Confesiuni de soţie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Confesiuni de soţie

Post by Liudocika2012 »

Miresuicelor, mi-am adus aminte ca dupa nunta mea am auzit un singur comentariu negativ de la o tinara care traieste intr-un sat indepartat care a zis ca "iaca tot o fost ghini, da daca mai erau sh niste catleti sau lapsha cu gaina fiarta da asa..." :D :lol: de atunci cind ne aducem aminte de ea zicem fata ceea care nu i-o ajiuns catleti))) Nunta si inmormintare fara vorbe negative nu exista )) Lasa ca cind vor baga ei bani, nervi, emotii si timp sa faca mai bine. Va pup miresuici!


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Confesiuni de soţie

Post by Girgana »

CristinaB wrote:Olecika, total de acord cu Girgana (care apropo, intra tot mai rarut pe la noi !! :roll: )
)))Cristina ,eu sunt mai des pe forum ca admin-ul,pare-mi-se,de 10 ori minim pe zi :D Pur si simplu, m-ii cam lene sa scriu,imi place mai mult sa citesc))Si am trecut in alta ipostaza deja, acum trebuie sa scriu in alta parte a forumului :oops: .


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Confesiuni de soţie

Post by CristinaB »

Te adaugam in lista ?

MAMICI CU BURTICI

Viktoria- 05.09.2013 - b
Mirabella - 13.09.2013 - b
Olicika - 30.10.2013 - f
Kristina11 - 25.11.2013 - b :)
Honey_lady - 01.12.2013 - f - Olivia
Libelula - 10.01.2014 - f
dorhyna- 25.01.2014

Ca daca da, apoi duble, triple felicitari!!! Recunosc sentimentul asta sa scrii doar atunci cind te atinge... :D


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Confesiuni de soţie

Post by Olecika »

eh, fetelor... e atit de corect ceea ca spuneti.. De-am putea pune un filtru la creer si memorie :) Dar asta e.. Lume diferita si gusturi diferite... si mai ales INVIDIE MARE IN TARA NOASTRA !!!
Si cind stiu cit am muncit pentru nunta asta si la urma sa aud comentarii de la cineva care nici atita nu poate :( Dar eu nu ma descurajez, ramin in continuare cu viziunea mea despre nunta, indiferent cit de dificil nu este :)
Bafta si spor la facut fata comentariilor negative :)
aa, si desigur multumesc de sustinere... ;)


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Confesiuni de soţie

Post by RoDiNkA »

Maklerus, iti multumesc foarte mult pentru cuvinte calde si ma bucur foarte mult ca experienta noastra, mesajele ramase deja in istorie vin in ajutor! :)
Nici nu incerca sa te indispui de vre-o cauza sau din cauza unor persoane, sau circumstante care ar putea parea ca obstacole, NU incerca! Da, nunta e o incercare mare pe langa faptul ca e unul dintre cele mai frumoase evenimente din viata uni om. Totul depinde de voi, trebuie sa fiti puternici, perseverenti si sa fiti ghidati de cel mai frumos si pur sentiment, care de fapt este si indrumatorul crearii noului nucleu al societatii - familia voastra...si anume, dragostea voastra! Pastrati-o cu sfintenie si lasati ca ea sa va indrume in tot! dragostea face minuni!

Olecika, cate bordeiuri, atatea obiceiuri...si aceasta e de cand lumea noastra si pamantul......nu avem de ales.....Da, ar fi ideal sa putem sterge din memorie acele clipe si file, care ne displac si ne creaza disconfort psihologic si emotional, dar...nu ne ramane decat sa facem fata si acestor incercari....Insa :!: noi putem contribui asupra ameliorarii starii noastre de spirit - amplificarea gandurilor pozitive, captivand atentia asupra amintirilor frumoase, care ne aduc bucurii :P Nunta fiecarei din noi e un eveniment unic, pentru care ne pregatim cu atata grija, emotii, dragoste...e evenimentul la care visam sa fie cel mai frumos si irepetabil din lume...pentru realizarea caruia se depune atata efort, atatea forte, cu dedicare totalmente...si cineva sa ne judece?!!!!!!! NU AU NICI UN DREPT!!!! Eu stiu foarte bine ca am fost judecata si pana acum ma vorbesc si imi discuta nunta persoanele "ideale"...ca am indraznit sa fiu diferita de altii, ca am schimbat multe traditii in modul cum am vrut eu sa fie (ei am lasat eu ceva exceptii)))))))))) ), ca ce mireasa am fost nonconformista, de comportamentul meu necorespunzator unei mirese, de faptul ca am aruncat tocurile si am dansat descults si m-am distrat ca pentru ultima zi din viata mea, ca am sarit in bazin in rochia de mireasa si puteam sa raman acolo de dragul rochiei care ma tragea la fund :lol: si de multe, multe alte elemente...DAR mie nu imi pasa si nu regret nici pentru o clipa de toate alegerile mele...Las sa vorbeasca cat incape...eu sunt multumita si ferm convinsa ca as proceda exact asa de as intoarce timpul inapoi...si...stiu la sigur ca am intrat in istorie pentru multi oameni ca una dintre cele mai nonconformiste mirese, care la sigur nu imi vor uita nunta si sunt mandra de acest fapt! :mrgreen: Asa ca, nu te indispune pentru cei ce nu o merita! Pastreaza in amintiri doar ceea ce te face sa zambesti si sa iradiezi de fericire!!!


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Confesiuni de soţie

Post by CristinaB »

A gresi este omeneste....Nu pot sa spun cum as reactiona, dar acum cu "mintea rece" zic ca fiecare merita a doua şansă....A renunta este usor, a lupta pentru ceea ce-ti doresti este mai greu...


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Confesiuni de soţie

Post by marcellla »

Am citit aceste cuvinte si pur si simplu am simtit sa le scriu aici.

А ты только представь... Она не твоя... По утрам с ней рядом просыпаешься не ты... Её сонные глаза целуют не твои губы... А она ведь такая красивая по утрам... Она готовит завтрак не тебе... И не к тебе спешит на встречу... Не тебе рассказывает, как прожила день...Не с тобой делит проблемы и радости... Не тебе пишет те трогательные SMS... Не тебе посвящает стихи... И по ночам дарит наслаждение не твоему телу... И не только по ночам... И не только телу... И вот здесь...за ушком...целует не тебя... Так,как умеет целовать лишь она... Так,как любил ты... Не с тобой мечтает о будущем... Не тебя ждет дома с горячим ужином... Улыбается не тебе... И даже в истерике бьет кулачками не твою грудную клетку... Не ты утираешь эти наивные слезы... И открытки, и подарки - не тебе... Не ты бредешь рядом по ночным улицам... Не твои привычки она знает лучше своих... И нежное... шёпотом... не тебе... И ногтями... по спине... не твоей... Не твоя жена. Мать не твоих детей... Не твоя... И ничего уже не исправить... Она совсем не твоя... Страшно? Тогда береги..


Image
Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Confesiuni de soţie

Post by Buburuza2014 »

Foarte frumoase si adevarate cuvinte...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Confesiuni de soţie

Post by maryLand »

Citeva imagini motivationale, care m-au atras atentia:
Image

Image


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Confesiuni de soţie

Post by perla »

Fetelor, un filmulet foarte interesant!!! Va sfatui sa va uitati la el...
http://www.publika.md/moldova--tara-unu ... 86201.html


Post Reply