Păreri despre medici!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Fetitele a fost cineva la USG la d-nul Sisnitanu la nr.1 NEPROGRAMAT? Daca da, ati reusit sa treceti operativ?
Eu trb sa fac USG anume pe data de 7 si cind lam sunat sa ma programez mia zis ca pina la data de 21 septembrie este totul planificat/rezervat...
Multumesc anticipat!


Image
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Păreri despre medici!

Post by mirabellla »

CristinaB Eu am fost la el o data in sarcina chiar la primul USG ma trimis medicul sa vad daca e sarcina intrauterina... neprogramata si foarte greu am trecut el avea programari si am rugat medicul care ma trimis la el sal sune sal roage sa ma cheme el neprogramata....... si apoi cind eram la maternitate am nascut la sp nr.1 in ultima zi cind trebuia sa fiu externata neau trimis la USG la el apoi inchipueti el are programare, dar fetele din maternitate care nascusera toate am trecut fara rind acei din coridor turbau.......apoi sa nu nimeresti si tu in asha o zi :)

dar sigur ca totul depinde si de noroc ......


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Multumesc Mirabella! Sa ma atentionat medicul care ma trimis la el ca asa este de lunga lista de programare, sunam mai inainte..Dar asa....Nici nu stiu ce sa zic...Sper sa am o zi cu noroc! :)


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by perla »

Cristina eu zic sa incerci, eu de 2 ori m-am dus neprogramata la el de urgenta si am nimerit cind nu era rindul mare, plus acolo mai sunt fete care nu vin ori intirzie pai el cind cineva nu a venit ia pe cineva fara programare/


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Păreri despre medici!

Post by CristinaB »

Multumesc Perla!
Sa va zic experienta mea cu medicii de la USG.
Am fost pe data de 22.07 la USB la Galaxia, la Cojocari A.In timpul examinarii ea linistita imi zice ca am un chist dermoid si ca trb numaidecit sa ma operez. Eu trb sa plec in vacanta asa ca nu mam mai programat la operatie.
Dupa ce am venit din vacanta am plecat la Policlinica Centrului Mamei si Copilului si am facut USG la Siscanu Boris, prof universitar. El imi zice ca am salpengita, o infectie a trompelor uetrine si ca nu am nici un fel de chist.
Apoi chiar a doua zi plec la noi , la Criuleni, si fac USG la d.Cerlat. El imi zice ca in general nu vede ovarul sting iar de chist nu stie ce sa zica.
In final, ajung la nr.1 , de pe viaduct, la d-na Luminita Mihalcean, ginecolog. Ea ma trimis si am facut USG la Nikitin Egor. El imi zice ca nu am nimic si totul este in ordine..de chist nici nu se vede urma ...
Vazind ultimul rezultat, d-na Luminita a spus ca poate si a fost chist dar a fost unul folicular si sa absorbit. Pentru "solidificarea " ipotezei mai trb sa fac USG pe 7 si pe 9 septembrie.
Si iaka asha am bocit zile si nopti din cauza unor persoane poate necompetente, poate neatente...
Concluzia mea a fost ca trb sa verifici de 10 ori inainte de "a taia".


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by maryLand »

Ehhh, Cristina, te inteleg perfect. Eu m-am tratat citiva ani de polischitoza ovariana...inventata de un medic foarte renumit de la noi din Chisinau.

Fiece medic are greseli, din pacate...

Multa sanatate :!:


Image
User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Păreri despre medici!

Post by Honey_lady »

Noi am fost saptamina trecuta si am facut cunostinta cu medicul. Voi naste la Dna Dodu Stela , la spitalul nr.1, e o doamna tare cumsecade, a vorbit foarte frumos, pe unde ne-a certat pe unde ne-a laudat :) si cel mai important e ca nu are taxe. Dar sincera sa fiu, cind ma gindesc ce ma asteapta, mi-e atit de frica :cry: mi-e frica ca nu voi rezista si sa nu apara complicatii.


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Păreri despre medici!

Post by natallliap »

Buna Honey_lady! Eu am născut la doamna Stela. Trebuia sa nasc la Ostrofet dar l-a înlocuit Dna Dodu. Este o doamna de treaba! Este un medic cu care poți vorbi despre orice. Nu-ți fie frica! Important este sa asculta medicul si sa ai încredere si in el si in tine!


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Păreri despre medici!

Post by wildcat soul »

CristinaB wrote:Multumesc Perla!
Sa va zic experienta mea cu medicii de la USG.
Am fost pe data de 22.07 la USB la Galaxia, la Cojocari A.In timpul examinarii ea linistita imi zice ca am un chist dermoid si ca trb numaidecit sa ma operez. Eu trb sa plec in vacanta asa ca nu mam mai programat la operatie.
Dupa ce am venit din vacanta am plecat la Policlinica Centrului Mamei si Copilului si am facut USG la Siscanu Boris, prof universitar. El imi zice ca am salpengita, o infectie a trompelor uetrine si ca nu am nici un fel de chist.
Apoi chiar a doua zi plec la noi , la Criuleni, si fac USG la d.Cerlat. El imi zice ca in general nu vede ovarul sting iar de chist nu stie ce sa zica.
In final, ajung la nr.1 , de pe viaduct, la d-na Luminita Mihalcean, ginecolog. Ea ma trimis si am facut USG la Nikitin Egor. El imi zice ca nu am nimic si totul este in ordine..de chist nici nu se vede urma ...
Vazind ultimul rezultat, d-na Luminita a spus ca poate si a fost chist dar a fost unul folicular si sa absorbit. Pentru "solidificarea " ipotezei mai trb sa fac USG pe 7 si pe 9 septembrie.
Si iaka asha am bocit zile si nopti din cauza unor persoane poate necompetente, poate neatente...
Concluzia mea a fost ca trb sa verifici de 10 ori inainte de "a taia".
eu tot am patit-o am fost la galaxia am uitat cum familia medicului, mia spus ca am adenomioza si chist si inca nustiu ce mia dat un curs de lecuire de vrio 3mii lei, dupa care mia spus ca trebuie si operatie, si ca cu planificarea unui bebe voi avea probleme, eram disperata complet, am plecat la sergheev la ciocana la uzi, care imi spune ca nu vede absolut nimic, chiar de 2 ori mia facut uziul sa se asigure, dupa jumate de an merg la alta doamna la control tot la galaxia, care ma trimite la uzi pentru a verifica ceva si iarasi nimeresc la doamna care mia pus deagnozu, nu ma cunoscut, dupa uzi imi spune ca nu am absolut nimic ca totul e bine.. mama cam acelasi lucru la patit la doamna cu pricina


Image
User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Păreri despre medici!

Post by Honey_lady »

natallliap wrote:Buna Honey_lady! Eu am născut la doamna Stela. Trebuia sa nasc la Ostrofet dar l-a înlocuit Dna Dodu. Este o doamna de treaba! Este un medic cu care poți vorbi despre orice. Nu-ți fie frica! Important este sa asculta medicul si sa ai încredere si in el si in tine!
Salut Natalia. Poti sa-mi spui te rog cit ai achitat pentru serviciile ei? Stiu ca nu are taxa, dar as vrea sa stiu aproximativ "cit sa punem deoparte" .


Post Reply