Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
mary_22
Posts: 3
Joined: 23 Nov 2012, 15:48

Re: Muzicanţii II

Post by mary_22 »

feteleor am nevoie de ajutorul vostru,care stie cum cinta ADY CARP,cum modereaza nunta,va rog o informatie ceva...merci


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Muzicanţii II

Post by Tanya_d »

Salutare fetelor! Va rog mult sa ma ajutati ... am fost recent la o nunta unde a cintat Vladimir Fotescu.... Are o voce extraordinara ... eu il ascultam cu gura cascata .... Stie cineva vre-un numar de contact a dumnealui?... Eu as vrea sa-l am macar ca invitat special pe 1-2 ore ... Va multumesc! ;)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Muzicanţii II

Post by Fleur de lis »

any0988 wrote:
aretina wrote:Fetele a auzit cineva de Taraf Moldovenesc, si Natalia Matkovski (moderator) ce pàreri aveti!! Và multumesc anticipat!!!!
Da, ei au citat la noi la nunta! Numai ca moderator a fost Dumitru Bajureanu. Suntem foarte multumiti de ei si foarte multi ne-au laudat muzica, niste prieteni care intentioneaza sa faca curind nunta au luat deja contactele de la ei. Sunt foarte buni, mai ales tambalul si toba, super!
Iata aici e chiar de la noi la nunta: (Fratii Parfenii sunt baiatul de la tambal si acordeonul).
Salut any0988, noi deja am dat arvona fratilor Parfeni, dar tare mi-i in grija sa nu o fi facut in graba. Nu stiu ce repertoriu vocal au, daca fac veselie si ce moderator... au spus ca moderator si solista va fi o doamna Vica, dar din pacate nu aveau nici un video cu ea... Scrie te rog mult mai in detalii cum a fost la tine cu vocalul si despre moderator la fel (e din echipa, a facut fatsa, cum se comporta?), ati avut si voce feminina? De cand am dat arvona tot nu pot dormi normal... Merci anticipat


dyadya
Posts: 16
Joined: 10 Apr 2013, 15:49

Re: Muzicanţii II

Post by dyadya »

fetelor ni-am gasit si noi muzicanti ....e ceea ce ne-am dorit o echipa profesionista la super pret...


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicanţii II

Post by henrietta »

dyadya wrote:fetelor ni-am gasit si noi muzicanti ....e ceea ce ne-am dorit o echipa profesionista la super pret...
Pe cine ati ales, citi sunt si cit va costa? au si tamada?
Noua foarte mult ne-a placut Alexandr Sendrea si formatia lui si ii vreau foarte mult, am zis ca economisesc pe rokia mea numai sa ii luam pe ei


Image
vicx
Posts: 7
Joined: 04 Oct 2013, 06:40

Re: Muzicanţii II

Post by vicx »

Vedeti si voi ce muzica luati, deja daca invitatii cer o piesa pe care voi nu o doriti asta e. dar in rest le spuneti exact ce doriti sa cante si da muzicantii pot sa refuze o anumita piesa fiindca nu o stiu sau nu o au in repertoriu e ceva normal si nu trebuie oamenii sa se supere ca ei nu canta nu stiu ce piesa. Inainte sa arendati muzicantii mergeti si vorbiti cu ei , vedeti ce au in repertoriu evenual puteti vorbi cu ei despre 1-3 piese pe care sa aiba timp sa le exerseze. Daca sunt muzicanti buni pot improviza acuma na depinde si de moderator sa isi faca treaba dau un exemplu sa zicem ca un invitat cere o manea cunoscuta iar voi ati cerut sa nu se cante manele in asa situatie muzicantii daca sunt buni o sa improvizeze o sa puna maneaua pe ritm de jazz, blues sau pop iar tamadaua trebuie sa aiba grija sa ia microfonul de la invitat si sa zica ceva de genul: oo ce improvizatie originala si sa multumeasca.


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicanţii II

Post by henrietta »

mary_22 wrote:feteleor am nevoie de ajutorul vostru,care stie cum cinta ADY CARP,cum modereaza nunta,va rog o informatie ceva...merci
Pe Ady Carp l-am vazut la o nunta ca moderator si interpret, de interpretat pot sa zic ca a fost ok nici extraordinar dar nici rau nu a fost,cit tine de moderator nu mi-a placut defel are o maniera de a se impune pe el in centrul atentiei (eu cred ca doar mirele si mireasa ar trebui sa fie ...) si ce nu mi-a placut o faza : Ne asezasem la masa si tineretul incepuse sa strige amar dar el "Stati ...stati" si nu mai tin minte ce a adaugat in fine sa inteleaga ca s-au grabit si a inceput el discursul care am inteles ca il are batut in cuie "Da voi stiti de ce mincare e amara...etc?" si dupa asta a zis amar si mirii sa se pupe. Mie personal nu mi-a placut defel ce fel de moderator esti tu ca nu poti sa te dai dupa mersul evenimentelor si dupa invitati...nu el nu poate, ci o nunta de 200 de oameni treb sa se dea dupa el......foarte urit s-a primit.


Image
Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Muzicanţii II

Post by Niagarcik »

Noi am avut ca muzicanti pe Drimba, toata lumea a ramas multumita, inclusiv si noi...sunt cam scumpusori dar aici se include si tamada si dansatori (4 la numar). Important ca iti ia nunta in maini si ti-o duce pina la capat si nu mai ai griji ce unde cum, la fel si dansatorii le dai cadourile si ei deja singuri fara ca sa deranjeze aduc colacul miresei impodobit (apropo foarte cu gust mie mi l-au impodobit), joaca cadourile, legatorile, s.a.


Image
User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Muzicanţii II

Post by crisgirl »

henrietta wrote:Noua foarte mult ne-a placut Alexandr Sendrea si formatia lui si ii vreau foarte mult, am zis ca economisesc pe rokia mea numai sa ii luam pe ei
Care e pretul lui Sendrea pentru 2014?


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Muzicanţii II

Post by Nadinn »

henrietta nushtiu cum a fost la nunta care ati fost voi,insa in mai el a fost la nunta noastra sh noi sh invitatii au ramas super incati de prestatia lui sh de cum a condus,a vorbit la tema,frumoos...ma rog asta e parerea noastra sh ceea ce am auzit sh din partea invitatilor,cei care au fost la noi acum il iau la nuntile care le au ei)))


Locked