Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
wendramy
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2012, 18:49

Re: Muzicanţii II

Post by wendramy »

Recent am facut si noi cu sotul nunta,mi-au cintat la nunta baieti din formatia Art-Prezent,a fost pe 14 iulie,ce pot sa spun au facut din nunta noastra un vis,totusi ce inseamna muzica vie la nunta,au fost asa,vioara acordeon trompeta clapa si tambal si moderator,sunt profestionisti baieti,au si lumini si fum,si cinta foarte bine au repertoriu variat,acel cu vioara si cu acordeonul au facut show de zile mari tehnici ambii,toti au ramas multumiti si oaspetii,au program inchegat,si nu iau atit de mult insa chiar merita,Fac discoteca dupa dezbracatul miresei si anii 80 si hiturile noi,su bravo.ei au site cui ii trebuie www.art-present.net paremise au acolo si nr de contact si video pe youtube!!!succes la toti si o nunta ca in povesti
Nr de telefon 069743070


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Muzicanţii II

Post by Nika »

Cuvinte de lauda vreau sa adaug si eu la aceasta tema pentru cei care niau inveselit nunta si anume formatia Maestro cu tot colectivul.....au fost superrrrrrrrrrrr,au facut o veselie foarte mare si au avut un repertoriu foarte bun ca practic nici un dans nu era ca sa nul dansam..toti dansau chiar si cei ca stiam ca nu vor dansa dansau,au fost extraordinari....am avut o nunta asa de vesela ca toti vb ca demult sau chiar in genere nu au mai fost nicodata la o asa nunta vesela.....Bravoooooo lui Domnul Victor stie sa-si faca bine meseria ... :P


Image
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Muzicanţii II

Post by Alinkka »

Nika wrote:Cuvinte de lauda vreau sa adaug si eu la aceasta tema pentru cei care niau inveselit nunta si anume formatia Maestro cu tot colectivul.....au fost superrrrrrrrrrrr,au facut o veselie foarte mare si au avut un repertoriu foarte bun ca practic nici un dans nu era ca sa nul dansam..toti dansau chiar si cei ca stiam ca nu vor dansa dansau,au fost extraordinari....am avut o nunta asa de vesela ca toti vb ca demult sau chiar in genere nu au mai fost nicodata la o asa nunta vesela.....Bravoooooo lui Domnul Victor stie sa-si faca bine meseria ... :P
sunt total de akord ku tine, dupa nunta deja trei pereke ne cer kontaktele pentru ai lua la nunta


bunellu
Posts: 31
Joined: 02 May 2012, 21:07
Location: chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by bunellu »

felisha wrote:salut noi am avut pe Ion Paladi ca muzicant dar ca moderator pe Sergiu Beznitchi til recomand si pe el.Ion Paladi canta bine lumea nu statea sa se uita la el chiar au dansat multi mi-au multumit pentru muzica buna din acea seara asa ca merita, ca moderator nustiu cum se prezinta.
Merci mult felisha, ma gindesc cu frica pe cine sa luam ca moderator, dar si muzica foarte mult conteaza, asa ca ink nu stiu ce sa fac.:((


User avatar
felisha
Posts: 149
Joined: 20 Nov 2011, 00:00

Re: Muzicanţii II

Post by felisha »

ca moderator iti recomand 100% pe Sergiu Beznitchi e tare de treaba duce tot sub control in orice situatie gaseste solutie,nu regret de loc ca l-am ales pe el.


bunellu
Posts: 31
Joined: 02 May 2012, 21:07
Location: chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by bunellu »

apropo de Beznitchi aici am auzit numai de bine si ca face treaba buna...merci pentru sfat...:))


Andaana
Posts: 3
Joined: 24 Sep 2012, 20:25

Muzicanţii II

Post by Andaana »

Noi am făcut la restaurantul '' La Plopi'' nunta, şi am programat muzica cu aproape un an înainte. Este foarte greu să găseşti ceva frumos şi ieftin. Noi am găsit, este vorba despre Ion Chiochiu, sunt 2 băieţi şi o fată,cîntă super şi au un playlist cu o gamă foarte mare de cântece. Toţi invitaţii au rămas cu gurile căscate,şi ne întrebau unde i-am găsit. Chiar şi moderatorul ne spunea ca nu e bine să ai doar 3 persoane la nuntă, ştiţi că am retrăit în privinţa muzicii dar nu a fost sa fie aşa. Chiar lumea s-a veselit foarte bine şi pe lîngă asta se apropiau de noi şi ne cereau numerele lor de telefoane. În privinţa tehnicii să nu vă faceţi griji, au o tehnica foarte performantă dar de sunet nici nu merge vorba. Dar ce ţine de preţ au un preţ foarte accesibl şi mai mic decât ceilalţi care cîntă la nunţi. Vă recomand sa luaţi băeţii aceştia pentru că chiar se merită pentru orice tip de sărbători. Şi este de dorit să îi apelaţi cu câteva luni înainte pentru că sunt foarte solicitaţi.


User avatar
ollya25
Posts: 64
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Brasov

Re: Muzicanţii II

Post by ollya25 »

Noi am avut la nunta formatia Barbu Lautaru, sincer sa va spun a fost totul foarte bine, incepand cu muzica, cu moderatoarea si tot ce tinea de ei, si dansatorii au fost super ok, toata lumea receptiva, vreau sa zic ca eu nu am reusit sa ma vad cu ei pana in ziua nuntii, pe baietii si moderatoare i-am cunoscut cu o ora inainte de nunta, dar a fost totul asa cum mi-am dorit si cum le-am zis ca imi doresc.... Merita banii si datorita lor toata lumea de la nunta s-au distrat la maxim.


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Muzicanţii II

Post by buterfly »

Noi iam luat pe Drimba. Sper ca o sa fie totul frumos si vesel.
Inprincipiu am vorbit cu Oleg si mi se pare un baiat de treaba.


User avatar
Kristina11
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2012, 20:10

Re: Muzicanţii II

Post by Kristina11 »

iracroitor wrote:Noi iam luat pe Drimba. Sper ca o sa fie totul frumos si vesel.
Inprincipiu am vorbit cu Oleg si mi se pare un baiat de treaba.
Nam auzit de ei ...dar pe 12.10 suntem invitati la o nunta , la care va fii formatia data, DRIMBA:) ... multii ii lauda ... revin cu delatii deja!!


Locked