cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
Post Reply
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by marcellla »

Matusa mea nu demult si'a cumparat una, ea are gemeni si pur si simplu ii este indispensabil acest lucru, dar ce te intereseaza mai concret? Ea este multumita, ce nu'i place e ca afara hainele cind le mai bate vintul au un alt miros, dar in masina de uscat au un miros foarte puternic de detergent si clatitor. Auzisem de la cineva ca cu timpul se subtiaza firele si hainele se deformeaza, dar daca masina iti trebuie neaparat eu zic ca e binevenita, doar ca trebuie cred sa te starui sa nu usuci hainele delicate si pe cit posibil sa le scoti si la aer. Pina cind nu ma gindesc sa'mi cumpar o asa masina pentru ca pentru noi doi pina ce ma descurc. Chiar as vrea sa aflu si alte pareri. Nustiu la noi in Moldova, dar aici in Italia ele is foarte scumpe, practic cu un pret mai mult ca masina de spalat.


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by aneam »

Multumesc pt info, asta am vrut sa stiu daca se subtiaza hainele, daca se string, adica care sunt efectele negative asupra hainelor. Ei cum sa-ti spun, nu kiar imi arde, dar as vrea deoarece eu toamna,iarna si o bucata de primavara usuc hainele in casa, si kiar ii inkomod si se usuca greu si ii umed in apartament din cauza lor. Si kiar ma deranjeaza sa intru in casa si sa vad hainele intinse pe uscator :(


User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by tenora »

aneam wrote:Fetelor am o intrebare, cine are sau a auzit despre masina de uscat rufele. Ce pareri aveti sau poate au rude, prieteni, stiti ceva despre ele. Va rog sa ma ajutati cu pareri. Vrem cu sotul sa ne cumparam una, pt ca nu mai am putere sa usuc hainele in casa pe uscator. Mersi!
salut. eu ma folosesc cu masina de uscat, ce pot sa zic, e un lucru util. in mediu un ciclu dureaza cam 2 ore. se intimpla sa fie nevoie de 2 cicluri daca e vorba de haine mai groase, plapume, etc. consider ca daca este spatiu sufient in casa pentru ea si desigur se accepta ca factura de la electricitate se va umfla putin atunci se merita. nu am observat sa se deformeze hainele si nici mirosuri sa fie, probabil depinde de detergent. succese!


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by aneam »

Tenora multumesc de raspuns. Acum cu inima mai impacata imi voi cumpara masina, ca stateam pe dubii.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

Fetelor, am si eu o mare rugaminte la voi :)

Participam impreuna cu sotul la un consucrs de pe Nunta.md

V-as fi foarte recunoscatoare daca ati vota pentru noi: PLESCO GHENADIE SI OLGA

PS: Intii trebuie sa va inregistrati si apoi puteti vota :)

MULTUMEEEEEEEEEEEEEEESC :*


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by wildcat soul »

Olecika wrote:Fetelor, am si eu o mare rugaminte la voi :)

Participam impreuna cu sotul la un consucrs de pe Nunta.md

V-as fi foarte recunoscatoare daca ati vota pentru noi: PLESCO GHENADIE SI OLGA

PS: Intii trebuie sa va inregistrati si apoi puteti vota :)

MULTUMEEEEEEEEEEEEEEESC :*
deja :)


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

Merci tare mult wildcat soul :)

:*


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by wildcat soul »

Olecika wrote:Merci tare mult wildcat soul :)

:*
cu placere ;)


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by aneam »

Fetele am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sami cumpar palton de iarna, dar idee nam unde sa ma duk sa caut. Puteti sami dati makar citeva denumiri de magazine. Da nu stiti fabrica Ionel coase si pt femei?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by catiushka »

aneam wrote:Fetele am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sami cumpar palton de iarna, dar idee nam unde sa ma duk sa caut. Puteti sami dati makar citeva denumiri de magazine. Da nu stiti fabrica Ionel coase si pt femei?
http://ionel.md/ro/
vad ca ionel au o colectie pt femei, tre sa aiba si paltoane
eu nu prea stiu locurile de shopping de acasa dar ti-as spune sa incerci UNIC
sau daca dispui de mai multe finante cu siguranta vei gasi in mall un paltonas (nu stiu de ce am impresia ca acolo ar fi mai scump toate celea :roll: )
si de ce nu calea basarabiei


Post Reply