Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Luna de miere ...

Post by DDianKa »

Ellen wrote:Dianka poti sa/mi spui te rog frumos in ce regiune ati fost si anume la ce hotel ati stat...._? ma intereseaza ca si noi plecam in luna de miere in septembrie :) apropo la ce agentie vati adresat.._?
noi prin agentia Robinson am plecat
uite aici am fost noi in luna de miere http://www.crystalhotels.com.tr/webyeni ... ex_ru.html


Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by Ellen »

Dianka cit va costat calatoria pentru 2 persoane _?


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadiko »

bride2011 wrote:
Ellen wrote:Apropo cât te-a costat perfectarea actelor la o zi ??? mersi
Azi am cheltuit o groaza din rabdarea mea si nervii mei, am fost la consulatul Italiei pentru ca sa aflu mai bine ce acte imi trebuiesc pentru perfectarea actelor ... Paza a fost brutala :twisted: si am zis ca in viata nu mai calc pe acolo, ca nici macar nu ai voie sa intrebi ceva.... Pina la urma am dat de o fundatie care ajuta oamenii cu perfectarea actelor .... de luni ma duc la Kogilniceanu, mi-au spus ca timp de o saptamina de la depunerea actelor vom avea viza.... sper sa merite efortul ..... :D
eu de asta am facut o smecherie: am mers la ambasadei franței, acolo e mult mai lejer. si deja cu viza shenghen am plecat in Roma :)


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

dar la ambasada frantei de ce acte e nevoie?


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadiko »

La ambasada frantei mai putine. Vezi pe http://www.ambafrance-md.org/spip.php?rubrique167. tot aici faci programare online, si foarte curind o sa te programeze. doar ca va trebui sa zici ca mergeti in franta, si viza turistica. Se face usor: ziceti ca mergeti intr-acolo, faceti bronare online a hotelului oarecare -oricum puteti face anulare cu 3 zile inainte, si nu se retin bani. La fel faceti bronare la bilete avia, dar sa le puteti anula. Bani pe cont si gata. Intr-o saptamina luati viza. Noua ne-a dat usor, luind in consideratie ca eram doua fete nemaritate de 30 de ani :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by maryLand »

Nadiko, eu tot asa am luat viza. La ambasada Frantei am luat viza si apoi am plecat in Italia! :)


Image
tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by tasa84 »

bride mlt mult 8)


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

tasa84 wrote:bride mlt mult 8)
cu placere


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by o fosta mireasa 2 »

Ne-am intors si din luna de miere.. :cry: :cry: :cry: :cry:
Deci, a fost SUPERB , fetitelor,....cu mici perepetii desigur...ca la moldoveni (de ex aminarea avionului):D
Am fost in KEMER, o verdeata si niste privelesti minunate, plus marea, minunata si am avut si parte si de timp superb!!!!!Si desigur si surprize placute din partea hotelului, deoarece eram honeymoon :D


Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by Ellen »

Felicitari Svetlanei !!!


Post Reply