De profesie ... mamica

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Sezatoarea mamelor...si a celor in asteptarea berzei...

Post by Katina »

bebe belusi eu deja ma pot lauda la aceasta tema findca suntem harnici am un flacau de 2 ani ,si ziua lui norocoasa e 13 vineri findca atunci a venit pe lume ...acuma suntem la faza crize si nazbatii si in fiece zi invatam cate un cuvant nou , :D si asta-i alintatu meu Image


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sezatoarea mamelor...si a celor in asteptarea berzei...

Post by tancha_ru86 »

vai vai cu cercel in ureche, chiar ca-i alintat si smecher de mic. sa va traiasca si sa fie sanatos.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sezatoarea mamelor...si a celor in asteptarea berzei...

Post by maryLand »

Ce frumusete de baiat...si ce cochet e, cu cercel in ureche...Mindria mamei ;)
Cristina, sa va traiasca!


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Sezatoarea mamelor...si a celor in asteptarea berzei...

Post by Katina »

mersi mult scumpelor ,da el e baiat smeker cu cercel el abea mergea si mami adica eu am fost si i-am pus cercel ,si din cauza lui foarte multi il confundau -imi ziceau ce fetitza frumoasa ... :D desi zic uneori ca as vrea un pic de vacanta macar o luna fara el ,pai cand ese afara cu taicasu pai ii sun sa vad ce mai face piciu meu ,cand apare o podoaba in viata unei familii viata ia o intorsatura de 180 grade desigur spre partea cea buna ,va doresc la toate bebelusi sanatosi si cati mai multi ,si ei stiu cand sa vina ... :P


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

De profesie ... mamica

Post by Admin »

Salutare actuale si viitoare mamici.
Sunt si eu mama de 1,8 ani si cu siguranta aceasta este cea mai frumoasa profesie ever:) Este cea mai grea, solicitanta, emotionanta si totusi frumoasa meserie. Am ramas insarcinata imediat dupa nunta (urmatoarea luna) si nu am regretat deloc faptul ca nu am avut timp sa ne bucuram de viata in doi, de distractiile si calatoriile ce puteau avea loc proaspat casatoriti fiind. A aparut copilul in viata noastra pe neasteptate si tot asa a crescut si ne-a umplut casa si sufletele de fericire. Fara ezitare purcedeti la planificarea si conceperea unui bebelush si abia atunci veti cunoaste cu adevarat fericirea.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: De profesie ... mamica

Post by RoDiNkA »

Ahhhhhhhhh, ce frumooooooooooooooooooooooos!!!!!!!! :P


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: De profesie ... mamica

Post by maryLand »

Iulia, cit de repede trece timpul...mai ieri erai mireasa frumoasa...astazi mamica frumoasa...Sa-ti creasca fetita mare ( cum o cheama apropo) si sa fie sanatoasa!


Image
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: De profesie ... mamica

Post by Admin »

maryLand wrote:Iulia, cit de repede trece timpul...mai ieri erai mireasa frumoasa...astazi mamica frumoasa...Sa-ti creasca fetita mare ( cum o cheama apropo) si sa fie sanatoasa!

maryLand, o cheama Emy (Emilia)


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: De profesie ... mamica

Post by DanielaG »

Frumos nume...sanatate fetitei si parintilor!!!!!


Image
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: De profesie ... mamica

Post by christa »

Salut dragelor.
Sunt si eu mamica de fetita. Saptamana aceasta se implinesc deja 9 luni si pe zi ce trece imi dau seama ca nu imi ajunge timp sa ma satur de ea pentru ca creste atat de repede.


Post Reply