Kg acumulate in timpul sarcinii

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Viktoria
Posts: 98
Joined: 30 Dec 2012, 10:43

Re: Kg acumulate in timpul sarcinii

Post by Viktoria »

Eu in timpul sarcinii am adaugat 13 kg. Am avut 50 kg 1,60 m si la sfirsitul sarcinii aveam 63 kg, acum dupa 4 luni am 54 kg.


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Kg acumulate in timpul sarcinii

Post by olicika »

buna scumpicele, interesanta tema, ma voi impartasi si eu cu furioasele kg, ce la multi dau batai de cap..... :D . Eu am acumulat mult in perioada de pregatire pentru sarcina, aveam 52 kg, cind am ramas insarcinata am ajuns la 62 kg, la inaltimea de 1.60, in timpul sarcinii am luat 12 kg, inainte de a pleca la maternitate ma cintarisem = 74, intorsi acasa cu bebica deja in brate nu in burtica cintarul mi-a aratat 68. Eu alaptam la san si in prima luna curgeau kg de pe mine, am ajuns la 58 kg, la care ne mentinem 3luni jumatate. Mai departe vedem cum merge, tare as vrea sa ajung la preferatele mele 52 kg, deja dupa ce incheiem cu alaptatul ne vom gindi si la o dieta, acum papica bunicica, sanatoasa, la timp (dupa posibilitate, mamicile cu pici ma inteleg, :D )


Image
Eu_
Posts: 5
Joined: 09 Feb 2014, 15:48

Re: Kg acumulate in timpul sarcinii

Post by Eu_ »

Eu am pus pe mine 13 kg in timpul sarcinii. De la 60 ajunsesem de 73 de kg. Desi eu nu paream mascata, burta era mai grea :D
Dupa nastere kg s-au dus de la sine foarte repede, desi am hranit cu piept o perioada bunicica si mincam destul de bogat. Chiar imi pare bine ca am scapat cu usurinta de kg in plus fara a face sport sau a tine diete.


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Mamicile si viitoarele mamici cite kg ati acumulat in timpul sarcinii?Eu la jumate de drum deja am pus 7 kg cred ca e mult...si am hotarit sa las dulciurile la o parte... :)


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alinkka »

Eu la 4 luni inka nu am adugat nimik. Nustiu daka e bine dar pe moment ma simt foarte bine


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Diana 2013 »

Referitor la kg din sarcina este topic special - Kg acumulate in timpul sarcinii ;)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: In curînd voi fi mămică

Post by tancha_ru86 »

eu la 5 luni jumate am acumulat vreo 5kg. Eu nu-mi fac griji daca ma ingras, o sa slabesc dupa. Desigur o sa fac tot posibilul ca daca ma ingras sa nu ma ingras prea mult. Eu dulciuri nu prea mananc si nici gras, deci nu stiu ce as putea exclude ca sa nu ma ingras. La mine fundul s-a facut bombat ca omul meu zice ca tare-i apetisant si sani am mai da Domnul, cum n-am avut niciodata, deacum burta creste. Cunosc pe cineva care la jumatatea sarcinii a pus vreo 11 kg, dar a fost ok, ca dupa nastere a dat jos rapid ce era in plus, iar la al doilea a pus doar vreo 6 pana la jumatatea sarcinii. Vezi nu depinde doar de fiecare femeie ci si de fiecare sarcina ca toate-s diferite. eu zic sa nu-ti faci griji deocamdata.
Sarcina usoara!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

SORRY nu am observat...


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

mersi...tare mam dezamagit azi cind am incercat sa intru un pantalonii sau sortii de vara...


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Poate cineva stie cum spoate de transferat mesajele in tema dedicata lor?


Post Reply