Nume preferate

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
User avatar
ghiocel_21
Posts: 48
Joined: 16 Jul 2012, 18:08

Re: Nume preferate

Post by ghiocel_21 »

Despre nume am scris pe blogul meu ( care e inca la inceput, dar in timp cine stie...) Puteti sa-l vizitati..http://jurnaldesotie.blogspot.co.uk/[/quote]

Tina, super ideea cu blogul, este nemaipomenit...pacat ca nu am si eu timp pentru asa ceva...dar cu placere am citit toate articolele. Bravo!!! si succes in continuare...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nume preferate

Post by tancha_ru86 »

ghiocel_21 wrote:
Tina, super ideea cu blogul, este nemaipomenit...pacat ca nu am si eu timp pentru asa ceva...dar cu placere am citit toate articolele. Bravo!!! si succes in continuare...
Multumesc ghiocel, e o placere sa stiu ca sunt citita. O sa mai scriu zilele astea, mai am cateva idei ;) , dar ca sunt un pic ocupata si nu am timp sa le public. Maryland avea dreptate, e o placere sa scrii, dar trebuie timp si dedicatie.
Sa fiti iubite!!!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nume preferate

Post by DanielaG »

Mda foarte frumoasa tema.... Cred ca fiecare din noi care isi planifica sau inca nu un bebe aceasta discutie au avut-o :P

Noi avem demult nume pt fetita....Doar ca nu-l spunem... :) ....nu vrem cineva din cunoscuti sa-l fure :D
Cit despre nume pt baiat e delicata treaba...nicidecum nu gasim unul sa placa la amindoi...iar eu insa ma simt mama de baiat,intiiesc ca primul va fi baiat si apoi fetita ;)

Citeva nume care nu ma lasa indiferenta:Edgar,Matei,Vadim,Nikita,Razvan
Si pt fetite:Felicia,Milena,Beatrice ,Sofia,....si preferatul care l-am ales il voi spune cind voi avea o fetita ;)


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Nume preferate

Post by Aleena »

Cand am aflat ca sunt insarcinata...asteptam o Madalina!!!
Luasem si hainutze roz...si rochitze...iar la 16 saptamani surpriza...e baietel!!!

Imi placea numele David,insa era sotul meu impotriva lui,el avand radacini si de evreu( + moldovean+ucrainean :? ),nu-si dorea un nume evreiesc pentru copil...in plus,o fosta colega deja isi botezase astfel micutzul.
Marius,Darius imi placeau,insa cautam un nume pe care sa-l poti ''alinta'' cand e inca copilul mic...si care sa sune serios,masculin,sa fie cu personalitate...la maturitate.
Ultimile variante erau Razvan si Bogdan.Primul suna ''prea greu'' in combinatie cu numele de familie,si am optat pentru Bogdan.
Bogdan Braileanu.
Ai mei au strambat din nas...soacra era categoric impotriva (imi propunea sa-l numesc Amir sau Charlie :lol: )...insa noi am insistat asa sa fie.
Si cand s-a nascut am inteles din start ca e numele care i se potriveste 100%.

Inca fiind insarcinata( deja eco imi aratase ca asteptam un haiducel) ,aflandu-ma in vizita la nasii mei in Bucuresti,eram la cumparaturi intr-un mall si am auzit pe cineva strigandu-si fetita VANESSA!!!!
Si m-am indragostit de acest nume!!!
Imi place si Lia ,insa fosta iubire a sotului meu purta un nume apropiat si niciodata nu-mi voi numi fetitza asa.

Pentru baietel,mai nou,imi place Vadim si Tudor.


Alina Braileanu:

Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nume preferate

Post by natallliap »

Buna Fetelor! Cite tinere viitoare mamici avem aici! Ma bucur mult ca exista aceasta tema pe forum!! Acum va citesc in fiecare zi! Si noi vom avea un bebe :D Am deja 24 saptamini de sarcina si de curind am aflat ca vom avea un baietel. Toti sunt fericiti, in special socrii care au numai nepotele. Am avut multe idei in privinta numelui. Pina la urma am hotarit ca il vom numi Alexandru :) Iar pentru fata am fi optat pentru Ilinca, imi place la nebunie acest nume!!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Oooo, natalia, Bine ai revenit...mai ales cu asa o noutate... ;)

Sa ai parte de o sarcina linistita si usoara...iar numele pe care le-ati ales sa ii binecuvinteze pe micutii vostri...


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by RoDiNkA »

Natallliap, Felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari!!!!!!!!!!!
Intr-un ceas bun si cu Doamne ajuta pe calea maternitatii, cele mai frumoase clipe din viata....... :P Ahhhhh, ma bucur enorm, ca pentru mine... :oops:
Sa ai parte de o sarcina fericita si... ulterior - nastere usoara! Alaxandru....frumos nume, regesc!!!


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by Alintush »

Natallliap,FELICITARILE MELE. Multa sanatate tie si bebeului, sarcina usoara....
noi aici avem deja o gradinita de copii :D


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Nume preferate

Post by mirabellla »

mmm felicitari ce ma bucur pentru tine.......sarcina ushoara si sa fiti sanatoshei :)


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Nume preferate

Post by heliga »

Natallliap Felicitari ! Esti cea mai secretoasa din toate.Noi celelalte viitoare mamici nu am rabdat am dezvaluit repede taina :) Sarcina usoara!


Image
Image
Post Reply