Şezătoarea mamelor

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Şezătoarea mamelor

Post by LILIT »

perla wrote:Offf.. Numai scapam de una dam de alta... Asa ma tem de dinti si vaccine :(. El la mine daca nu plinge deloc (doar cind cere papica)... As plinge linga el...
La unii copii nici nu simti cum ies dintisorii..
La noi ttt incetisor ies. altii aud ca noptile nu dorm kin le ies dintii..


Image
Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Şezătoarea mamelor

Post by natallliap »

LILIT wrote:natallliap,sunteti bravo ca nu plingeti!
Referitor la ideile de cadouri,eu as darui o papusa Barbi cu casuta,sau trasura,sau ceva aproximativ de asa fel.. O rokita,sau bicicleta.. Sau o carte cu povesti..
Mersi mult de sfaturi. Ideea este ca ea are de toate, mai ales carti cu povesti si jucarii gen printese. Ma gandeam poate la un joc ceva educativ, dar cum nu prea ma pricep la cadouri ptr copii, stau la dubii.


LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Şezătoarea mamelor

Post by LILIT »

natallliap wrote:
LILIT wrote:natallliap,sunteti bravo ca nu plingeti!
Referitor la ideile de cadouri,eu as darui o papusa Barbi cu casuta,sau trasura,sau ceva aproximativ de asa fel.. O rokita,sau bicicleta.. Sau o carte cu povesti..
Mersi mult de sfaturi. Ideea este ca ea are de toate, mai ales carti cu povesti si jucarii gen printese. Ma gandeam poate la un joc ceva educativ, dar cum nu prea ma pricep la cadouri ptr copii, stau la dubii.
iata aici este un site cu produse pentru copii. Daca vrei ceva educativ atunci sar putea ceva Lego.. cam asa ceva http://www.korablik.ru/catalog/konstryk ... erfemale=1


Image
Image
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Alinkka »

Natalia acum deja e kald shi ar merge o trotineta pentru fetite, noi iam luat finutei, ea shi prin kasa se dadea


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Şezătoarea mamelor

Post by Aleena »

Sau o tabla pe care sa invete sa deseneze/scrie cu creta.


Alina Braileanu:

Image
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Şezătoarea mamelor

Post by mirabellla »

natallliap eu am cadonat unei fetite de 5 ani care are de toate niste figure din gips (peshtishori, broscute ,fetite ,epurashi sunt de toate) goash din citeva culori si o pensula .. toate astea lem gasit la et 1 chiar in hol la BabyHall. A ramas foarte multumita a lasat toate restu cadouri la o parte si a inceput sa picteze figurele... la un moment dat si noi cei maturi neam lasat impresionati si am inceput so ajutam :)))


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Şezătoarea mamelor

Post by natallliap »

Fetelor, multumesc pentru idei. Sunteti de mare ajutor!


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Şezătoarea mamelor

Post by perla »

Of... Ieri am pus prima vaccina... Ce stres.. Micutul nostru a plingea atit de jalnic :(. I se jaluia ieri lui taica-su de parca ei cum ai putut tu sa ma dai sa-mi faca rau... Mi se rupea inima fetelor:(


LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Şezătoarea mamelor

Post by LILIT »

perla wrote:Of... Ieri am pus prima vaccina... Ce stres.. Micutul nostru a plingea atit de jalnic :(. I se jaluia ieri lui taica-su de parca ei cum ai putut tu sa ma dai sa-mi faca rau... Mi se rupea inima fetelor:(
da de asa de tirziu ati pus vaccina?stiu ca ea se pune la 2 luni,da voi aveti aprope 3..
da noi azi ne ducem sa punem vaccina.... inca una si gata....


Image
Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Şezătoarea mamelor

Post by natallliap »

Si eu stiam ca se pune vaccinul la 2 luni, noi trebuie miercuri sa punem, dar asa ma ia o frica!


Post Reply