Locuinta pentru noua familie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Ninela »

Felicitari, Aleena! Stiu ce inseamna acest sentiment cind stii ca el al tau! Noi de curind am facut o achizitie reusita pentru noi - casuta noastra! Ce-i drept nu e varinata alba, va fi putin de lucru in ea, dar cum a zis si Aleena, ochii sperie, miinele bucura si apropie visurile noastre. Astept cu nerabdare sa incep amenajarile, deja cu VS ne facem planuri, iata colo va fi ceea , acolo noi singuri ne descurcam ... Le urez la toate miresuicele sa simta cit mai curind acest sentiment!!!


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by DanielaG »

Felicitari Aleena!!!Rabdare si putere voua in continuare si savurati comfortul si frumusetea creata de propriele minute!!!!


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by seyla »

Aleena,te felicit si ma bucur pentru tine- s-a implinit visul tau de a avea propria locuinta! :) Principalul ca este internet :D , iar apa calda si draperiile o sa fie. Incetul cu incetul casa voastra se va umple cu maruntisuri bine gandite, care o vor face atat de calda si draga inimilor voastre! Cu entuziasmul pe care-l aveti cu sotul sant sigura o sa faceti minuni! Spor la munca!!! ;)


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

Felicitari Aleena ! intradevar sa ai cuibul tau e o mare bucurie lasa incet incet o sa va lamuriti voi ,principalul ca esti acasa ;)

Apropo fetelor si noi ne apucam de reparatie caci ne-am hotarit sa venim definitiv in MD :roll: Deja asteptam lucrul disaignerului si apoi se incepe reparatia , ard de nerabdare si eu sa ma mut la casuta noastra.Azi am primit niste poze cu salonul si m-am bucurat mult caci domnul ne-a inteles ce ne dorim asa ca eu salonul si trapezaria nu mi-o mai imaginez caci deja o vad pe poze . E cam greu de la departare sa faci reparatie si cred ca mult ne va ajuta ca am angajat un disaigner .Image

Image
Image


Image
Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

Multumesc mult,fetelor!!!
Asa e...o adevarata fericire sa fii la casa ta...atat de multa linisteeee interioara...impreunata cu un sentiment timid de implinire...(desi nu e casa visurilor mele din mai multe puncte de vedere...dar vom munci ca sa nu ne oprim aici).

Seyla...am mituit vecina sa-mi permita sa folosesc reteaua lor de internet si cablu Tv...caci fara apa calda,parket,dulapuri si draperii traiesc eu cumva...insa fara comunicare nu-mi imaginez nici o zi~!!!!!! E ca si cum as fi fara aer!

Ninela si Heliga (poiectul e f interesant!)...va doresc multa bafta...si nervi de fier!!!

P.S: daca aveti intrebari referitor la procurarea materialelor de constructie...sunt experta deja...cunosc toate magazinele si pietzele specializate...va ofer cu drag informatie... :lol:


Alina Braileanu:

Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by maryLand »

Heliga, imi place foarte mult ce a facut designerul vostru...bafta la reparatie si rabdare.
Aleena, felicitari...sa aveti parte cu adevarat de un camin familial trainic si plin de fericire.

Senzatia de casa ta e ffoooarte placuta, mai ales dupa reparatie...ca in timpul reparatiei iti vine sa fugi tare tare departe :D :D :D


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

Multumim mult,MaryLand!

Ai perfecta dreptate...in timpul reparatiei ma luau valuri reci in spate de fiecare data cand veneam aici...si sotul se enerva cand ma intreba daca observ schimbarile si ii raspundeam de fiecare data ca nu... :lol:
Pana n-au capatat peretii culoare,mi se parea ca batem pasul pe loc... :D

Si culorile...un lucru aparent simplu...s-a dovedit o problema enorma ...Daca lucrez cu ele,le simt mult mai bine decat sotul meu...si ce incantata eram cand ii aratam in catalog o nuanta..si el imi venea cu alta,foarte diferita!!! :twisted:
Asa,in loc de verde-oliv...mi-a adus odata turcuaz iradiant... :cry: Iar pentru pereti...imi displace enorm aceasta nuanta!!!

Imi zicea cineva odata ca cea mai puternica incercare pentru cuplu e aparitia copilului...iar a doua...reparatia locuintzei! Cata dreptate in aceste vorbe!


Alina Braileanu:

Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by perla »

Aleena felicitari din suflet ;)
heliga cu Doamne ajuta...

noi desi avem apartamentul nostru inca nu am facut reparatie in el, au trait niste gazdasi aici si au facut o mizerie mare, peretii, podul murdar. Am vrut dupa nunta sa facem reparatie dar vestea ca v-om avea un bebe ne-a oprit. Asteptam sa faca bebe 2 ani si apoi ne apucam de reparatie generala. Ca sa nu ne trezim cu peretii desenati :)


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

Perla...merci mult!


Vreau sa-ti dau o veste buna.
La varsta de 2 ani pictura pe pereti abia incepe... :lol: :lol: :lol:


Alina Braileanu:

Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Liudocika2012 »

Aleena am vazut in vinzare carioci care dupa ce desenezi timp de vre-o 3 minute dispare desenul, sunt pe baza de apa, astfel copiii pot desena oriunde si orice fara batai de cap pentru parinti :)


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Post Reply