Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Dupa nunta......

Post by Amoricina »

Felicitari si casa de piatra Mary si Valerii! Sint frumoase nuntile :) Emotionante :) Multumim de relatari!


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Dupa nunta......

Post by romanct1 »

miam revenit si eu dupa sarbatoarea cea mare, a fost superb si in unele momente chiar mai bine decit ma asteptam,

UN mare multumesc Elinei Sert si Tatianei talmaci pentru un machiaj si o coafura superba, Elina a machiato si pe mama si tot a iesit de la ea super frumoasa, coafura mamei ia facuto Rodica Turcan si a fost perfecta. Coafurile noastre se tineau ideal doar eu miam scos cocul la urma deaorece un invitat baut a dorit sa fure mireasa si ma tras de coc si mia zgiriiat capul, cocul nu a avut niciun stres dar ma durea acea zgirietura, deoarece agrafele au inceput sa ma deranjeze, si inca si baietelul nasilor ma tras tare de voal care tot sa tinut dar iarasi mia deranjat agrafele, si o parte mica a serii eu nu ma puteam distra si mam enervat si mam dus si lam scos, si doar la dezbracatul miresei lam prins simbolic.

Multumesc Unique events pentru decor superb, imi inchipuiam eu ca va fi frumos dar a fost chiar wow, decorul il puteti vedea accesind acest link https://www.facebook.com/media/set/?set ... 870&type=1, doar ca acolo nui buchetul meu si cocardele. Apropo am 12 cocarde pentru copilasi pe care leam uitat sa le pun lor, sunt ivory cu lentuta mica turqoise, le pot vinde cui are nevoie, sunt deosebite, o sa postez mai tirziu o poza.

Famili Mereuta "vishii clas" o cunoscuta mia spus ca prima data a vazut sa fie chemati oaspetii la dans si ei absolut toti sa se ridice si sa danseze, vioristul lor a facut un solo extraordinar, invitatiii impreuna cu mine au ramas cu guritele cascate. Doamna Ala (tamada) jos palaria si pentru organizare, tinuta, voce pentru tot, dar si restul din band bravo, cintece frumoase interpretare perfecta.

Dance flash, Profesionali cu litera mare, dansuri super frumoase au dansat traditiile, tango, un amestec latino, si podul de flori tot ei lau dansat. Gratie si profesianalizm.

Foto video Cristal , inca un mare bravo, in special fotograful Vadim ne ridica dispozitia si nul afecta ca sotul deja facea minzica cind ne fotografiam in caldura, din ambii baieti ideile asa si iesiau una dupa alta.

Novas, mincare multa, gustoasa si personalul super atent. A fost laudat totul, unii invitat care nu au fost invitati cu service de genul beai un git din pahar si ei diodata il umpleau inapoi si sau ciupit concret :). inca un caz, am terminat aproape cu o ora mai devreme cu felicitarile oaspetilor, si doamna Ala ia invitat la masa, si Radu(managerul) se apropie incetisor de ea sii spune ca dupa contract trebuia la 8.00 sa intram in sala dar acum e abia 7,15 ei inca aseaza mincarea pe mese, la care ea lea raspuns ca pina fiecare isi gaseste plicul si masa, pina se mai dezmeticesc timpul va trece, dar iarasi invitatii sau descurcat repede si am ramas la ideea ca lasam ei sa puna mincarea ca nu deranjeaza pe nimeni, oricum au facut totul super repede si pluteau intre invitati, ca multor lea fost chiar mai placut ca mincarea era proaspat pusa pe masa(in fata lor).

Bisquit cafe, wow, o torta super gustoasa, am comandat 15-16 kg si sau primit 17 pentru 130 de oameni, no sa ma credeti, a ramas doar vrio 1,5 kg de tort, nu am dovedit sa gust dar dulciurile de la candy bar erau de asemenea gutoase din fructe si pomusoare roaspete (miau spus prietenii siinvitatii). Ce ma socat, e ca o invitata, chiar de la bunul inceput si umplut un pachetel de dulciuri, magarie, dar noi ne gindeam dece nu leau ajuns la toti, ca o parte din oaspeti nu a dovedit sa le guste, da asteapta mai omule pina la sf si iati ce ramine, dar din start sati umpli sacosha... norocul ei ca nu am vazuto eu sau soacramea dar o ruda dea sotului carei rushinoasa si linistita. Scandal nu era sai fac dai bateam obrazul intro parte concret.

Sfatul meu nu luati limuzine de 24 de persoane, deoarece ele sunt modificate, si conditionerul sau din coada lucreaza sau din fata, putin neam compt acolo.
Alt sfat rugati operatorul sa va transmita un taxist ce stie orasul, deoarece dupa coafura a venit unul ce nu avea idee pe ce lume se afla nu ca sa ne cum sa ne duca la hotel. Nea invirtit O ORA, din cauza lui am filmat si am fotografiat putin dezbracatul miresei Plus eram inervata la culme ca mai erau unii oameni care incercau sasi arate fitele. Oricum mam luat in miini si totul mergea perfect.

Inainte de nunta neam cazat in vila tulip si am facut masaj tailandez, mmmmmmm relax total, sotul nu prea vreea cai obosit si vrea sa doarma si sa dus cu o fata pe dos in colo dar a venit cu un zimbet pin la urechi si a spus cai ciotca :D

Pantofii de mireasa de la irca shoes comozi, macar ca a fost 12cm tocul, toata ziua sipractic toata seara no stres.

In genere am dansat toti toata seara, eu personal fluturam cu fusta rochiei :D nici nam simtit ca suntem miri si neam distrat la maxim. Sunt mega multumita de nunta. Succese viitoarelor miresuici sa aveti o nunta perfecta


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dupa nunta......

Post by Olecika »

Felicitări romantik1 !!!! Cel mai plăcut e atunci cind vezi o mireasa multumita :) bravo ca ai organizat totul la cel mai înalt nivel si nunta a fost super ;) o familie fericita sa aveți !!!


VictoriaB
Posts: 12
Joined: 09 Mar 2014, 22:22

Re: Dupa nunta......

Post by VictoriaB »

Buna seara. Prea activa nu am fost pe forum,ce tine de postari fiind la departare si ne stiind cum sta treaba in Md,nu prea stiam ce si cum,si m-am abtinut a comenta,dar ce tine de citit am tot rasfoit fiecare tema,si vreau sa v-a multumesc la toate,pentru sfaturi incurajari,mie una chiar mi-au prins bine!
Sa incep cu ziua cea mare care a fost pe 27.07.2014. A fost o zi pliba,trezirea la 5.30 si in picioare a fost pana la 05.10 a doua zi!:) A fost o zi plina cu detoate sa zic! Inceput a fost cu confectionarea buchetului meu,l-am facut singura din Cale bordo si alb cu bordo in mijloc,mie mi-a placut:) noi avand toate florile de la sala Cale,am comandat 100de cale si mi-au ajuns. Apoi la 7.30 eram la coafor,la doamna Natalia Ababi acasa,intr-o ora jumate eram gata:) a iesit ceea ce mi-am dorit,chiar daca imi faceam griji ca nu o sa tina a fost perfect! a venit mirela m-a luat de acolo si m-a lasat la make-up la doamna Orga Totoc,aici am petrecut ceva timp k imi faceam griji ca nu reusesc,noi avand la 13,cununia religioasa! Au venit si foto si video la salon,au facut ceva poze cand m-a machiam ,si dupa repede cu ei sa ma imbrac sa fac butonierele la mire si nashi si direct la biserik.mirele era acasa, umbland sarmanu de dimineata pe drumuri,noi organizand nunta singuri ne-a fost destul de greu sa le reusim pe toate,dar am reusit se pareca!
M-am imbracat foarte repede k nu-mi sta in fire sa intarzii mai ales la biserica nu doream.Am facut doar cateva poze si in masini.Sofer imi era fratele meu,si cum stiu ca el merge foarte repede,iam spus ca nu vreau claxoane sau altele cat mai repede ajungi la biserik cu atat mai bine,asa si a facut :) Acolo am ajuns, la fix, nashii deacum erau acolo au achitat tot ce tine de biserica. Si se incepe si partea mai putin frumoasa desi din timp stiam ca nu o sa rezist in biserica,asa si a fost! Mi-a fost foarte rau desi in primele 25min,ma tineam bine,radeam la foto,video, dupa ce mi-a dat sa beau din vin,gata am cazut.... si in 10min,am incheiat cununia:)) nici nu am reusit sa mai facem cele 3 cercuri,am facut doar unul si ala pe intuneric k nu mai vedeam nimic...sa trecem de partea urata.Va sfatui pe toate Miresele sa manace inainte sau bacar sa bea apa,eu nu am facut nici una nici alta pana la ora 14.Dupa am mers la poze, a fost frumos,am mankt o jumate de snickers si mi-am revenit.si vine ora de mers la sala la 17.00. am ajuns acolo unde trebuia sa fie niste prieteni ca sa decoreze,si hop masina ce a plecat dupa decor ,fourchet nu venise...aoleu,,lumea venea si noi nimic nu avem pus,nici nr la masa nimic, de decor ne-am ocupat singuri si masa de fourchet,intrasem in panica... a fost un moment in care credeam si eu si mirele ca nu facem fatza. Dar a trecut a venit masina,mai multi prieteni s-au mobilizat repede au impartit tot si pus la locul lor,si in jumate de ora eram gata de intampinare! :) Dupa ce am inceput a mers totul cu Dreptul!!! A fost o nunta asa cum ne-am dorit-o! Cu o coodonatoare super super, a avut totul planuit fiecare moment,minut.Dj Jarcov a fost bravo! Foto si video la fel ,si am un mare respect si pt local Vatra Veche poate suna ciudat pentru unii dar noi avand 68invitati am incaput perfect si a fost o nunta la aer liber asa cum ne-am dorit, nu pompoasa mai mult a petrecere semana,avand 70% tineret :) Am zambit in ziua aia ca pentru un an,multa lune ne recunoscandu-ma! Deacum poze o sa va arat mai tarziu, desi am acum cateva dar nustiu cum sa le postez. Sper ca nu v-a plicitisit prea tare! Mult succes la viitoarele miresiuce,nu v-a stresati prea tare si luati acea seara ca o petrecere chiar daca sunteti in centru atentiei!


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Dupa nunta......

Post by Buburuza2014 »

Salutare, fetitele garofitele. Iata ca am trecut si eu in lista fetelor maritate cu acte in regula :) Nustiu de la ce sa incep si cu ce sa termin, insa din start va spun ca am avut o nunta superba si deja de citeva ori am spus ca mai vreau o data nunta noastra, tot noi doi, tot in acea sala si tot aceeasi prestatori de servicii. Dupa cum a mentionat si sotul meu la sfirsit de nunta, ca eu am fost personajul principal care s'a implicat in toata organizarea nuntii, pai da, afirm ca anume eu am ales minutios tot ce tine de nunta si aveam un pic de indoiala la inceput atit in privinta salii, muzicii, etc. deoarece nu am vazut in practica cam nimic din ceea ce am ales. M'am bazat totusi pe intuitie si pe voi, dragi foste miresuici si nu am dat gres nici un procent. Deci, sa o i'au de la un capat. M'am trezit la 5, impreuna cu sotul meu, ne'am cuprins, ne'am rugat sa ne ajute Domnul cu acest pas in viata noastra si sus, fuguta la dus, apoi dejun si la 6 eram la salonul Adelinei Ipatii pe miinele Alinei Braileanu, care ca de obicei, isi face treaba minunat, pe nota 10, apoi la 8 m-a coafat Adelina la fel de bine. Fetele sunt profesioniste, fara indoiala. La 9.30 eram deja gata cu voal in cap, emotionata, vesela si nerabdatoare sa inceapa totul. Am sunat sotul sa vina sa ma ia, dar tot in acelasi minut, la sfatul f bun al fetelor, i-am spus ca vin cu taxiul. In asa fel am reusit sa ma furisez in casa fara ca sotul sa ma vada, si m-a vazut abia la 11, cind eram deja gata mireasa. Momentul a fost wow si pt el cind m-a vazut si pt mine cind l-am vazut cu 101 trandafiri. La 12 eram deja la biserica. Acolo tot frumos, la urma cu petale de trandafiri peste noi, emotii... Si mai apoi la fotosesie la Valea Morilor, la teatrul de vara, la lac, cu caruta si cal, parc cu pini...Da, apropo, foto-video au fost sotii Viomark. Foarte bravi, activi, imbracati frumos, atenti la orice. Abia astept rezultatul..... Voi continua!!!


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Dupa nunta......

Post by Buburuza2014 »

Am ramas la fotosesie....A fost obositor, mult soare. Din toata nunta asta mi-a luat din puteri cel mai mult, insa am inteles ca au iesit fotografii foarte frumoase. Cum tineam mortis sa ajung cu jumatate de ora inainte de a sosi invitatii pt a vedea daca tot in regula si pt a repeta o data dansul nostru, la 4.30 eram deja la Sala de Aur-sala noastra de vis. Aici toti erau pe loc, pregatiti, bine dispusi. Am repetat dansul, ne-am odihnit 15 min si incepind de la 5 am intrat mai departe in poveste. Am intimpinat oaspetii, am facut poze, apoi la 6 si un sfert am inceput cununia civila cu binecuvintarea parintilor si apoi pe ritmurile muzicii am ajuns la masa. Podul de flori a fost inlokuit de catre bravii dansatori de la Dance Flash, printr-un dans de intimpinare a mirilor. Inaintea noastra mergeau nepotelele noastre ingerasi si ne presurau calea cu petale de trandafiri-moment foarte frumos. Ne-a binecuvintat masa cu o poezie si un cintec pt miri, nepotica sotului sau fiica nasilor de 6 ani. Foarte bravo.... Mai tirziu am dansat si noi dansul nostru. A fost frumos, parca nu ne-am incurcat la figuri :lol: abia astept sa vad video. Am avut dansul cu tatal meu, nu ratati acest moment fetelor. Torta ,,Smetanii" buna si gustoasa din partea salii. A fost si despodobitul miresei, apoi discoteca live, am dansat pina nu=mi mai simteam picioarele. Aaaa, s-a furat si mireasa, mirele meu m-a cumparat foarte vesel printr-un striptiz, catelus cu parul cret pe ritmuri hip-hop si printr-o declaratie frumoasa. Au fost inca multe momente insa as prefera sa va vorbesc pe viu la un off line sau sa va arat prin poze, care am inteles ca vor fi peste-3-5 luni.
P.S. Sala de Aur in frunte cu Carolina Mindrila si echipa sa fac o deservire impecabila. Recomand cu tot sufletul daca vreti sa aveti o nunta de vis. Familia Manciu la fel au fost pe nota 10 ++++++++. Baietii la vioara fac un show de exceptie.....Iar mi se descarca laptopul :roll: . Voi mai scrie la teme aparte. Va doresc sa aveti nunta pe care v-o doriti si sa bucurati la maxim de acesata zi ca trece fff repede.


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Dupa nunta......

Post by Buburuza2014 »

Cit mai tine bateria vreau sa mai adaog ca un plus f mare al satisfactiei e ca a mers tot conform programului planificat pt acea zi, aproape minut in minut. Parintii cu oaspetii lor trebuiau sa vina din sat asa ca o saptamina m-am tinut de capul lor sa faca ce vor dar la 5 sa-mi fie toti pe loc si asa a fost, kiar cu 10 min mai inainte. In toata pregatirea de nunta si kiar la nunta unikul moment mai putin placut si cu mai multe batai de cap pt mine a fost asezatul la mese.Cine a trecut prin asta ma intelege, cine nu, va vedea ;) Vornicele am avut 2 fetite gemene de 16 ani-vecinele mele. Ma gindeam ca ele vor fi asa pe al doilea plan, dar prietena mea va fi vornicica de onoare, mi-am schimbat parerea in ziua nuntii cind prietena mi-a spus ca merge sa-si cumpere rochie pt nunta... A venit printre ultimii invitati la nunta noastra, va dati seama? Fetitele,insa mai buna alegere nu puteam sa fac. Au facut parte din buchetul meu, din buchetul nuntii noastre, au dansat, m-au ajutat de la 8 dimineata. Impreuna cu vornicelul au facut un chef ca nici de dansatori nu aveam nevoie... :lol:


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dupa nunta......

Post by Mary08 »

Felicitari Buburuza, Casa de piatra cu multa fericire si iubire! Ma bucur ca tot a fost asa cum ai planificat si ca ai ramas multumita de tot.)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dupa nunta......

Post by Mary08 »

Hey Catiuska asteptam relatarea ta, si desigur poze!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Dupa nunta......

Post by catiushka »

Hai ca vin si eu cu relatarea mea, va scriu din luna de miere : p

Felicitari tuturor nevestelor noi, ma bucur sa aud ca totul a decurs asa cum v-ati dorit
Inca o data vreau sa zic ca fara existenta acestui forum eu n-as fi avut atita incredere in alegerile mele si totul ar di decurs poate altfel, deci eu sunt recunoscatoare tuturor care au contribuit la acest forum


Deci ziua noastra a inceput asa : eu n-aveam pic de emotii noaptea am dormit extrem de bine, trezirea la 5h30 la 6h30 eram deja cu mama la style studio, de fete deja am scris, tatiana de parca mi-a citit gindurile, a iesit exact ca-n visele mele, cu machiajul m-am lasat pe miinile elinei si a fost perfect, a tinut tot ft bine nici o suvita cazuta nimic
Apoi am mers dupa flori pe bodoni, am mai scris, au tinut si ele ft bine


Post Reply