Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Sala de nunti II

Post by maryLand »

Miresici, toate localurile, restaurantele, cafenelele, terasele le putem discuta in aceasta tema.

Image


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sala de nunti II

Post by Capsunica »

Impresiile unei foste miresuici despre SALA DE AUR.
Sper ca informatia de jos sa va ajute. Stiu ca atunci cind eram in cautare, aveam nevoie de FOARTE MULTA informatie si m-as fi bucurat sa citesc cite ceva.

Carolina, director adjunct, poate sa fie sterva cu voi la aranjarea meniului dar e tare ok. Sa nu va speriati. Mergeti pe mina ei. Si nu luati bucate in plus! Meniul format din cite bucate au ei e bun. Si inca ramine. Si la noi au fost multi de la tara- flaminzi si mincare a ramas pe masa relativ multa. Pestele copt s-a mincat foarte bine, salata a ramas practic toata.
Valeriu, sef securitate ne-a ajutat tot timpul. Nush ce facea dar era tot timpul cind aveam nevoie. DESERVIREA IMEPECABILA! Am inteles ca un unchi de la tara o certat un chelner ca ii tot ia platoul din fata. :D avea sa le spun dinainte ca persoanelor de la tara sa lase mincarea in farfurie...
Tortul era comandat la ei - mie in genere smetanikul cu visina nu-mi place, dar mama soacra care este specialiist la torturi a spus ca e tare bun. ea isi facea griji sa nu fie aiurea. oaspetilor le-a placut.
Daca ajungeti la pachetul cu bonusuri sa stiti ca e ok. nu cumparati nimic, nu adaugati nimic. alcool suficient, salam ok, alune ok, masa de dulciuri frumoasa, niste prajiturele super faine si frumoase!!! nu m-am asteptat deloc sa fie asa prajiturele moderne, biscuiti, jele, bize, etc...culori multe... o bucurie pt ochi.
Referitor la decor - nu e fantastic. eu de la prezidiu vedeam cum la 10 mese e un fel de buchet, la o masa cu totul altul. :D pe balustrada, la masa noastra tot erau alte buchete... al nostru era matinca cel mai sec. :D da la cele 10 mese era frumos.... culorile specificate de mine, roz, alb.
Slava Domnului, arca au revigorat-o si nu arata asa ieftin cum arata de cite ori veneam la sala. ma bucur ca nu o sa aveti ocazia sa va intristati vazind-o. acum, arca arata MULT MAI BINE.
Corina si Carolina va vor ajuta tot timpul. Sunati-i de cite ori vreti, intrebati-i- ei tot timpul sunt receptivi.
Se returneaza absolut TOT. Vi se da si o foaie cu cit au primit, cit se returneaza. Noi am avut 40 sticle de vodka, s-a returnat 30. :D Apa plata nu a ramas, luati foarte multa apa, mai mult decit este indicat pe lista lor cu recomandar. S-a returnat multe sticle de coniac. Vin tare putin s-a baut. Spriteul a ramas practic tot. Am inteles ca chelnerii nu propuneau sprite, doar cola.
Nu s-a furat nimic. Cineva de la securitate tot timpul era pe linga camera mirilor cind cineva intra, safeul se deschide cu cheia de la mire si cardul de la Valeriu doar si atit. Daca cineva din vornicei vroia sa ia vreun coniac, era permis doar cu acordul sotului, chelnerii asa si ziceau. Carolina Mindrila a supervizat nunta pina la vreo 12.
Nunta a decurs, cred, fara incidente. La mine nu a ajuns nimic. Nu luati mai mult alcool decit cantitatea indicata in lista lor, la noi a fost multa lume care a baut. si a ramas foarte multa bautura, FOARTE MULTA. in afara de coniac, mai mult de jumate din sampanie a ramas, vodka, vin. Si pina acum nu inteleg de ce a ramas atit de mult. :shock:
Noi am comandat huse albe si sala arata frumos, da' candelabrele... Husele albe schimba tot!!!! Superb arata... Nici un auriu, visiniu...
Deodata va zic, coloana sta fix in fata mirilor. si nu multe vedeti.
Au uitat borcanasele cu miere sa le puna pe mese, dar mama soacra a rezolvat problema. Cind am auzit - asa m-am intristat! Eram la intimpinare. Pina am ajuns cu oaspetii in sala, tot era la loc.
Sala de Aur este super. Eu si cumatria aici mi-oi face-o. Ei lucreaza la o sala mica. Le suntem f recunoscatori. Foarte.


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Sala de nunti II

Post by CristinaB »

Capsunica, asa bine ai relatat totul ca parca eram si eu cu tine acolo! :P
Felicitari pentru frumosul eveniment si ma bucur ca totul a fost ok...


Image
Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Sala de nunti II

Post by Buburuza2014 »

Urrrraaaaa!!! :D :D :D Sper sa fie si la noi nu mai rau ca la voi.


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Sala de nunti II

Post by valerii.dulghier »

Localul Golden Nica a cazut in prapastie..Aseara la 2 nunti toti oaspetii sau otravit cu mincare..Cei ce au de gind sa faca aici, gasiti alt local..
http://protv.md/stiri/social/de-la-nunt ... amati.html


bogatu
Posts: 4
Joined: 02 Sep 2013, 19:07

Re: Sala de nunti II

Post by bogatu »

referitor la salile de nunti.initial neam dorit sa facem la butoias dar era ocupat si am decis sa alegem golden lion.Nu am regretat, a fost tocmai dupa reparatia pe care au facut-o.sala a impresionat pe multi, draperiile albe, fetele de masa, husele pentru scaune au schimbat total atmosfera.In plus oglinzile au creat impresia unui palat.Spatiul pentru dans este indeajuns , cei 85 de invitati au incaput , daca ar mai fi fost 30 ar fi incaput si ele.Am ramas multumiti si de amplasarea mesei mirilor, de la prezidium se vedea totul ca in palma, far sa fim incurcati de vreun stilp.Cele mai bune comentarii sint despre meniu, totul gustos, frumos aranjat, cei drept placintele nu s-au mincat.mai tin si acum minte ruladele din bostanei.am unele suspiciuni cu privire la disparatia unui numar de prajituri de la masa de fourchette,din video se vede ca nau fost puse toate pe masa desi am comandat foarte multe.


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Sala de nunti II

Post by mariska1 »

bogatu,eu tot credeam ca nu au pus toate dulciurile,pina ce dupa nunta am vorbit cu mama si surorile ei si mi-au spus cum a fost,au pus absolut toate dulciurile,numai ca noi fiind sus nu vedeam ce se intimpla jos la masa cu dulciuri,dar invitatii cit asteptau sa intre in sala sa de-a mina cu noi intrau la etajul 1,mincau ceva dulciuri si apoi ieseau inapoi afara si asteptau mai departe,de aceasta si eu am crezut si chiar am intrebat pe mai multi de la sala,eu pe la vreo ora 12 m-am dat jos la etajul 1 si parca trecuse un roi de lacuste peste masa ceea,nu m-ai erau prea multe,bine ca am incercat havuzul de ciocolata care m-ai lucra...


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Sala de nunti II

Post by Nikutsa »

*
Last edited by Nikutsa on 19 Mar 2014, 12:24, edited 1 time in total.


Anastacia
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2013, 19:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by Anastacia »

Buna ziua!
Va multumesc mult-mult tuturor celor care s-au lasat cu opinia...este foarte util pentru cele ca mine....care suntem la inceput de drum.
Si respectiv am si eu o intrebare...Preconizam o nunta de aproximativ 100-120 persoane(am facut si noi o lista preventiva si cam la acest numar ne-am oprit).
Am citit multe impresii pozitive deste Adam si Eva, si am fost chiar ieri pe acolo. Mi-a placut mai mult sala mare (>130 pers), insa ca numar de persoane eu as avea nevoie de sala mica (<130 pers).
Fetele care au avut nunta la Adam si Eva - sala mica - as vrea sa imi spuneti cum a fost....ma incomodeaza faptul ca este ca in subsol + real cite persoane incap in sala ca sa se simta ei bine (aranjare mese, cind danseaza) + unde se intimpina oaspetii (afara sau in sala mica?) + fourchette-ul unde a fost.
PS. Am cautat prin forum si am vazut ca irinutza22 si natalitzza au avut nunta acolo, dar din pacate nu pot sa le scriu mesaj privat.


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Sala de nunti II

Post by Nadinn »

Salut Anastasia noi am avut nunta in mai la Adam si Eva in sala mica,deci la noi au fost cam 90 de persoane desi preconizam 100 sh toti au incaput chiar tare bine,loc de dans de asemenea a fost suficient-2 cercuri au incaput liber.Daca la voi vor fi exact 120 de persoane pai asta se primeste plus-minus 2 mese asa ca trebuie sa vb cu d.Veronica caci nushtiu daca vor incapea mesele,sa nu fie prea putin spatiu pt invitati(aici intreaba sh fetele de la noi poate ele au avut mai multi invitati decit mine).Intimpinarea oaspetilor si fourchettul se face la terasa si insasi intrarea la sala cea mica se face tot din drum cum la sala cea mare doar ca din spate...senzatia de `subsol` cum zici tu o ai atunci cind intri din sala mare,aceasta a fost si prima noastra impresie insa administratorul mi-a explicat ca este aparte intrare asa ca tot normal,pe mine nu ma incomodat...unica ce mai putin mi-a placut este ca o masa(adica jumatate din invitati de la o masa) nu vad mirii sh respectiv nici voi nu ii vedeti din cauza ca sta la perete,cred ca iti dai seama daca zici ca ai vazut sala,dar in rest sala e frumoasa,bucatele delicioase e putin spus,la noi invitatii au ramas incintati de ceea ce sa servit pe masa,de deservirea chelnerilor,nu sa furat nimic.
Sper ca ti-am fost de ajutor


Post Reply