Păreri despre medici!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by marcelushka »

Scumpelor a auzit cineva de d-nu Vadim Scarlat la cetru mamei si copilului?
Mi-a parut foarte de treaba la consultatii dar inca nu m-am decis la cine nasc, stiu ca vreau la centru mamei si copilului.
E un pas asa important si asa............


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Păreri despre medici!

Post by Dutsu »

Noi avem o dilema nustiu la cine sa mergem mai departe la ECO am fost odata la Sisnitanu Iurie si mi sa parut un medic tare pozitiv...dar la inceput ne gindeam sa mergem la Cotorcea...cine si unde a fost?


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by marcelushka »

Dutsu wrote:Noi avem o dilema nustiu la cine sa mergem mai departe la ECO am fost odata la Sisnitanu Iurie si mi sa parut un medic tare pozitiv...dar la inceput ne gindeam sa mergem la Cotorcea...cine si unde a fost?
Noi am fost la Cotorcea, mie mi-a placut foarte de treaba, si am mers la centru mamei si copilului, acolo tot primeste, ce tine de dopler, noi urmeaza sa facem la 27 de saptamini, multi medici zic ca e ok in perioada 24-27, noua ne-au recomandat 27 saptamini. Urmeaza deja sa mergem mai e un pic, apoi voi scri cum a fost.


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Păreri despre medici!

Post by Dutsu »

Da la Centrul mamei si al copilului ai facut programare?si daca da la ce nr?si cit tea costat?mersi...


cicelu
Posts: 48
Joined: 18 Apr 2013, 15:26

Re: Păreri despre medici!

Post by cicelu »

marcelushka wrote:Scumpelor a auzit cineva de d-nu Vadim Scarlat la cetru mamei si copilului?
Mi-a parut foarte de treaba la consultatii dar inca nu m-am decis la cine nasc, stiu ca vreau la centru mamei si copilului.
E un pas asa important si asa............
marcelushka de dn Scarlat pot sa spun doar de bine e un medic foarte bun,si cel mai tare imi place ca sta cu fiecare graviduta in parte si ii lamureste tot ce o intereseaza,eu lam cunoscut pe el pe cind invatam si am facut practica in sectie unde el activa si mereu avea gravide la consultatie,dupa prietena mea a lucrat in sectia data si tot imi zicea doar de bine de el.


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Dutsu wrote:Noi avem o dilema nustiu la cine sa mergem mai departe la ECO am fost odata la Sisnitanu Iurie si mi sa parut un medic tare pozitiv...dar la inceput ne gindeam sa mergem la Cotorcea...cine si unde a fost?
Dutsu, mie mi-a placut la Sisnitanu..doar ca la el nu prea se respecta programarile, adica mai vin si mamele din spital..dar poate fi si un plus atunci cind ai nevoie urgenta. La Cotorcea plec miine, si am sa pot sati yic o parere...
Dar depinde si suma care o platesti....Din cite stiu Sisnitanu este mai ieftin...
Mie mi-a placut si de d.Bejan la Repromed..calm, linistit, am intrat chiar mai inainte de ora programata...


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Păreri despre medici!

Post by Dutsu »

astept parera ta...voi a cita oara va duceti la eco?


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Păreri despre medici!

Post by bride »

la dmn'ul Bejan depinde de zi.Spre exemplu cind am fost noi la control s'a intirziat mult..si am intrat cu 1 ora mai tirziu decit eram programati,dar nu am regretat.Este un medic foarte bun


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Revin cu info despre d.Cotorcea.. Ieri am fost la Modus Vivendi..Primirea sa intirziat cu aprox. 30-40 min. dar de el mia placut...Asa simplu, calm ,linistit! Tocmai am iesit ca un soare de la el :D ..
Si atent!! Eu am cicatricele de la laparoscopia care recent am facuto si d-lui deodata ma intrebat ce sa intimplat..Pe cind Nikitin iok atentie!


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Păreri despre medici!

Post by Ninela »

Fetelor, am nevoie de un nefrolog bun. Recomandati-mi, va rog!


Image
Post Reply