Revelion 2013 !!!

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Revelion 2013 !!!

Post by DanielaG »

Scumpelor sotii si viitoare mirese va doresc un an nou prosper si fericit!!!!Anul 2012 a fost unul important pt multe din noi...cineva a trait un vis frumos de a fi mireasa,cineva a fost ceruta in casatorie si toate meritam sa fim fericite...asa ca multa fericire si iubire voua in 2013!!!!Sa ne intilnim cu bine si in anul care vine la fel cu multe emotii si trairi frumoase.....va pupacesc multumesc ca sunteti :P :P :P LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Revelion 2013 !!!

Post by maryLand »

Să ningă tandru cu iubire,
Ce-nvinge anii care fug,
Cu fulgi măşcaţi de fericire,
De bunăstare şi belşug !

Ninga cu miri si cu mirese,
Cu dulci nepoti, la care-i vor,
Cu oaspeti dragi in jurul mesei,
Cu voie buna tuturor!

Cu ginduri bune si-ntelepte,
Cu drag de frati si de surori.
Prieteni dragi de pretutindeni
Fiti fericiti de sarbatori!!!

LA MULTI MULTI ANI SI TOTI FERICITI!!!!

;)


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Revelion 2013 !!!

Post by Ninela »

Unde sarbatoriti Revelionul? Acasa? Restaurant cu gasca de prieteni? La parinti? Nasi? Help!!!! Am gasit citeva oferte pe net, insa suma de 100 euro/pers e cam strigatoare :D


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Revelion 2013 !!!

Post by henrietta »

Ninela wrote:Unde sarbatoriti Revelionul? Acasa? Restaurant cu gasca de prieteni? La parinti? Nasi? Help!!!! Am gasit citeva oferte pe net, insa suma de 100 euro/pers e cam strigatoare :D
o daaa 100 euro e cam multishor, noi am decis ca serbam acasa (voi gati eu ceva) si vom invita si niste prieteni, as fi vrut sa sarbatorim in vreun local ca sa nu fiu nevoita sa gatesc ci doar sa ma aranjez si sa savurez, insa anul asta mai modestuts un pic caci ne asteapta keltuieli destule. Am primit deasemenea o invitatie sa mergem la Vadul lui Voda sa inkieriem o casuta pe 2 zile, tot mi s-a parut o idee buna


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Revelion 2013 !!!

Post by Ninela »

Am impresia ca daca vor veni prietenii la noi parca nu se vor simti comod si cum ai mai mentionat si tu, daca gatesc toata ziua, atunci eu la 22:00 deja nani nani ... da probabil vom face acasa , insa cu gateli asa mai moderate... of, complicat... :)


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Revelion 2013 !!!

Post by catiushka »

henrietta wrote:
Ninela wrote:Unde sarbatoriti Revelionul? Acasa? Restaurant cu gasca de prieteni? La parinti? Nasi? Help!!!! Am gasit citeva oferte pe net, insa suma de 100 euro/pers e cam strigatoare :D
o daaa 100 euro e cam multishor, noi am decis ca serbam acasa (voi gati eu ceva) si vom invita si niste prieteni, as fi vrut sa sarbatorim in vreun local ca sa nu fiu nevoita sa gatesc ci doar sa ma aranjez si sa savurez, insa anul asta mai modestuts un pic caci ne asteapta keltuieli destule. Am primit deasemenea o invitatie sa mergem la Vadul lui Voda sa inkieriem o casuta pe 2 zile, tot mi s-a parut o idee buna
mm visul meu, sa fim impreuna cu toti pritenii nostri intr-o cabana la munte si sa sarbatorim;
o sa se realizeze si asta intr-o zi,
dar sa revin la tema, noi mergem la prieteni la paris, o sa pregatim acolo pe loc totul, toti operativ,
anii trecuti acasa, o faceam sau la sauna, tot cu prietenii cu muzica si karaoke sau cu familia, in calm si liniste
ninela, prieteni de-a nostri au facut deja 2 ani la rind undeva anul nou intr-un restaurant si tariful era de 50euro de persoana, o sa-i intreb unde ;)


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Revelion 2013 !!!

Post by Girgana »

Pe mama.md este asa tema si sunt mai multe oferte ,incepind de la 350lei ,vezi poate te avantajeaza ceva.
http://mama.md/index.php?showtopic=27836&page=8


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Revelion 2013 !!!

Post by Ninela »

Merci mult, fetele!!!!


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Revelion 2013 !!!

Post by Olecika »

Noi vom merge la VERSENZ (bld Moscovei) :)

Vom fi vreo 10 persoane cred, cei mai apropiati prieteni :) Sunt foarte bucuroasa !!!

Am petrecut si anul trecut acolo si ne-a placut enorm de mult. Am achitat 850 lei / persoana si am sarbatorit toata noaptea + masa foarte bogata si programul interesant.

In acest an vom sarbatori in sala de jos, unde barul. Aici tariful e de 700 lei / persoana. La fel va fi meniu, ceva bautura si distractie pina in zori :) Sunt sigura ca o sa ne placa!

Apropo, mai erau locuri vineri, asa ca cine inca nu s-a decis puteti intreba !


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Revelion 2013 !!!

Post by catiushka »

Ninela wrote:Merci mult, fetele!!!!
dupa cum ti-am promis, prietenii mei au fost la concord, deja de 2 ani, se duc si anul asta cred
tot au achitat 850lei
sper sa gasesti si tu locul potrivit


Post Reply