Gradina mea in apartament !

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Gradina mea in apartament !

Post by Ulieana »

maryLand wrote:Nu am stiu de aceasta metoda, insa pare a fi eficienta. ;)
La mine orhideiile se tin de inflorit, cred ca datorita dragostei mele dar si a ingrasamintei pe care o folosesc ;)

dar ce ingrasaminte folosesti?


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Gradina mea in apartament !

Post by Nika »

Eu azi chiar iam facut procedura cu apa fierbinte ,si vad ca deja are citeva ore insa nu da nici un semn rau......of asa o astept mai repede sa infloreasca , asa ca deam merg la orce risc :lol:


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Gradina mea in apartament !

Post by perla »

Da fetelor. Degeaba am laudat eu orhideia de la nunta. Nush de ce dar s-a ofilit si ingalbenit i tr-o zi. Au cazut toate florile betile s-au uscat frunzele au cazut. A muuuurriiitttt ; ( ce sa fac s-o reabilitez?


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Gradina mea in apartament !

Post by Nika »

pune o poza cu ea sa o vedem in ce stare e ...poate cine stie mai are sanse sa se refaca :roll:


Image
Cezara
Posts: 15
Joined: 22 Aug 2014, 20:47
Location: Moldova/Chisinau
Contact:

Re: Gradina mea in apartament !

Post by Cezara »

perla wrote:Da fetelor. Degeaba am laudat eu orhideia de la nunta. Nush de ce dar s-a ofilit si ingalbenit i tr-o zi. Au cazut toate florile betile s-au uscat frunzele au cazut. A muuuurriiitttt ; ( ce sa fac s-o reabilitez?
Depinde si unde a stat, ele nu prea iubesc lumina directa, asa mai la intuneric si de 2 ori udate pe saptamina. EU de exemplu am vreo 15 bucati de la nunta) si le iubesc foarte mult. De 2 ori pe saptamina le bag si le fac cate un dus cu apa. Arata minunat evident cand infloresc)


Post Reply