EU mireasă şi EL mire II

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by CristinaB »

Ninela wrote:Iata si citeva secvente video din ziua cea mare!
#sthash.WGXgEB3e.dpuf

Cred ca Ninela a avut in vedere acest link!!


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by Ninela »

:oops: :oops: :oops: Da, da!! M-am incurcat nitel :D
CristinaB wrote:
Ninela wrote:Iata si citeva secvente video din ziua cea mare!
#sthash.WGXgEB3e.dpuf

Cred ca Ninela a avut in vedere acest link!!


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by marcelushka »

Koryna, Dutsu, foarte frumosi..... Felicitari, un drum pe mai departe cit mai frumos, plin de dragoste si emotii.....
mmmmmmmmm....... Ninella.....mmmmmmmmmm.... foarte energetici, plini de viata, cu atita pasiune in priviri.... mi-ai adus un strop de copilarie si bucurie..... bravo, felicitari si cit mai multa fericire voua. :!:


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by Ninela »

Multumesc, Marcelushka!!!


Image
rodicikaa
Posts: 3
Joined: 09 Sep 2013, 20:21

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by rodicikaa »

salut, nu am gasit discutii despre chiria masinilor la nunta......sunt in dilema nu ma pot decide ce fel de masini vreau
la fel e si cu invitatiile.....unde le_ati facut?
miltumesc.


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by InnaM »

.
Last edited by InnaM on 03 May 2014, 19:16, edited 1 time in total.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by catiushka »

Inna ce dragut cu pantofii domnisoarelor de onoare si bucheele fix ca-n filmele americane, ador asa ceva
tu ai fost printesa de 2 ori cu 2 nunti, tare asta :D
sper ca au invatat hora usor caci am si eu invitati straini care nu stiu sa danseze hora si sper sa-i invat :oops: sa nu stea numai pe scaun, asta mi-i greu sa-mi imaginez, poate ne spui un pic din experienta ta cum i-ati incadrat si pe ei in activitati dansuri ...
eu la nuntile care-am fost si erau italieni sau mai stiu eu ce straini ce stateau mereu pe scaun si nu erau deloc incadrati in nunta


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by InnaM »

Merci frumos catiushka.

Uite prima nunta am facut-o in tzara de bashtina a mirelui shi in tzara in care am crescut eu, anume Irlanda. Deci aproximativ 80% din invitatzi au fost irlandeji, colegi de-ai mei din shkoala, facultate, lucru etc shi familia mirelui. Dar au fost shi prieteni apropiatzi de-ai mei shi parintzilor stabilitzi acolo shi care nu au putut sa nie fie alaturi in Moldova.

Nunta a fost in stil Irlandez, insa sotzul meu a tzinut sa includem shi elemente din cultura mea. Am pus o ora de dansuri moldoveneshti. Am facut eu singurica CD-ul shi i l-am dat baietzilor cu muzica. Am ales kintece de tot felul, de la hore, sirbe etc pina la pinguin shi alte dansuri "cliché" de la nuntzile noastre. Nu-mi venea sa cred kit de receptivi au fost irlandejii. Cum a inceput musica au intins moldovenii mei o hora de ieshea foc. Dupa care s-au alaturat shi irlandejii. Totzi oaspetzii moldoveni au avut grija sa-i invetze pe cei ce nimereau alaturi de ei in dans. Kind s-a terminat, irlandejii efectiv nu mai vroiau "nunta irlandeza" chiar ma intrebau de ce am mai platit "band" kind puteam shi singura sa pun un laptop shi youtube cu kintece moldoveneshti.

Shi in Moldova am avut kitziva invitatzi irlandeji. Sa shtii ca nu ai de ce sa-tzi faci griji. Noi moldovenii, chiar daca avem muuuuulte minusuri, sintem un neam primitor. Deci daca ai vazut la alte nuntzi ca stateau strainii pe scaune, eu zic ca asta mai mult a depins de atitudinea lor. Shi in Moldova oaspetzii mei au avut grija sa-i invite la dans shi sa-i tzina in dans chiar daca sarmanii le ieshiau limbile afara la batute sau sirbe. Ca sa fii mai sigura, instructeaza-tzi familia, vorniceii shi nashii sa traga cu ochiu shi sa incerce sa-i includa daca stau pe la coltzuri, da nu cred ca va fi cazul. Sa nu uitzi sa relatezi totul dupa nunta. Pup shi multa bafta


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by catiushka »

hai ca m-ai incurajat, merci
ce tare cu irlandezii care vroiau nunta moldoveneasca :!:
chiar o sa-i instructez pe toti referitor la straini si numaidecit peste vreo 6 luni asteptati relatarea mea in dupa nunta, cu siguranta o sa am multe de scrIS :D :geek:


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: EU mireasă şi EL mire II

Post by Capsunica »

Aici beau coniac de dimineata!
Image

dupa - am scos sutienul
Image

Image

fericire mare
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Post Reply