In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by bride »

tancha_ru86 wrote:Victoria se practica epidurala, dar nu in aceeasi masura ca la noi. Pana a ajunge la epidurala incearca cele mai simple metode de reducere a durerii, de genul paracetamol(de parca ar avea vreun efect, da oricum ei iti dau), apoi gaz, masaj, nastere in apa, iar epidurala e pe ultimul loc. Si eu mi-as dori epidurala dar depinde de multe chestii daca o voi primi sau nu.
Bride ai dreptate, doar ca eu am un nivel foarte scazut la rezistenta la durere si chiar nu stiu cum voi reactiona in timpul nasterii. Mi-as dori ca momentul nasterii sa fie unul cat mai placut nu sa ajung să nu-mi mai doresc si alti copii. Stiu, multe mame m-au prevenit ca o sa uit acea durere, dar în momentul asta nu-mi pot scoate din cap chinurile pe care le-am vazut pe chipul acelor mame. Pana acum eram zmeu, ziceam ca o sa rezist eu cumva, dar acum m-a luat asa o frica de nici nu-ti poti imagina. Frica asta nu ti-o scoate nimeni din cap pana nu treci prin ea. O sa supravetuiesc eu cumva, ca m-am încotro. Alegerea am facut-o. Dar o sa incerc sa tin cont de sfatul tau si o sa ma gandesc la bucuria de dupa.
Sanatate si tie si nastere usoara. Te urmez in deaproape;)
Multumesc mult!


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Noi tot planificam sa facem fotosesiune...însă cu prețul încă nu neam inteles


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

Fetelor, o urmaresc indeaproape pe Aleona Nikanorova, face poze exclusiv la burtici si bebe. Este extraordinar ce face aceasta doamna, o gasiti pe facebook. Din cite cunosc pretul este accesibil in comparatie cu alti fotografi! ;)


Image
User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: In curînd voi fi mămică

Post by bobrsergey »

maryLand wrote:Fetelor, o urmaresc indeaproape pe Aleona Nikanorova, face poze exclusiv la burtici si bebe. Este extraordinar ce face aceasta doamna, o gasiti pe facebook. Din cite cunosc pretul este accesibil in comparatie cu alti fotografi! ;)
[vimeo]94954604[/vimeo]


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

.
Last edited by Dutsu on 09 Aug 2014, 21:14, edited 1 time in total.


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by svetik90 »

Dutsu wrote:2 poze la fotosesiune :) am ramas foarteeeeee multumita de rezultatul final...
Image
Image
Ce dragut :) cine va pozat?


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Iurii Rinja sau fotocabine.md e același om...:-)


eva_lillith
Posts: 2
Joined: 02 Jul 2014, 15:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by eva_lillith »

Dutsu wrote:Iurii Rinja sau fotocabine.md e același om...:-)
Dutsu, si cat ai platit? cum a fost sesiunea foto (cat a durat) si cu ce te-ai pregatit ? :P


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Noi am achitat 50 euro caci suntem un pic de cunoscuti si era prima lui fotosesiune de asa gen...Am fost in parcul Dentrarium, dar cu colatia va intelegeti, totul a durat cam 3 ore...Ce tine de decor totul am pregatit singura, mam inspirat de pe net, dar pina la urma sunt multe idei... :)


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Katina »

buna ,m-am intors si eu la voi ,demult nu am pasit pragul pe aici ,sau o faceam da foarte fugitiv ,ma cam inspaimanta un pic tema asta dar in acelas moment foarte fericita ,voi deveni pt a 2 oara mamica ,suntem inca mititei ,sunt in a 7 saptamana ...Cristi e deja la gradi program intreg asa ca am timp sa trag cu ochiul si pe aici ...si ca orce mama ,dupa un flacau sper sa am si o odrasla ,dar principalul sanatos sa fie ...dar deja imi da batai de cap ,sunt ametita mereu ,am facut cunostinta si cu baia :D :D :D cere de papa burtica mea mai mereu ,si alta chestie care ma deranjeaza maxim ,mi sau marit sanii 2 marimi intro luna ,la Cristi in ultima luna purtam nr 5 la sutien ,acuma in aproape 2 luni deja port 5 ,sper sa nu ajung la vreo 7 la final ...si da am un baiat nemapomenit nu ma asteptam la asa reactii de la el ,vorbeste cu bebe,imi imbratiseaza burta ,meo saruta , vorbeste cu bebe,ii spune noapte buna ,ii spune ca il iubeste , ma pune sa imi mangaii burta adica sa il iubesc si eu ,si mereu ma intreaba -pot sa stau langa bebe si se ghemuieste langa mine , aceste reactii sunt tot cei mai scump pe lume ...va doresc la toate sarcina si nastere usoara ...


Post Reply