Handmade pentru copii

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Handmade pentru copii

Post by mmgg29 »

Libelula, sa inteleg ca ai cumparat scutecele din Romania? (22 ron cutia)
Zi-mi te rog si mie de unde, le-ai luat on-line sau direct din farmacii? As vrea si eu sa achizitionez din astea. Merci


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Handmade pentru copii

Post by Libelula »

mmgg29 wrote:Libelula, sa inteleg ca ai cumparat scutecele din Romania? (22 ron cutia)
Zi-mi te rog si mie de unde, le-ai luat on-line sau direct din farmacii? As vrea si eu sa achizitionez din astea. Merci

Nu, scutecele le-am cusut eu singurica; in cutia din poza sunt linere din amidon de porumb care se folosesc pe scutec pt a retine materia solida si au efect stay dry (tine departe umezeala de pielea bebelusului). Astea costa 22 ron si le-am cumparat on-line. Iar scutecele propriu zise le gasesti pe google daca dai un search "scutece refolosibile" sau "scutece lavabile" - ai o multime de variante si preturi. Felicitari pt decizie (sper s-o duci pana la capat :) ) !


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Handmade pentru copii

Post by Ninela »

Mesterita noastra!!! http://www.jurnaltv.md/ro/news/2014/4/3 ... 0023080/#1 Bravo, Perla!!! Bafta!!!


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Handmade pentru copii

Post by perla »

Mulțumesc Ninela. .. susținerea voastră imi da forțe sa continui in aceeași direcție și sa fac ceva nou...


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Handmade pentru copii

Post by catiushka »

perla bravo, arati super bine si zimbetul nu-ti lipseste de pe buze,
P.S. dadu-se un prieten de-a meu pe odno like la poza ta, si eu ma gindeam esti tu asta sau nu (erai tu) si un mare bravo tie, jos palaria :!: :!:


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Handmade pentru copii

Post by marcellla »

Te-am urmarit Perla, ma bucur mult pentru ceea ce faci si mai ales ca nu-ti lipseste zimbetul de pe fata nici macar pentru o secunda. Multe afaceri de succes conduse de femei se nasc dupa o despartire sau un divort, pentru ca femeia capata un curaj enorm si are dorinta de a face ceva nou, de a dovedi sie insasi si celor din jur ca exista viata dupa divort si ca uneori aceea incredere puternica in sine apare anume dupa o pierdere sau o suferinta mare. Eu iti doresc sa nu te opresti aici, si de la mici idei pe care le ai acum, sa devii o doamna de afaceri peste ceva ani.


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Handmade pentru copii

Post by Alintush »

Perla,bravo...noi chiar afara nu am iesit si te-am vizionat...taman si Aidusik a adormit si liniste in camera puteam viziona cit doream :) noua coafura te prinde foarte bine (nustiu, poate e veche pentru mine e noua)
ai niste miini de aur...succese in continoare


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Handmade pentru copii

Post by perla »

Mulțumesc dragele mele pentru incurajare si cuvintele frumoase. Da Doamne sa fie asa cum ati scris. Sanatate tuturor!!!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Handmade pentru copii

Post by Olecika »

Si eu imediat ce am vazut linkul te-am admirat apoi ne-am imprietenit si pe facebook :)

Intradevar ai lucrari frumoase, pentru mine cel putin deosebite. Si vreau chiar sa te felicit pentru dictie si modul de exprimare coerent. Bravo!!! Si cit mai multe emisiuni de acest fel :)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Handmade pentru copii

Post by perla »

Olecika multumesc frumos. .. ce tine de vorbe. . La asta sunt buna:) serviciul meu presupunea sa vorbesc mereu. Ba la minister, ba la tribuna, dari de seama.. etc... gura stiu ca nu mi-a tacut niciodata :)) desigur... mai am de invatat :) dar acum cu piciul cam rar mai citesc carti... tot nu mai finisez o carte..asa si sta pe raft de 2 luni...

Fetelor care aveti fb adauga-ti-ma :) Katarina Arnaut :) si imi scrieti ca sunteți de pe nunta ca sa va cunosc si eu


Post Reply