Verighete

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Anastasia86
Posts: 5
Joined: 07 May 2013, 18:38

Re: Verighete

Post by Anastasia86 »

Ninela wrote:Mmmm, foarte frumusele! Infinitul dragostei!!!
Multumesc mult, Ninela! Acesta e modelul dupa care au fost facute: Image

Pe acest site am gasit mai multe modele care mi-au placut: http://www.celtic-weddingrings.com/celt ... rings.aspx


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Verighete

Post by henrietta »

Ne-am gasit si noi verighetele de ceva timp, sunt cele mai frumoase ... cind le-am vazut am simtit ca ele sunt
acesta e modelul, tot asa pe aur alb si poate cu un diamant micut micut pentru verigheta mea http://karatov.ru/catalog/item/2147200/
deja intr-o saptamina mergem sa dam comanda la Paradis sa ni le aduca ca nu au marimile noastre :D :D


Image
anisoaraN
Posts: 5
Joined: 07 Oct 2013, 12:55

Re: Verighete

Post by anisoaraN »

salutare..noi ne-am facut inelele la un domn ce lucreaza la Giuvaer....ne-a costat lucru 400 de lei...inelele cintaresc 17 gr...lucru afost facut in timp si calitattiv...


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Verighete

Post by valerii.dulghier »

pot sa ma laud si eu cu verighetele procurate) au mai ramas nanasii)
Image


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Verighete

Post by Buburuza2014 »

Foarte frumoase inele. Felicitari cu un alt plus in lista pregatirilor de nunta. Poti sa-mi spui te rog de unde le-ati luat si cit costa?


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Verighete

Post by valerii.dulghier »

Merci)) sunt comandate din Dubai, costa 1600$ insa la noi costa ceva mai scump.


Valentina B.
Posts: 28
Joined: 14 Apr 2013, 13:18

Re: Verighete

Post by Valentina B. »

Image


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Verighete

Post by Kitsurica »

Salut dragile mele, as vrea sa ma ajutati intr-o privinta, am citit tema data in lung si on lat si tot nu stiu cum sa fac, nana vs a fost deacord sa ne cumpere ea inelele si eu am dat propunere sa le facem la comanda din aurul nostru, mi-a dat un inel din aur rusesc greu din alea sovietic si un lantisor care se rupese si nu mai era purtat, ma dindesc ca ar trebui sa ajunga pentru 2 inele, nu stiu la cine as apela sa fie un cost rezonabil pentru lucru, dar cel mai important sa-mi faca inelele din aurul care il dau, nu cum se intimpla in prezent ca dai aur bun si iti da unul care se inergreste in citeva luni, experienta mamei mele care s-a gindit sa-si faca un lantisor si cercei din inel si cercei din aia vechi, ce a iesit e un aur rosu care se intuneca deja de 2 ori l-a dus la curatire, plus ca sa fie o persoana de incredere, ca totusi ii dau aur. Am mai citit aici ca mai bine nu perioada rece a anulyui comanzi inelele fiindca degetele se umfla, voi cum procedati, ce sfaturi puteti sa-mi dati? ca as vrea acum sa ma ocup cu asta


Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Verighete

Post by Niagarcik »

Kitsurica wrote:Salut dragile mele, as vrea sa ma ajutati intr-o privinta, am citit tema data in lung si on lat si tot nu stiu cum sa fac, nana vs a fost deacord sa ne cumpere ea inelele si eu am dat propunere sa le facem la comanda din aurul nostru, mi-a dat un inel din aur rusesc greu din alea sovietic si un lantisor care se rupese si nu mai era purtat, ma dindesc ca ar trebui sa ajunga pentru 2 inele, nu stiu la cine as apela sa fie un cost rezonabil pentru lucru, dar cel mai important sa-mi faca inelele din aurul care il dau, nu cum se intimpla in prezent ca dai aur bun si iti da unul care se inergreste in citeva luni, experienta mamei mele care s-a gindit sa-si faca un lantisor si cercei din inel si cercei din aia vechi, ce a iesit e un aur rosu care se intuneca deja de 2 ori l-a dus la curatire, plus ca sa fie o persoana de incredere, ca totusi ii dau aur. Am mai citit aici ca mai bine nu perioada rece a anulyui comanzi inelele fiindca degetele se umfla, voi cum procedati, ce sfaturi puteti sa-mi dati? ca as vrea acum sa ma ocup cu asta
Eu stiu ca in perioada rece a anului degetele sunt mai putin umflate decvit pe caldura, adica un inel cumparat vara poate sa-ti cada de pe deget iarna


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Verighete

Post by catiushka »

si invers, sa nu-ti vina vara :D
la mine degetele de la mina dreapta sint un cu 0.5mm mai grosute decit la stinga,
inelul de logodna il port pe stinga, dar de ieri imi era foarte larg si l-am trasferat pe dreapta :lol:
totusi mai bine sa fie mai mare, decit mai mic, caci poti sa-l pui si pe degetul mijlociu

kitsurica, si eu vreau sa fac inelele la comanda si la fel ma cam tem, dar o sa fac poate la acelas mester care si-a facut cumnata mea, o s-o intreb daca aurul arata la fel, sau la un om unde mi-am facut foarte demult un inelus de pe armeana, el la sigur lucra cu aurul clientului


Post Reply