Nume preferate

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Nume preferate

Post by heliga »

Nikita,Marius.Matei.David,Bogdan.Horia,Traian, mircea,Radu,dragosh, Iancu etc...off Uliana ele sunt asa de multe numai ca ar fi bne sa se potriveasca si cu numele de familie intra pe saiturile astea pt mamici romanesti acolo e o sumedenie.


Image
Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by Alintush »

Ulieana wrote:fetelor ce propuneri mai aveti de nume frumoase pentru baietei ?
mie imi place Robert, Nikita, Danny


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Iata topul celor 10 nume de baietei in preferintele 2012, valabil pentru Romania:

1. Cezar
2. Filip
3. Eduard
4. Victor
5. Leonard
6. Luca
7. Darius
8. Iacob
9. Stefan
10. Remus


Image
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Nume preferate

Post by Ulieana »

mi se par dragute Victor Filip, insa sotului nui place nici unul ... :? nici nu putem ajunge la un numitor komun


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Top 10 pentru fetite:

1. Adele
2. Alexandra
3. Olivia
4. Cezara
5. Sofia
6. Victoria
7. Alessia
8. Isabela
9. Daria
10. Iulia
;)


Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Nume preferate

Post by olicika »

Am citit intreaga tema, in jurul capului mi se invirt doar nume, toate sunt frumoase. Suntem in asteptarea barzei, de mult planificam, dar cred ca barza tot incurca usa apartamentului. Mereu in minte imi apar nume de baietei, cred ca ar fi o presimtire ca as fi mama cu baiat. Mie imi place mult Dragos, Stefan, Bogdan, Nikita, (toate deja apar la prieteni, rude, apropiati, de cind tot vine barza) la moment mi-as vedea baietelul cu numele Artiom, suna glorios pe-a rusilor Artiom Victorovici, sau Artur dar..... (nu cunosc nici o persoana cu acest nume dar mi se pare a fi rautacios).


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Ulieana, nu sunteti singurii, avem mai multe cupluri de prieteni care asteapta baietei anul acesta...si toti se cearta zilnic in privinta numelui...
Victor imi place foarte mult... ;)


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Nume preferate

Post by Dutsu »

Noi abea planuim dar la nume ne-am decis ambii baiatul Bogdan fata Emilia... :)


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Nume preferate

Post by mirabellla »

Eu ma vad mamica de fetitza chiar si numele il am pregatit :) ..... ceea ce tine de nume pentru baeat imi place Luca, Lucas inca din copilarie acest nume... dar soarta a hotarit si dupa nunta am devenit doamna Luca :D acuma nu mai pot sa pun asha nume c-ar suna caraghios :D


catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Nume preferate

Post by catalina »

si mie imi place Victor-dar sotul e Victor si nu ne vom repeta.La fel suntem la faza de planificare,dar ne contram la capitolul nume pt copii.Pt baietel as prefera-Matei,pt fetita as prefera-Bianca sau Ilinca.


Post Reply