Nume preferate

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Nume preferate

Post by maryLand »

Image

Mamicile, garofitele cu burtici si viitoarele mamici. Aveti voi nume preferate de baieti si fetite?
Cum ati vrea sa ii numiti pe cei ce vor aparea curind in viata voastra? Sau ce semnificatie au numele voastre preferate...haideti sa discutam aici ;)


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Nume preferate

Post by catalina »

Eu inca nu sunt cu burtica,ma pregatesc abia,dar deja ma gandesc la nume pt copii,stiu sigur ca vreau baietel sa fie primul,si sa il numesc Matei.Daca va fi fetita as numi-o Bianca:)


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Nume preferate

Post by mirabellla »

eu ash vrea sa am o fetita si imi place numele "ILINCA" ce ar insemna lumina, stralucire, stralucire dumnezeiasca... :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Catalina, si mie imi place foarte mult numele Matei...la noi la serviciu acest nume este in top... ;)

Mie tare mult imi place David...insa finii nostri au hotarit sa ii puna feciorasului acest nume...asa ca acum ne bucuram de David-al finilor ;)


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Nume preferate

Post by catalina »

Maryland,avem gusturi bune si comune:) la mine la servici,in top e Bogdan:)


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Nume preferate

Post by Liudocika2012 »

David era numele preferat al meu pentru baietel si Eva pentru fetita, pina cind in ultimii 2 ani au aparut 3 baietei David a rudelor noastre, inclusiv si fiul nasilor nostri :D acum cind vorbim de David trebuie sa explicam clar despre a cui baietel vorbim :D


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by Alintush »

Chiar azi inainte de somn cautam nume de baiat (am o presimtire ca va fi baiat) pina acum imi placea o multime de nume...acum nici unul :lol:
mie imi place Robert si Nikita...azi parca mi-a placut Ernest
sotului nu-i place numele asta...el vrea Bogdan sau Gabriel...Mie numele care-i plac lui-numi plac :lol:
asa ca...pina vom ajunge la un numitor comun.... :roll:


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nume preferate

Post by maryLand »

Robert e numele baiatului nasilor nostri...l-am ales eu si nasha...si nashul a acceptat din start ;)

Eu ma simt mama de fata...imi place mult Magdalena ins asotul meu cind aude...isi pune miinile in cap si se roaga la toti sfintii sa nu avem fata :D sau sa ma imblinzeasca pe mine...sa aleg un alt nume... ;)


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Nume preferate

Post by catalina »

Mie imi place si Eva ft mult,doar ca sotul meu nici nu vrea sa auda,imi zice ca mai ramane sa mai facem si un baiat si sa il numim Adam:)
Mama mi-a povestit,cand era insarcinata cu mine dorea ft mult sa ma numeasca Dragalina,si acum ii zic multumesc lui Dumnezeu ca tata a insistat cu Catalina,ca sigur imi schimbam numele cand faceam majoratul:)


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Nume preferate

Post by irinutza22 »

Catalina, nu esti unica cu asa o problema care putea fi. Mama mea in generea dorea sa-mi puie numele Marta, iar bunica a luat si a facut certificatul de nastere si mi-a pus numele Irina. Asa ca si eu ii sunt recunoscatoare bunicii de nume. :P :P


Post Reply