Păreri despre medici!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Păreri despre medici!

Post by Diana 2013 »

Salut, cit scumpa noastra doarme :-) vreau sa ma impartasesc cu voi experienta mea de a naste la medicul Vadim Scarlat de la Centrul Mamei si Copilul. Este o persoana deosebita, ca atitudine si profesionalism, rar gasesti asa medici in zilele de azi. In primul rind e f.simplu, iti acorda toate sfaturile necesare, atit in timpul sarcinii cit si ukterior. Am nascut prin cezariana planificata - au fost mai mukte motive pu asta ( problema mea la inima ce o am de mica, si faptul ca micuta era in prezentatie podalica - cu capusorul in sus, nu s-a intors cu capul in jos, ceia ce de cele mai multe ori este o indicatie pu cezariana, pu ca in cazul survenirii nasterii naturale exista riscul de asfexiere) . Dnul Scarlat ma indrumat inclusiv la un medic cardiokog bun, al carui sfaturi si tratament in cazul meu il comsider tare ok - ma simt cu adevarat bine. Inclusiv a avut grija sa stam in camera de 2 persoane cu toate conditiile necesare ( ex. Dus cu apa calda). Un mare multumesc si pu sustinerea morala de care am avut parte de la dumnealui. Il recomand din toata inima. Multa sanatate pu mamicile cu burtici si pici!


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by wildcat soul »

fetelor a fost cineva la domnul Veaceslav Mosin? ce parere aveti despre el?


Image
svetlana_h
Posts: 59
Joined: 20 Feb 2012, 09:11

Re: Păreri despre medici!

Post by svetlana_h »

Fetelor, eu am fost la Extramed la consultatie, sunt in primul trimestru de sarcina, deci am ramas foarte foarte incintata de doamna Elena. Cunosc personal citeva cazuri care au nascut acolo, toata lumea incintata de absolut tot.
Maryland, ai hotarit unde nasti, tot acolo?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by maryLand »

Svetlana, eu inca stau la dubii. Cunosc cazuri cind cu adevarat au ramas multumiti, insa eu nu stiu ce sa fac. Mai am putin pina la 30 de saptamini, cind am spus ca voi lua o decezie 100% finala.
Sarcina usoara!! ;)


Image
svetlana_h
Posts: 59
Joined: 20 Feb 2012, 09:11

Re: Păreri despre medici!

Post by svetlana_h »

oK, asteptam dar marea decizie si impresiile, respectiv. Mersi, si tie la fel. ;)


Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Păreri despre medici!

Post by Silviana »

Salut tuturor viitoarelor mamici sau deja mamici ;)
Cine stie ceva pareri despre doamna Prodan Natalia de la N.1.
Eu tot prin recomandare am apelat la Dumneaei de la o mamica care a nascut ambii copii la ea,
insa oricum as mai dori pareri si de la alte mamici!

Mersi anticipat!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by maryLand »

Fericitele mamici...
Povestiti-ne la ce medic ati nascut? Cum a decurs nasterea? De ce sa ne pregatim?


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Păreri despre medici!

Post by Nadinn »

Pentru mine la fel e o tema actuala,asa ca astept si eu impresiile)


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Păreri despre medici!

Post by Dutsu »

Cit sunt încă în maternitate și am timp liber va povestesc în 2 cuvinte prin ce am trecut eu...medicul care mia condus sarcina e Musteata Veronica de la Centrul mamei...toată sarcina veneam la ea cu fisa de la policlinica...Am avut o sarcina fără probleme...Luni trebuia sa vin iarăși la control dar am venit sa nasc Nu aveam nici un simptom de naștere pina luni noaptea cind la orele 3 am avut prima contracție,credeam ca e din cele false dar apăreau tot mai des și mai des așa am stat acasă pina la 7 jumătate,și la 8 eram în secția de internare...mau ridicat în sala de naștere și la 10:35 am născut.Durerile erau mari și ceream anestezie la care mi sa spus ca e tirziu deja Dar am trecut și peste ăsta acum nici numi vine a crede...


svetlana_h
Posts: 59
Joined: 20 Feb 2012, 09:11

Re: Păreri despre medici!

Post by svetlana_h »

Maryland, ce-ai mai hotarit, unde nasti....???? ne apropiem si noi incetisor de termenul pentru a lua o decizie si nu am idee!!!!!!!!!!! Ce termen ai? ai mai fost la extramed?


Post Reply