Nunta in or. Balti

Nunta în diferite localităţi ale Moldovei
smiledianka
Posts: 2
Joined: 09 Oct 2014, 01:59

Re: Nunta in or. Balti

Post by smiledianka »

[/quote]Salut!
Noi sarbatorim tocmai pe 04.09.2015 tot la Prezident.
Si tot sunt foarte curioasa la acest capitol.

Merci frumos si la fel.[/quote]
Da am inteles....eu planific evenimentul pu vara 2016...dar vara viitoare as vrea sa bronez vreo sala si deja am inceput sa ma interesez ce si kum, mie personal sala la president imi place ft mult, dar din propria experienta am inteles k sala frumoasa merge in set ku minkare putina, deaceea imi fac griji pu asta


Augustina
Posts: 28
Joined: 06 Mar 2014, 15:06
Location: Chisinau,Republica Moldova

Re: Nunta in or. Balti

Post by Augustina »

Pai...nu e întotdeauna asa...Deja vom vedea.
Sunt foarte multe săli frumoase care au un meniu bogat,totul depinde tot de noi în momentul cind ne alegem ce bucate ne dorim sa avem pe masa de sarbatoare.


maria09
Posts: 24
Joined: 29 Sep 2014, 22:29

Re: Nunta in or. Balti

Post by maria09 »

Buna, imi spuneti si mie niste locuri pentru poze in mun.Balti???


Cristin
Posts: 5
Joined: 24 Nov 2014, 17:23

Re: Nunta in or. Balti

Post by Cristin »

Salut!

Cineva stie ce e cu restaurantul Vstrecea?

Multumesc anticipat pt raspuns!


Muni4ka
Posts: 6
Joined: 03 Mar 2014, 19:35

Re: Nunta in or. Balti

Post by Muni4ka »

Cristin wrote:Salut!

Cineva stie ce e cu restaurantul Vstrecea?

Multumesc anticipat pt raspuns!
Am fost acolo la nunta in septembie,este un local cu o terasa ,dar n-as spune ca ceva m-a impresionat tare,inafara ca nunta sa terminat foarte devreme.Mincarea,personalul - au fost la nivel mediu.Sala mi sa parut putin intunecata,covorul cela rosu pe jos sigur va fi o problema pentru cei care se vor ocupa cu decorarea salii,cit si pentru cei care vor face ordine dupa nunta.


Aliona84
Posts: 1
Joined: 14 Jan 2015, 15:23

Re: Nunta in or. Balti

Post by Aliona84 »

Buna fetelor. Sunt in cautarea unui restaurant in Balti. Stau pe ganduri intre Megapolis si Plovdiv. Imi place si President dar am auzit ca ei spun initial ca meniu minim e 600 dar dupa aia nu te lasa sa il faci mai mic decat 800 de lei si ca sunt mirese care au avut probleme din aceasta cauza. Ce pareri aveti?? A facut cineva nunta la Megapolis sau Plovdiv?


ion_ela
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2014, 13:45

Re: Nunta in or. Balti

Post by ion_ela »

Dragi miresuci din Balti :) Ce agentii sau unde ati apelat ptr decor si restul lucruri ptr sala.Nunta noastra este la Drum Bun, 19 sept 2015, daca cineva stie cum e acolo, va rog nu ezitati.
Va multumesc.


y_alen
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 16:03

Re: Nunta in or. Balti

Post by y_alen »

Augustina wrote:Pai...nu e întotdeauna asa...Deja vom vedea.
Sunt foarte multe săli frumoase care au un meniu bogat,totul depinde tot de noi în momentul cind ne alegem ce bucate ne dorim sa avem pe masa de sarbatoare.


Salut fetelor!Referitor la restaurantul President Balti ... in 2014 era 600 lei de persoana, acum nu stiu, poate s-a schimbat ceva. Intradevar, cind faci meniul pretul se schimba si de obicei, creste. In orice caz, mai mic de 600 au zis ca nu se permite. In ceea ce priveste deservirea, nu pot sa zic ca a fost cea mai stralucita: vinul alb-rosu nu era pe toate mesele, masa calda au pus-o cu mari eforturi. Si cu decorul am cam avut probleme: au zic ca fac ceva mai special, cind colo nimic si inca in alta nuanta. Si luati seama: cafeaua si ceaiul il fac ei singuri, nu invitatii. In fine, nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, ci din contra sa va incurajez sa nu le intrati tare in voie, dar sa va stiti drepturile. Fiti atente la cantitatile de bautura(vin, ceai, cafea), dulciuri de care va vor spune sa aduceti, pentru ca de aici sigur mai mult ramine la ei decit se consuma. Da, mincarea e foarte gustoasa, e multa si e deosebita fata de alte localuri si sala e de-a dreptul surprinzatoare, insa... Totul depinde de voi. Sa aveti parte de ceremonii frumoase! :)


Augustina
Posts: 28
Joined: 06 Mar 2014, 15:06
Location: Chisinau,Republica Moldova

Re: Nunta in or. Balti

Post by Augustina »

y_alen wrote:
Augustina wrote:Pai...nu e întotdeauna asa...Deja vom vedea.
Sunt foarte multe săli frumoase care au un meniu bogat,totul depinde tot de noi în momentul cind ne alegem ce bucate ne dorim sa avem pe masa de sarbatoare.


Salut fetelor!Referitor la restaurantul President Balti ... in 2014 era 600 lei de persoana, acum nu stiu, poate s-a schimbat ceva. Intradevar, cind faci meniul pretul se schimba si de obicei, creste. In orice caz, mai mic de 600 au zis ca nu se permite. In ceea ce priveste deservirea, nu pot sa zic ca a fost cea mai stralucita: vinul alb-rosu nu era pe toate mesele, masa calda au pus-o cu mari eforturi. Si cu decorul am cam avut probleme: au zic ca fac ceva mai special, cind colo nimic si inca in alta nuanta. Si luati seama: cafeaua si ceaiul il fac ei singuri, nu invitatii. In fine, nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, ci din contra sa va incurajez sa nu le intrati tare in voie, dar sa va stiti drepturile. Fiti atente la cantitatile de bautura(vin, ceai, cafea), dulciuri de care va vor spune sa aduceti, pentru ca de aici sigur mai mult ramine la ei decit se consuma. Da, mincarea e foarte gustoasa, e multa si e deosebita fata de alte localuri si sala e de-a dreptul surprinzatoare, insa... Totul depinde de voi. Sa aveti parte de ceremonii frumoase! :)

Salutare!Chiar ma bucur ca ai scris,caci pina acum n-a scris nici o mireasa ce perepetii a avut cu aceasta sala.Deja voi cunoaste unde trebuie de atras mai mult atentia.Multumesc frumos!Un pic m-am intristat,dar si m-am bucurat cind ai accentuat ca bucatele sunt gustoase.O intrebare,la ce pret ajunge un meniu gustos dar nici foarte scump?Caci la sigur acesta de fix 600 lei nu va ajunge la asteptarile noastre.Dar decorul este din partea salii sau iarasi e contra cost?


y_alen
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 16:03

Re: Nunta in or. Balti

Post by y_alen »

Noi am achitat pentru o pereche 1250 de lei si multi invitati au spus ca si asa a fost multa mincare. Insa pretul nu depinde atit de cantitatea de mincare, ci de feluri. De exemplu, carnea e pui e mai ieftina decit cea de iepure sau pestele rosu si alb este mai scump decit scrumbia. Ei iti dau meniul ca sa vezi pretul la fiecare fel de bucate in parte. Poti sa iti spun ca aceasta suma ne-a permis sa excludem scrumbia in favoare pestelui si salamul in favoarea altor produse din carte, mult mai sanatoase. Decorul, de asemenea, depinde de cit costa meniul. Pretul minimal include luminarile in centrul meselor invitatilor si amenajarea mesei mirilor. Daca vrei ceva mai sofisticat e contra cost sau... cum spun ei "daca ati fi ales un meniu mai scump atunci..." Ei ofera numere de masa, bol pentru colectarea banilor, posibil acum sa fie panou pentru oaspeti, atunci nu era inca instalat.


Post Reply