lui august sa prindem ofertele de early booking 2015. Si deja neom decide. Vrem turcia grecia sau deja bulgaria )))
Voi cum?

Buna Mihaelastr !!
Noi tot ne gindim la Grecia, turcia sau poate Spania.
Dar inka nu neam decis... mai cautam informatie :D


alise
Posts: 34
Joined: 17 Oct 2013, 16:57

Re: Luna de miere

Post by alise »

Noi am fost in Egipt , a fost super frumos. Avem zbor direct din Chisinau si asta pentru mine a contat mult, pentru ca iti iese "luna de miere" pe ochi cand ai de schimbat 2 avioane si dormit prin aeroport.


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Luna de miere

Post by marcellla »

Salut Alise. Poti sa-mi spui te rog cum ai organizat vacanta voastra in Egipt? cit timp a-ti stat, ce a inclus si cit v-a costat totul? multumesc mult.


Image
alise
Posts: 34
Joined: 17 Oct 2013, 16:57

Re: Luna de miere

Post by alise »

marcellla wrote:Salut Alise. Poti sa-mi spui te rog cum ai organizat vacanta voastra in Egipt? cit timp a-ti stat, ce a inclus si cit v-a costat totul? multumesc mult.
Iti raspund prin PM


Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Luna de miere

Post by Lukianov »

Salut fetelor,spuneti-mi va rog in Spania cu pasaport biometric spoate de dus?si pe ce perioada?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Luna de miere

Post by Olecika »

Cu pasaport biometric se poate merge oriunde in Uniuea Europeana (cu exceptia Irlandei si a Marii Britanii), inclusiv in Spania.
Trebuie sa prezinti la frontiera unele acte care dovedesc scopul vizitei (voucher de cazare, asigurare medicala, bilet avia...)


Post Reply