Sanatatea!!!

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sanatatea!!!

Post by maryLand »

Eu am ani buni de cind lupt cu acneea. Ced ca la activ , am cheltuiti zeci de mii de lei. Pe mine, nici dna Jaclina nu m-a ajutat. Si lupt in continuare.
Chiar mi-i interesant ce efecte are ozonoterapia asupra pielii ;)


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Sanatatea!!!

Post by bride »

maryLand wrote:Eu am ani buni de cind lupt cu acneea. Ced ca la activ , am cheltuiti zeci de mii de lei. Pe mine, nici dna Jaclina nu m-a ajutat. Si lupt in continuare.
Chiar mi-i interesant ce efecte are ozonoterapia asupra pielii ;)
Maryland inseamna ca avem ceva in comun :). Unicul lucru care a inceput a da rezultate..este gelul skinoren, care il folosesc de 2 saptamiini si mai am inca 2. De ozonoterepie am auzit ca face minuni...dar nu pot sa ma conduc doar dupa unele pareri..trebuie sa consult pe cineva care a trecut prin asta.Saptamina viitoare cred k am sa ajung si pe acolo,chiar daca ma tem de injectii.. :cry: ,dar mai intii voi trece pe le dermatolog sa vad ce spune.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sanatatea!!!

Post by maryLand »

Ma gindesc ca ozonoterapia ajuta la persoanele care au acnee cauzata de o problema/microb al pielii.
Conform rezultatelor de la analize si parerii mai multor medici, problema mea este in interior...asa ca tratam ;)

Sa fie cu noroc!


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Sanatatea!!!

Post by Nadinn »

offff fetelor de cind ma chinui sh eu cu acneea,citi bani aruncati in vint pe tratamente inutile,produse cosmetice de ingrijire scumpa sh oricum nu ma ajuta nimic...de la un timp incoace sa agravat mai tare starea tenului sh nici nushtiu ce sa mai fac sh unde sa mai apelez(


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Sanatatea!!!

Post by Alinkka »

Eu pe net am gasit un fel de receta, shi am zis da sa o incerk - orikum nu pierd nimik shi spre uimirea mea kiar ajuta.
Un flakonas ku acid borik amestecati ku altu de acid salicilik 2% shi 2 pastile levomicitina ( daka agitati un pik pastilele se dezolva)
Poate mai ajuta pe cineva
P.S dupa ce il folositi fata e kam amara ( riskati sa ramineti fara pupici) shi la mine un pik usuka pielea


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Sanatatea!!!

Post by bride »

Alinkka wrote:Eu pe net am gasit un fel de receta, shi am zis da sa o incerk - orikum nu pierd nimik shi spre uimirea mea kiar ajuta.
Un flakonas ku acid borik amestecati ku altu de acid salicilik 2% shi 2 pastile levomicitina ( daka agitati un pik pastilele se dezolva)
Poate mai ajuta pe cineva
P.S dupa ce il folositi fata e kam amara ( riskati sa ramineti fara pupici) shi la mine un pik usuka pielea
Asa solutie se vinde gata facuta..ti' o prepara la farmacie :)
Pe mine m'a ajutat la moment..insa reapare mai in forta ...dat fiind faptul ca levomicitina a antibiotic..ai grija :?


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Sanatatea!!!

Post by bride »

maryLand wrote:Ma gindesc ca ozonoterapia ajuta la persoanele care au acnee cauzata de o problema/microb al pielii.
Conform rezultatelor de la analize si parerii mai multor medici, problema mea este in interior...asa ca tratam ;)

Sa fie cu noroc!

Eu avusem intr'un timp stafilococ epidermalis si medicul m'a indopat cu antibiotic ...si plus la asta mi'a facut curatiri de ten..care mi'a lasat si semne neestetice si problema tot u se rezolvase total..Acum mi'a reaparut acneea si ma gindesc sa nu fie iarasi acel stafilococ.. :cry:


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Sanatatea!!!

Post by DanielaG »

Fetelor nu stiu daca e tema potrivita,dar voi scrie aici intrebarea....cine din voi a beneficiat de serviciile de inalbire a dintilor ...ma refer la astea mai scumpe,care sustin clinicile ofera un rezultat wow....am vazut in net ceva Zoom 3 care e la 400 euro....alte oferte la clinici diverse tot la 300-400...cineva si-a facut?.....si daca imi puteti recomanda o anumita clinica.Multumesc anticipat!


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Sanatatea!!!

Post by marcellla »

Fetelor eu ma confrunt de ceva timp cu o problemuta si vreau sa va intreb pe voi poate stie cineva cum sa ma ajute. Nu pot sa port cercei. Eu am borti in ureche de la 9 ani si pina 1-2 ani in urma nu am avut nici o probleme, acum insa orice cercei nu as purta (aur, argint, simpli), de la toti mi se face infectie si imi "coc"(sorry cred ca a-ti inteles despre ce vorbesc) urechile, poate careva din voi s-a confruntat cu asa ceva sau ii este cunoscuta situatia, ce as putea sa fac? la medic inca nu am apelat, poate rezolv problema singura.merci.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sanatatea!!!

Post by catiushka »

marcellla wrote:Fetelor eu ma confrunt de ceva timp cu o problemuta si vreau sa va intreb pe voi poate stie cineva cum sa ma ajute. Nu pot sa port cercei. Eu am borti in ureche de la 9 ani si pina 1-2 ani in urma nu am avut nici o probleme, acum insa orice cercei nu as purta (aur, argint, simpli), de la toti mi se face infectie si imi "coc"(sorry cred ca a-ti inteles despre ce vorbesc) urechile, poate careva din voi s-a confruntat cu asa ceva sau ii este cunoscuta situatia, ce as putea sa fac? la medic inca nu am apelat, poate rezolv problema singura.merci.
poate te ajuta articolele urmatoare si sfaturile ce se dau acolo :
http://www.unceai.ro/Alergie-mancarime- ... tie-nichel
http://www.ele.ro/sanatate/afectiuni/cu ... ercei-3032


Post Reply