In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by Alintush »

Perla, cum afli sa ne spui si noua...
Eu mai astept un pic...dar deja cum va dori Domnul


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by marcelushka »

Perla, Aretina FELICITARLE MELE :!: :!: :!:

DOAMNE CE EMOTII,,,, mmmmmmmmmm, asa de mult doresc si eu un bebe, eu deja nu mai am rabdare cind se va intimpla asta. noi cu sotul am decis ca asta va fi dupa nunta, (dar eu nebuneste imi doresc asta am 28 si e normal, deja simt ca tre sa devin mamica)
Fetelor mi-ati adus atitea emotii,,,,, sa dea domnu sa fiti sanatosi sa cresteti maricei si cu usurinta sa veniti pe pamint, fetelor va felicit din suflet,


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by perla »

multumesc, ptiu ptui sa va molipsesc pe toate sotioarele si viitoarele mamici... :D

dar sa stiti fetelor ca sarcina nu enumai fericire si euforie.. cu parere de rau, oranizmul meu da "zboi" citeodata.. din fata sanatoasa am ajuns sa stau doar prin spitale, ba rinichii, ba iminenta de avort.. de toxicoza din primele luni nici nu mai zic.. oofff.. astept mai repede sa-mi vad copilasul in brate sanatos... :)

stind prin spitale am intilnit foare multe fete cu diferite istorii... cu parere de rau foarte mult femei pierd sarcina la termenul pina la 12 saptamini... am citit undeva o statistica ca 9 din 10 pierd sarcina in primul trimestru...
de aceea va sfatui sa ginditi mereu pozitiv si sa savurati orice moment, nervii in cutiuta si doar cu zimbetul pe buze...


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by rode11u »

da , este adevarat ca e greu in unele cazuri . Dar la mine sarcina a trecut perfect , fara nici o problema , fara toxicoza si alte probleme , doar burtica crestea, si iata am ajuns pe ultima suta de metri in care asteptam bebelusha noastra. Asa ca fetelor , sa nu va fie frica sarcina este o bucurie imensa! Succes! si treceti la ''treaba'' :)


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by Alintush »

Rode11u, FELICITARILE MELE SI SARCINA USOARA
ce asteptati fetita sau baietel?


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by rode11u »

Alintush wrote:Rode11u, FELICITARILE MELE SI SARCINA USOARA
ce asteptati fetita sau baietel?
merci , o fetitza , sarcina e pe sfirsite , deja sintem in ultima saptamina :)


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

rodelu sarcina usoara si un bebe sanatos!


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: 1+1=3

Post by DanielaG »

rode11u felicitari si sa ai o nastere cit mai usoara ;)


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by maryLand »

Rode, parca mai ieri te pregateai de nunta...iar in curind vei fi deja cu bebelus in brate...cit de repede trece timpul...
Sa va fie sanatoasa fetita si o nastere cit mai usoara... ;)


Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by rode11u »

maryLand wrote:Rode, parca mai ieri te pregateai de nunta...iar in curind vei fi deja cu bebelus in brate...cit de repede trece timpul...
Sa va fie sanatoasa fetita si o nastere cit mai usoara... ;)
da , timpul trece repede , un an a trecut asa repede :D si multumim


Post Reply