Păreri despre medici!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by maryLand »

Svetlana, stau cu 3 medici in fata...nu pot lua o decizie finala...este cea mai grea hotarire pe care trebuie s-o iau.

1. Maternitatea nr.2
2/. Extramed, Gatcan
3. Tatiana Petrova, Nr.1.

Pina vineri vreau sa iau o hotarire finala...ca nu mai pot sta in nestiinta ;)


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Păreri despre medici!

Post by Katina »

buna ,fetelor eu la voi cu o intrebare si un mare ajutor ,eu vin acasa de sarbatori adica in decembrie si exact atunci trebuie sa fac si ecografia morfologica ,si nu am idee cum si unde sa apelez, ca daca sigur o rog pe mama ea sigur ma duce la policlinica :D help ,ca sigur trebuie sa sun mai inainte pt o programare ceva ...


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Păreri despre medici!

Post by Ninela »

Katina, eu toata sarcina am mers la USG la Liliana Fuior. O poti gasi la CMC zilnic de dimineata de dorit, sau la Medexpert - marti zi joi dupa 12, trebuie programare. Ti-as recomanda sa mergi la Medexpert, ea are mai mult timp sa acorde procedurii. E mai scumpa la vorba, dar daca dai intrebari mereu raspunde. Sanatate si numai rezultate bune!! Va pupicim!!!
Katina wrote:buna ,fetelor eu la voi cu o intrebare si un mare ajutor ,eu vin acasa de sarbatori adica in decembrie si exact atunci trebuie sa fac si ecografia morfologica ,si nu am idee cum si unde sa apelez, ca daca sigur o rog pe mama ea sigur ma duce la policlinica :D help ,ca sigur trebuie sa sun mai inainte pt o programare ceva ...


Image
Viktoria
Posts: 98
Joined: 30 Dec 2012, 10:43

Re: Păreri despre medici!

Post by Viktoria »

Eu mereu mergeam la dl Cotorcea la Centrul de DSiagnostic German. Am ramas foarte multumita!!!!!!!


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Păreri despre medici!

Post by Dutsu »

Eu tot la D-l Cotorcea am mers toata sarcina numai ca la Modus Viventi


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Am fost si la Cotorcea, la Modus Vivendi si la Bejan ,la Repromed..Daca vei avea la dispozitie macar vreo saptamina, la sigur reusesti sa prinzi un medic bun!


Image
Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Păreri despre medici!

Post by Girgana »

Eu tot la centru german am mers la Dl Cotorcea si o data la sotia sa la Dna Gorea ,daca nu gresesc. Si pentru tine ar fi ideal sa te programezi prin mail,eu la fel nu eram in tara si in toate cazuri numai asa ma inscriam. Succes si sarcina usoara! ;)


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Păreri despre medici!

Post by Aleena »

Ninela wrote:Katina, eu toata sarcina am mers la USG la Liliana Fuior. O poti gasi la CMC zilnic de dimineata de dorit, sau la Medexpert - marti zi joi dupa 12, trebuie programare. Ti-as recomanda sa mergi la Medexpert, ea are mai mult timp sa acorde procedurii. E mai scumpa la vorba, dar daca dai intrebari mereu raspunde. Sanatate si numai rezultate bune!! Va pupicim!!!
Katina wrote:buna ,fetelor eu la voi cu o intrebare si un mare ajutor ,eu vin acasa de sarbatori adica in decembrie si exact atunci trebuie sa fac si ecografia morfologica ,si nu am idee cum si unde sa apelez, ca daca sigur o rog pe mama ea sigur ma duce la policlinica :D help ,ca sigur trebuie sa sun mai inainte pt o programare ceva ...

Si eu o recomand pe ea cu cea mai mare drag.

Stiu ca atunci cand iti faci la ea programare la centru privat,pe langa usg fatului,face investigatii usg si mamei.Noi mergeam la CMC,insa pana la ora 11.00 se ocupa de lauzele din sectie,si e rand mare,apoi primeste si restul gravidutzelor.
|Cresteti mari si sanatosi. ;)


Alina Braileanu:

Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Păreri despre medici!

Post by Katina »

Aleena wrote:
Ninela wrote:Katina, eu toata sarcina am mers la USG la Liliana Fuior. O poti gasi la CMC zilnic de dimineata de dorit, sau la Medexpert - marti zi joi dupa 12, trebuie programare. Ti-as recomanda sa mergi la Medexpert, ea are mai mult timp sa acorde procedurii. E mai scumpa la vorba, dar daca dai intrebari mereu raspunde. Sanatate si numai rezultate bune!! Va pupicim!!!
Katina wrote:buna ,fetelor eu la voi cu o intrebare si un mare ajutor ,eu vin acasa de sarbatori adica in decembrie si exact atunci trebuie sa fac si ecografia morfologica ,si nu am idee cum si unde sa apelez, ca daca sigur o rog pe mama ea sigur ma duce la policlinica :D help ,ca sigur trebuie sa sun mai inainte pt o programare ceva ...

Si eu o recomand pe ea cu cea mai mare drag.

Stiu ca atunci cand iti faci la ea programare la centru privat,pe langa usg fatului,face investigatii usg si mamei.Noi mergeam la CMC,insa pana la ora 11.00 se ocupa de lauzele din sectie,si e rand mare,apoi primeste si restul gravidutzelor.
|Cresteti mari si sanatosi. ;)
mersi fetelor ,de raspunsuri ,cred ca voi merge la ea,am luat nr. de pe net ,de la Medexpert si deja oi rugao pe mama sa sune sa ma programeze ...abea astept sa stiu data programarii :oops: sarcina usoara tuturor gravidutelor ...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by maryLand »

Fetelor, dupa cum bien stiti...foarte greu ma hotarisem unde si cu cine o sa nasc.

Deci, vreau sa va spun ca este cu adevarat o responsabilitate enorma, anume algerea medicului.
Am avut 3 optiuni. Am mers la toate 3, am vorbit, am incercat sa le aflu pozitia mai multor medici referitor la anumite lucruri care erau primordiale.

Intr-un final am ales sa nasc la Maternitatea Municipala Nr.2. A fost ceva extraordinar. Pentru asta vreau sa ii multumesc moasei Lilia Cantir, pentru profesionalismul si dedicatia toatala de care a dat doavada. Am nascut extrem de usor, frumos..alaturi de sotul meu care a asistat de la A pina la Z la intreg procesul de nastere.
Este o maternitate curata, plina de oameni cu inima mare...si credeti-ma, nimeni nu ne-a cerut un leu. Da, am multumit noi ...insa nimeni nu a cerut nimic de la noi. Am stat intr-un salon single, cu sotul alaturi..el a dormit cu noi..avind un pat separat.

Maternitatea este mica, de aceea, medicii sunt permanent in saloane, permanent de monitorizeaza, te ajuta, te sfatuie.
Recomand cu inima deschisa si desigur va doresc tuturor sa intilniti bebelusul cu zimbete si lacrimi de bucurie.


Image
Post Reply