Confesiuni de soţie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Confesiuni de soţie

Post by tancha_ru86 »

Liudocika noi cred ca deja ne cunoastem din poze, iar tu cu siguranta nu erai...caciula alba era doar un indiciu ;). Ideea e ca imi doresc sa va cunosc si personal, dar distanta face imposibil acest lucru. M-as fi bucurat s-o intalnesc in realitate dar trebuia sa fiu mai indrazneata si s-o intreb. :lol: :lol:


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Confesiuni de soţie

Post by RoDiNkA »

tancha_ru86 wrote: Rodinka mie mi se pare ca te-am vazut in acel trolebus. Din pacate nu sunt prea indrazneata si nu am intrebat acea persoana care mie mi se pare ca semana cu tine foarte mult. Ma roade curiozitatea daca ai fost sau nu ai fost tu. Persoana respectiva purta o caciula alba cu "urechi". Astept sa-mi satisfaci curiozitatea. :lol: ;)
He, heeeeeeeeeeeeeeeeeee, Tancha, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, eu am fost 8-) Aveam pauza de masa si aveam nevoie sa ajung in centru cat mai repede sa imi iau ceva pentru concurs si sa reusesc sa revin la serviciu, acel troleu era primul transport ce a venit la statie... Te-am vazut si eu, am vazut vazut tangente comune cu Tancha noastra de pe forum, dar...tinand cont ca te-am vazut doar pe poze, plus ca ERAM SIGURA ca esti departe de Moldova - s-a spulberat ideea ca puteai fi tu... :roll:


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Confesiuni de soţie

Post by tancha_ru86 »

Ah ce rau imi pare ca nu te-am abordat si am stat fata in fata. Eu eram de la drum lung, obosita si inghetata, cu bagajelul dupa mine, cred ca aveam o moaca... de nerecunoscut chiar si pentru mine... :? :? :?

Iar tu ai niste ochi inconfundabili, ei m-au dus cu gandul la tine...mda acum regretul ca nu ti-am zis nici un cuvant e si mai mare, poate cu alta ocazie...


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Confesiuni de soţie

Post by Aleena »

Tancha...Rodinka...ce mica totusi e lumea... :D :D


Alina Braileanu:

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Confesiuni de soţie

Post by tancha_ru86 »

Aleena e adevarat, lumea-i foarte mica.
Pe de alta parte atata frig am indurat in moldova in 2 zile cum n-am indurat toata iarna in anglia. Din pacate experienta transportului public din MD m-a dus la disperare, cateva zile dupa intoarcerea in anglia am avut nevoie ca sa-mi revin, eram asa de bleaga ca nici sotul nu m-a recunsocut. In moldova nu se stie ce-i aia caldura in transportul public. Am mai prins si zilele alea cand a nins abundent. E adevarat frumusetea iernii moldovenesti si mancarea gustoasta moldoveneasca ca la mama acasa au meritat efortul...Imm ce-as mai manca acum placintele cu branza si bors scazut.. niste bunatati pe care nu le-as schimba pe nici un fel de mancare sofisticata din oricare colt al lumii. Din punctul de vedere al bucatariei moldovenesti ma simt mandra ca m-am nascut in moldova.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Confesiuni de soţie

Post by marcellla »

Ai foarte mare dreptate Tancha, atit in privinta mincarii cit si cea a transportului. Iar cind zic de transport nu ma refer numai la cel public unde ai avut de suferit tu, dar in general de ce se face pe strazile Chisinaului nostru pe timp de ninsoare si ploaie. Acesta pot sa zic ca e cel mai mare motiv din cauza caruia sotul meu nu vrea sa ne intoarcem acasa.


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Confesiuni de soţie

Post by RoDiNkA »

Tancha, iti multumesc, scumpica!!! :oops: Dar eram si eu agitata, exaltata in ajun de concurs, obosita, plina de idei, griji si grabita sa reusesc sa fac multe in pauza de masa...
Imi pare si mie rau ca am fi putut sa schimbam cateva vorbe, dar totodata ma bucura faptul ca "lumea e mica" si ca in acel moment, in graba, totus ne-am intersectat anume in acel troleu :)
Sa lasam regretele in trecut...Imi place sa fiu cu gandul ca va fi neaparat ocazia sa ne cunoastem pe viu, fara graba...Cand vei mai reveni in tara?! :P


Image
dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Confesiuni de soţie

Post by dorhyna »

Azi avand putin timp liber din curiozitate am accesat aceasta pagina. Si nu imi pare rau deloc. Atatea confesiuni, pareri.
In multe din mesaje m-am regasit si eu.
Tancha, cand aveam vre-o 16-17 ani aveam acelasi vis cu sora concomitent. De asta am aflat la cateva saptamani si parca imi aduc aminte cum ne-au luat fiorii (Sora e mai mica cu 2 ani). Cu toate ca au trecut multi ani d atunci eu inca imi aduc aminte de vis si ma gandesc ce ar insemna?.....
Multi ziceau ca ar putea sa ni se facut ceva vraji, dar eu nu cred in prostii din astea. Dar..totusi mi-i curios, cum 2 persoane sa vizeze in acelasi timp acelasi vis?.....
Pu mn e o intrebare fara raspuns... ;)


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Confesiuni de soţie

Post by dorhyna »

Dupa ceva timp lipsa de pe forum, am revenit. Cu toate k pregatirile de nunta trebuie sa fie in toi, totul merge alene. Nici nustiu cum vom reusi cu toate.
Ieri a fost inmormantat un verisor ce pe data de 15 martie implinea 30 ani. A fost un baiat vesel, intotdeauna cu zambetul pe buze.
Dupa tragedie suntem cu totii absenti de la ce se petrece in jur. Si....pana la nunta mai sunt doar 2 luni jumate. Nustiu cum va fi......


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Confesiuni de soţie

Post by mirabellla »

dorhyna condoleante :( da trist...intradevar foarte trist si credema ca te inteleg perfect... dar viata merge mai departe.. fii tare ...mai ales ca pina la nunta se vor implini 40 de zile.. fii sigura el de acolo de sus va veghea totul si va fi bucuros sa va vada fericiti in ziua cea mare... mai lasati citeva zile ca sati revii si scufundate in pregatiri.. totul va fi bine :) multa rabdare si succes in pregatiri

apropo am rasfoit tema data nuntii si am descoperit ca faci nunta pe 19 mai eu la fel un an in urma am jucat nunta pe 19 mai 2012 :roll:


Post Reply