cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
Post Reply
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by marcellla »

Dragelor, am nevoie de niste informatii in ceea ce priveste invatamintul universitar, si m'am gindit sa le postez aici, poate cineva din voi s'a confruntat cu careva din ele sau stie pur si simplu. Deci:
1. Daca esti admis la invatamint cu fara fregventa, poti pe urma sa treci la zi? (ma refer in anul 2, pentru ca in ultimul la sigur nu, cred).
2. Este vreo diferenta intre diploma de FF si cea cu invatamint la zi?
3. Eu am finisat universitatea si am plecat indata peste hotare, adica nu am lucrat pe profesie, am auzit ca dupa 3 ani diploma isi pierde din valoare, ceva de genul acesta, stie cineva despre asta?
Va multumesc anticipat. Parca mai voiam ceva dar nu'mi vine acum in minte :)


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

Fetelor, eu am asa o situatie: avem nevoie de ceva bani si am dori sa imprumutam de la persoane fizice, cu o dobinda desigur, pentru o perioada de 0.5 - 1 an :)

Daca sunteti interesate de asemenea tranzactie, sau daca aveti rude / prieteni care ar dori asa ceva, ma puteti contacta aici.

Multumesc ;)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Va rog frumos, oferiti-ne cite un klass/like la poza de pe site-ul pentruea.md, rugati si prietenii sa participe la aceasta fapta buna!!! Va multumim anticipat!!! Cristel Ninela
http://pentruea.md/index.php/concurs/view/26


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by marcellla »

Votat! Succes!


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Ninela »

Multumesc, Marcela!
marcellla wrote:Votat! Succes!


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Nadinn »

nu stiam unde sa scriu sh uite ca am decis aici)
noi ieri am primit pozele sh iata stam si ne gindim cum sa facem sa le dam sh nasilor,adica ei vor vreun album ceva pe linga faptul ca le vom da cele unde sunt invitati de ai lor,ca sa ma intelegeti mai bine ei vor sa fie ca rezumatul nuntii sh noi ne gindim cum sa facem sa fie mai frumos,,voi cum ati facut?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by maryLand »

Nadinn, noi am facut un astfel de album...unde am pus toate pozele cu ei, cu invitattii lor. Pe coperta am scris " Nunta finilor...si data"

Cred ca este un gest frumos daca le veti da pozele si pe format de hirtie...nu doar cele digitale. Am prieteni care au daruit o poza frumoasa de la nunta in rama.


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Alintush »

noi iam dat absolut toate pozele si video de la nunta...asa au cerut...
daca vor rezumat ceva, puteti sa faceti album...acum sunt multe idei


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Nadinn »

ma gindeam poate sa dam comanda la myphotobook sh inca ceva unde in chisinau putem gasi albume frumusele daca stiti?)


aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by aneam »

Fetelor am o intrebare, cine are sau a auzit despre masina de uscat rufele. Ce pareri aveti sau poate au rude, prieteni, stiti ceva despre ele. Va rog sa ma ajutati cu pareri. Vrem cu sotul sa ne cumparam una, pt ca nu mai am putere sa usuc hainele in casa pe uscator. Mersi!


Post Reply