Confesiuni de soţie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Confesiuni de soţie

Post by dorhyna »

mirabellla wrote:dorhyna condoleante :( da trist...intradevar foarte trist si credema ca te inteleg perfect... dar viata merge mai departe.. fii tare ...mai ales ca pina la nunta se vor implini 40 de zile.. fii sigura el de acolo de sus va veghea totul si va fi bucuros sa va vada fericiti in ziua cea mare... mai lasati citeva zile ca sati revii si scufundate in pregatiri.. totul va fi bine :) multa rabdare si succes in pregatiri

apropo am rasfoit tema data nuntii si am descoperit ca faci nunta pe 19 mai eu la fel un an in urma am jucat nunta pe 19 mai 2012 :roll:
Ms mult.
Ma bucur ca avem data nuntii pe aceeasi data. Speram ca aceasta data va fi una foarte norocoasa


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by DanielaG »

Lidia wrote:shi noi pentru o nunta de aproximativ 100 persoane am pregatit ka 15.000E sper sa ne ajunga.....de nu mai skoate el mirele ceva......
Citisem mai devreme o postare si ziceai ca mirele e italian ....nu am putut pur si simplu sa nu te felicit ,esti norocoasa...mai rar generozitate din partea lor :?

P.S.Sotul e moldovean...nu as putea sa traiesc cu alta persoana decit md,ru sau ro...de aceea niciodata nu mi-am propus sa inteleg modul in care sunt facuti...insa intreaga natiune italiana pt mine sunt furbi si tirchi....asa ca e doar impresia ce mi s-a creat mie....deci tu chiar esti norocoasa


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by tancha_ru86 »

DanielaG intodeauna exista si exceptii de la regula. Eu despre italieni nu stiu nimic, in schimb polonezii mi se pare cea mai murdara si betiva nartie. Intr-adevar am intalnit vreo doua persoane care fac exceptie de la regula, dar acestea nu au reusit sa-mi schimbe parerea despre majoritatea polonezilor si am cunoscut sute de polonezi, caci Anglia e plina de aceasta natie care ma dezgusta poate un pic mai putin decat tiganii. Eu sunt foarte toleranta, nu rasista, dar sincer pe astia nu-i suport la cat sunt de egoisti.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by WonderlandBride »

Mda, ”țiganii” îs hoți, italienii zgîrciți, polonezii bețivi, iar moldovenii îs cei mai tari, de asta cel puțin polonezii și italienii trăiesc mult mai bine decît noi.
Nu vă supărați pe mine, dar cred că administratorii site-ului ar trebui să șteargă ultimele mesaje. Nu există pădure fără uscături, cred. Și noi le avem pe ale noastre, și ei le au pe ale lor. Mă bucur pentru fetele care și-au găsit fericirea, fie că este alături de un moldovean, un român sau italian.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by tancha_ru86 »

WonderlandBride wrote:Mda, ”țiganii” îs hoți, italienii zgîrciți, polonezii bețivi, iar moldovenii îs cei mai tari, de asta cel puțin polonezii și italienii trăiesc mult mai bine decît noi.
Nu vă supărați pe mine, dar cred că administratorii site-ului ar trebui să șteargă ultimele mesaje. Nu există pădure fără uscături, cred. Și noi le avem pe ale noastre, și ei le au pe ale lor. Mă bucur pentru fetele care și-au găsit fericirea, fie că este alături de un moldovean, un român sau italian.
wonderlandBride nu trebuie sa te simti lezata. nimeni nu a zis ca moldovenii ar fi perfecti. Peste tot sunt uscaturi, dar si pareri despre diverse natii. Un prieten american zicea despre oamenii din tara-sora ca sunt "stupid british" si a zis-o fara vreo urma de frica sau jena. E parerea lui si asta e, probabil ca ei sunt mai obisnuiti cu libertatea de exprimare . Despre moldoveni as adauga ca sunt cei mai laudarosi, FUDUI si invidiosi dintre natii si in sensul foarte negativ. Dar totusi imi iubesc natia pentru ca e a mea si n-o sa-mi permit s-o discreditez in fata vreunui strain. Nu stiu daca poti sa intelegi cum se simte un moldovean printre straini, poti sa simti asta doar daca esti sau ai fost un moldovean printre straini. Si ajungi sa iti iubesti compatriotii cu bune si rele. Fetele care s-au maritat cu straini o fac din dragoste, probabil (nu sunt foarte sigura), iar iubitii lor, fie ei orice natie, daca le iubesc o sa faca totul pentru ele, probabil o sa fie si mai darnici, o sa se lase si de baut si de furat. O fac din dragoste, noi nu am avut intentia sa judecam vreo persoana ca s-a maritat cu un strain. Dimpotriva foarte bine ca si-a gasit dragostea, foarte bine ca a reusit sa faca un strain sa observe o moldoveanca chiar daca vine din "cea mai sraca tara a europei" asa cum se zice despre Moldova. Atunci cand iubesti vezi dincolo de origini, vezi sufletul persoanei si asta e cel mai important.

Mda, vad ca in ultimul timp fetele apeleaza tot mai mult la "sa se stearga mesajele". Mie mi-e indiferent, oricum sunt off-top

PS N-o sa zic nimic de fudulia moldovenilor de a face nunta cat mai pompoasa si cu cheltuieli de te doare capul ca de, vor sa fie "in rand cu lumea" . Uite na, am zis-o si de moldoveni. of of :D :D Cred ca asta nu mai e off-top caci e vorba de cheltuielile unei nunti, nu, exagerate si faloase.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by heliga »

tancha +1 ;)


Image
Image
Lidia
Posts: 52
Joined: 26 Feb 2013, 19:22

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by Lidia »

DanielaG ...poate shi sunt de ceia...k toate persoanele sunt diferiti....dar mie mia mers....nui zgircit delok..kite o data sint eu mai zgircita....


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Totalul cheltuielilor la nuntă

Post by DanielaG »

Tancha sunt de acord cu tine in privinta moldovenilor si a polonezilor.Moldovenii ultimi bani poate sa-i dea doar pt o masina scumpa sau sa mearga la o cumatrie si sa se imprumute ca sa puna bani pe masa,iar a doua zi nu au nici ce sa manince...fudulia chiar e o caracteristica forte pt neamul nostru...insa tot de aici se desprinde si o anumita omenie si ospitalitate care reies din acele mese inbelsugate pe care gospodinele md le ofera musafirilor ce S-ar contrazice cu anumite popoare europene...unde fiul trebuie sa anunte parintii ca vine in vizita,ca de altfel ei nu au cu ce-l primi si ca si cum ar fi un deranj...eu chiar m-am ciocnit cu asa cazuri cind a venit fiul si parintii au mincat ,iar el nu fiindca pasta a fost facuta doar pt 2 persoane :roll: ....sincer lucrind intr-un restaurant am vazut mii de perechi...si cind ajungea momentul incasarii baiatul italian se ducea la baie...sau faceau jumi juma....imparteau si ultimi 10 centi....
Polonezi nu am cunoscut multi,dar cumnata lucrase in Norvegia si mereu se plingea ca-s tare neglijenti in ceea ce priveste curatenia :oops:
Nu inteleg de ce se interpreteaza gresit mesajele...sunt pareri si nu le impune nimeni...nu sunt expuse cu intentie de a ofensa,important e sa ne respectam parerile


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Confesiuni de soţie

Post by Ludmi »

Salut fetelor
interesanta discutie si mi'a venit si mie sa adaug si eu ceva :D Sintem toti diferiti orice natie are obiceiurile,tradittile si mentalitatea diferita, si chiar persoane de aceeasi natie sint diferite. Toti avem parti positive si negative sint moldoveni laudarosi si nu, sint rusi betivi si nu, romanii ce isi trateaza rau sotiile, dar sint o multime de persoane super care sint o exceptie (sau poate depinde de familie, de educatie...)
Fiecare din noi face observatiile sale si parerile despre o natie. Si sint foarte de acord cu wonderlandbride, fericirea pe care o persoana o gaseste alaturi de un moldovean,rus, roman sau alte natii nu depinde de cee ce e scris in pasaport si nu mi se pare corect de spus "nu sint sigura ca au facut'o din dragoste".
Daca o persoana este fericita si indragostita se simte bine si implinita, atunci cu siguranta are alaturi persoana potrivita iar natia nu mai conteaza ;)


Lidia
Posts: 52
Joined: 26 Feb 2013, 19:22

Re: Confesiuni de soţie

Post by Lidia »

Ludmi +1


Post Reply