Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by rode11u »

doina30882000 wrote:fetelor, este posibil de depus cererea la osc cu 2-3 saptamani inainte de oficializarea casatoriei? noi altfel nu cred ca o sa avem cum, doar daca depun eu si pentru el...dar cred ca astfel nu e posibil...:(
dar nu e obligatoriu sa fie ambii viitorii soti , eu am fost si am depus singura cererea , caci sotul nu putea sa mearga si el


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by doina30882000 »

merci mult, sa o sa ma duc neaparat sa ma interesez sa vad cum se poate////pana la urma au scos certificatele medicale?


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by RoDiNkA »

Da, certificatele medicale deja nu mai sunt obligatorii ;)


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Alintush »

ele deja sunt la alegere...pe noi ne-a intrebat daca dorim si am refuzat din lipsa de timp
rode11u, voi unde vati inscris???din cite eu stiu in oras nu primeste ...trebuie sa fie ambii prezenti


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by seyla »

doina30882000 wrote:merci mult, sa o sa ma duc neaparat sa ma interesez sa vad cum se poate////pana la urma au scos certificatele medicale?
Cand am fost sa depunem cererea la OSC, de certificat nu ne-au spus nimic. Dar eu, stiind ca de acum nu e nevoie de el, nici n-am mai intrebat. Cand am fost la inscriere, dupa ceremonie, doamna ma intreaba: "da unde-i certificatul vostru?" Am ramas portret... A trebuit pana la urma sa-l facem. :?
Straniu, de ce doamna nu ne-a spus din start ca trebuie sa-l facem, si de ce asa tare insista sa il aducem, daca nu este obligatoriu... :?


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Katina »

Nu stiam unde sa scriu ,am decis ca aici teama mea cea mai mare sa adeverit parintii sotului nu vo veni la nunta pana la urma ei totusi isi doreau insa probleme de sanatate a socrului meu lau doborat pe 7 august e programat la operatie are cancer la prostata 4 tumori in total si acuma speram sa se refaca sa fie bine dupa ... Cu avionu nu poate veni ca are probleme si cu spatele si nici nustiu cum sai zic mamei mele ea asa sa pregatit cadouri chestii astepta sai intalneasca findca ei nu sau vazut ...


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Amelia »

Katina wrote:Nu stiam unde sa scriu ,am decis ca aici teama mea cea mai mare sa adeverit parintii sotului nu vo veni la nunta pana la urma ei totusi isi doreau insa probleme de sanatate a socrului meu lau doborat pe 7 august e programat la operatie are cancer la prostata 4 tumori in total si acuma speram sa se refaca sa fie bine dupa ... Cu avionu nu poate veni ca are probleme si cu spatele si nici nustiu cum sai zic mamei mele ea asa sa pregatit cadouri chestii astepta sai intalneasca findca ei nu sau vazut ...
Mda Katina ..imi dau seama cum te simti si ce ginduri te incearca la moment....fii optimista chiar daca situatia iti dicteaza alte emotii....eu la fel sunt itr-o situatie destul de delicata, soacra mea se simte foarte rau, are tumoare la creer, medicii ne-au dat verdictul cel mai sumbru in luna mai ca mai mult de 3-4 luni nu traieste, nunta deja era programata, starile ei se schimbau de la o zi la alta cind e bine e rau...acum 2 sapt in urma a cazut jos si de atunci se simte si mai rau...nunta se apropie , iar eu uneori nici nu vreau sa ma gindesc la nunta, doar din frica ca s-ar putea intimpla ceva...acum ca si tine nu ne ramanes decit sa speram ca totul va fi bine ...


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by INNA 2012 »

fetelor imi pare foarte rau,stiy ce e asta...Dumnezeu e mare,sa speram ca temerile noastre nu se vor adeveri. multa putere!


marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by marinka »

Katina wrote:Nu stiam unde sa scriu ,am decis ca aici teama mea cea mai mare sa adeverit parintii sotului nu vo veni la nunta pana la urma ei totusi isi doreau insa probleme de sanatate a socrului meu lau doborat pe 7 august e programat la operatie are cancer la prostata 4 tumori in total si acuma speram sa se refaca sa fie bine dupa ... Cu avionu nu poate veni ca are probleme si cu spatele si nici nustiu cum sai zic mamei mele ea asa sa pregatit cadouri chestii astepta sai intalneasca findca ei nu sau vazut ...

imi pare rau pentru tine dar trebuie sa fiti puternici si sa treceti peste toate, D-zeu e mare!!!


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Katina »

Fetelor mersi de incurajari chiar simt ca cedez plus la astea sa stricat masina nea costat 900 euro ,calculatoru sa stricat toate odata insa mai am 20 zile si vin acasa unde ma voi simti bine in largul familieie si multa putere ce trec prin acceasi situatie ...rokita mea sufera acasa fara mine dezastru asa tare vreau sa treaca tot si sami spun a fost odata si sa terminat ca in povesti ...


Post Reply