Sanatatea!!!

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Sanatatea!!!

Post by marcellla »

Multumesc mult Catiushka, am citit si eu articole pe net despre aceasta si am urmat indicatiile ce am gasit si totusi......pina ce nu am rezolvat nimic, intr'un sfirsit cred ca voi ajunge la vre'un medic. Merci oricum!


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Sanatatea!!!

Post by Nadinn »

fetele cochetele help,totusi poate cineva shtie vreun nefrolog bun?
astept raspuns,,,ms)


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Sanatatea!!!

Post by Buburuza2014 »

Salut! Vreau sa stiu daca cineva din voi a fost diagnosticata cu polip endometrial? Daca da, Cum ati scapat de el?


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sanatatea!!!

Post by Mary08 »

Salut fetelor,as vrea sa merg la sala, dar nu stiu la ce anume ;) deci vreau sa adaug ceva masa musculara, am putina celulita si vreau sa scap de ea :oops: , sa tonifiez pielea, si deci putin sa adaug, ca nu ma pot ingrasa deloc, macar cu vreo 3 kg...unde imi propuneti sa merg la: shapping, fitness, sala de forta si ce mai este de genul? :D eu ma gindeam la sala de forta, dar nu stiu precis daca asta e varianta corecta. Mersi anticipat.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sanatatea!!!

Post by Ninela »

Eu iti recomand pilatesul. Eu am adaugat masa musculara si am scazut in cm. Si e exact ceea ce ai nevoie pt celulita. Si fitnessul, shapingul unt bune insa acolo mai mult scazi in greutate, masa musculara se prinde mai dificil. Bafta!!!
Mary08 wrote:Salut fetelor,as vrea sa merg la sala, dar nu stiu la ce anume ;) deci vreau sa adaug ceva masa musculara, am putina celulita si vreau sa scap de ea :oops: , sa tonifiez pielea, si deci putin sa adaug, ca nu ma pot ingrasa deloc, macar cu vreo 3 kg...unde imi propuneti sa merg la: shapping, fitness, sala de forta si ce mai este de genul? :D eu ma gindeam la sala de forta, dar nu stiu precis daca asta e varianta corecta. Mersi anticipat.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sanatatea!!!

Post by catiushka »

Mary08 wrote:Salut fetelor,as vrea sa merg la sala, dar nu stiu la ce anume ;) deci vreau sa adaug ceva masa musculara, am putina celulita si vreau sa scap de ea :oops: , sa tonifiez pielea, si deci putin sa adaug, ca nu ma pot ingrasa deloc, macar cu vreo 3 kg...unde imi propuneti sa merg la: shapping, fitness, sala de forta si ce mai este de genul? :D eu ma gindeam la sala de forta, dar nu stiu precis daca asta e varianta corecta. Mersi anticipat.
VS a meu iti recomanda sala de forta si sfatul unui dietolog care sa-ti faca un regim/dieta corecta de adaugare in masa, el acum e la asa regim si se vad rezultatele, maninca multe proteine si se informeaaza foarte mult la acest capitol

cit tine de pilates, nu vreau sa discreditez pe ninela cu cunostintele ei in masa de sport, dar pilatesul Пила́тес — система физических упражнений (методики фитнеса), разработанная Йозефом Пилатесом. este acelasi fitnes pe care tu nu-l recomanzi, clar ca cu aspecte ce tin de respiratie bla bla
mai pe scurt o dieta buna cu multe proteine si sala de forta ca sa adaugi in masa musculara, sa se toapeasca grasimile :) si sanatate voua


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sanatatea!!!

Post by Ninela »

Doar cu dieta din pacate nu faci treaba, risti sa dublezi sau chiar sa triplezi greutatea corporala. Daca sa stam sa analizam toate! sunt exercitii fizice , indiferent ca se practica sub apa, pe pamint sau in aer. Insa metodica de pilates este una mai speciala bazata pe tempou mic spre mediu si inca multe alte aspecte. Sala de forte nu cred ca este pentru femei, parerea mea. Eu am vazut ce "femei" ies de la sala de forta - 3 exemple am in grupa. Pentru barbati- Da!! Si sigur, cum ai mentionat - regim alimentar, insa fara fanatizm. Bafta!


Image
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sanatatea!!!

Post by Mary08 »

Fetelor, ce creme anticelulitice recomandati?...ma gindesc sa-mi iau de la Natura Siberica dar nu stiu cit de eficienta va fi ;)


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Sanatatea!!!

Post by mmgg29 »

[quote="Mary08"]Fetelor, ce creme anticelulitice recomandati?...ma gindesc sa-mi iau de la Natura Siberica dar nu stiu cit de eficienta va fi ;)[/quo

eu am din asta: http://www.belita.by/production/product/233.html
pe coapse nu am incercat, dar am facut impachetare pe abdomen si pot sa-ti spun ca inroseste si infierbanta pielea foarte mult, pana chiar te ustura. la mine si-a facut efectul, doar ca la mine nu s-a tinut mult timp, pentru ca trebuie sa faci regulat :)


Post Reply