Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Dupa nunta......

Post by Mariashca »

Cum a decurs nunta? ati ramas multumite sau na decurs totul cum v-ati dorit? La ce trebuie de acordat mai multa atentie si pe ce e mai bine de economisit .......


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Dupa nunta......

Post by DDianKa »

Mariashca wrote:Cum a decurs nunta? ati ramas multumite sau na decurs totul cum v-ati dorit? La ce trebuie de acordat mai multa atentie si pe ce e mai bine de economisit .......
e rîndul lui fluturash să răspundă la aceste întrebări
noi sîntem ochi şi urechi :D


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Uliana »

Fluturash eu am multe intrebari la tine in privinta salii si mincarii ca eu tot fac la Luceafarul, ma intereseaza cum a fost mincarea si cit te-a costat de o persoana, cum a fost aranjamentul lor si daca poti sa-mi arati o poza cu aranjamentul salii, ce mai au ei ce mai pot oferi si tot asa Fluturash, sorry dar o sa te inebunesc putin cu intrebari.....aaaaa am uitat inca una daca ai opservat ca sa furat din mincare sau bautura......multumesc anticipat...cind ai posibilitate imi raspunzi Image Image Image


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

RAPORT

Post by fluturash »

Uliana totul a fost foarte bine. Doar ca sa nu va rusinati sa le spuneti chelnerilor tot de ce aveti nevoie, ca ei mai scapa din vedere, dar sunt amabili. Domnul care a fost la noi administrator, dl. Ghenadie, a condus prima data la Luceafarul nunta,el conducea la Busuioc mai mult,dar s-a descurcat foarte bine , este atent si amabil, in general sunt de treaba, pentru ei clientul este foarte important , pentru ca stiu ca clientul le face reputatia. Mincarea a fost foarte gustoasa, sarmale fac super-bune, pentru prima data am mincat sarmale la o nunta, la nunta mea! ;) Nu va recomand racitura, ca nu o fac prea bine, s-a topit toata dupa 2 ore. Decorul , cum ti-am mai zis l-am avut gratis: scrinciobul a fost o distractie mai mult pentru copii, pe fiecare masa au stativ cu luminari si pun o crenguta parca de cires, si au mai legat o fundita verde-proaspat care a coincis cu buchetul si compozitia prezidium, fara sa stiu de la inceput;) Am a vut masa de fourchette cu cascada de ciocolata micutz, a fost o distractie pentru toti nici nu ne-am asteptat, dar s-a mincat tot de pe ea, recomand, dar sa aveti pe cineva care sa indemne lumea ca ea sta in colt si lumea nu observa deodata. Luati de la ei apa dulce si minerala, ca e mai ieftina(ex. viva-5.82 lei)

Fac colaci si jemne foarte gustoase, sunt un pic scumpe, dar chiar merita. Ultimii invitati au plecat la 4.20. A fost super bine.(ma rog, mai este si meritul muzicii/tamada, care a fost la fel super buni, si s-au retinut pentru ca tineretul inca mai vroia sa danseze ;) )


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Uliana »

Fluturash, multumesc de raspuns dar ma mai intereseaza cit va costat de persoana si cite feluri ati avut de mincare si daca e de ajuns, cit v-a costat cascada de ciocolata si daca ati luat-o de la ei, poti sa-mi spui citi oameni ati avut si cita bautura ati comandat si ce va ramas, si vreau sa te mai intreb ceva daca nu stii ei au televizor mare pentru poze si cam cit coasta......multumesc anticipat


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Uliana »

Iulia, noi astepta impresii


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Admin »

Uliana wrote:Iulia, noi astepta impresii
Am mai scris si in alt topic despre nunta. A fost foarte frumos si emotionant. Am avut parte de timp frumos si invitati tare veseli. La ora 8 m-am dus la salonul Afrodita si am iesit pe la ora 11.20. Am mers acasa si am imbracat rochitza si am fugit in Gradina Botanica sa facem poze. Urmatoarea locatie a fost Boutique Hotel de langa Mall. La ora 15.45 eram la biserica si la 17.00 deja la sala. Pe la 18.00 au aparut invitatii si dupa aia ... a zburat timpul ca gandul. Nu am mancat in ziua aia mai nimic (decat apa si 2 biscuiti) si abia seara am reusit sa pap 2 chiftelute si cateva felii de rosii + un pahar de sampanie care era deja fierbinte de la atata stat cu el in mana :D. Am primit multe multe daruri, ne-am scos toata cheltuiala (chiar dublu), am dansat pana la epuizare, m-am pupat cu sotul mai mult decat in 3 ani cred (mult tineret si la orice pas strigau "amar"), au fost si momente mai emotionante si am varsat cateva lacrimi, in fine, a fost frumos dar n-as repecta experienta (obositor si multa bataie de cap). Important e sa va simtiti bine, sa nu retraiti, sa dormiti bine pana la nunta si in ziua cea mare sa lasati altii sa munceasca ca nunta sa fie perfecta, voi 2 doar sa zambiti si sa fiti atenti cu oaspetii.

Sa aveti parte de nunti ca'n povesti!


gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by gugusea »

Felicitari!!!! as vrea sa vad si niste poze, cu rokia, marturiile si multe altele Image
Mia plakut kestia cu pupatul, kiar ka "amarul" ista te pune sa te pupacesti pt un an inainte :lol:


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Uliana »

Ma bucur mult Iulia ca a fost totul super sper la toate sa ne distram la nuntile noastre de minune Image Image Image FELICITARI inca o data Image Image Image


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by christa »

Felicitari :)


Post Reply