Verighete

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Verighete

Post by art flora »

da am dat aur deal nostru, pretul pentru o verigheta e de 2200 pentru lukru, e un pret foarte accesibil, pentru ca e ceva exclusiv, in alt atelier miau cerut de 3 ori mai mult, deoarece lucreaza prin alta tara...


art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Verighete

Post by art flora »

lover wrote:KORYNA » unde ati facut comanda?
da am dat aur deal nostru, pretul pentru o verigheta e de 2200 pentru lukru, e un pret foarte accesibil, pentru ca e ceva exclusiv, in alt atelier miau cerut de 3 ori mai mult, deoarece lucreaza prin alta tara...


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Verighete

Post by Radutu »

majoritatea mireselor observ ca au facut verighetele la comanda din aur personal, si noua mama ne-a propus sa ne dea aur dar eu sunt cam superstitioasa si am zis ca vreau sa fie un aur fara trecut si istorie , sa scrim noi istoria de la inceput cu ale noastre asa ca am luat de la Parada de aur, mi-a placut modelele sunt foarte comode si la pret zic eu bomba 6000 pe ambele si sunt destul de latute si pe mijloc cu aur alb, si ne-au facut si reducere de 10 %


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Verighete

Post by catiushka »

radutu :lol: da de unde voi stiti ce istorie are aurul statului ??? doar statul tot cumpara aur .... sau tu crezi ca aurul tau vine direct din mina ???
si eu mai degraba as alege aurul din familie decit cel de la stat dar nu am avut asa parinti auriti :mrgreen:


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Verighete

Post by Radutu »

[quote="catiushka"]radutu :lol: da de unde voi stiti ce istorie are aurul statului ??? doar statul tot cumpara aur .... sau tu crezi ca aurul tau vine direct din mina ???
si eu mai degraba as alege aurul din familie decit cel de la stat dar nu am avut asa parinti auriti :mrgreen:[/qu
Catiusa ma refeream ca aurul mamei este si de la tatal meu care a decedat si de a ei care nu a avut deloc o viata usoara si mai este si gasit cine stie cine l-a perdut si mereu ma voi gindi la asta


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Verighete

Post by catiushka »

Radutu, deci tot e mai mult factorul psihologic daca zici ca a-i sa te gindesti mereu la asta
aurul oricum se topeste deci pierde ¨informatia sau energia ceea despre care vorbesti¨ dar ma rog ... ;)
PS imi pare rau pt tatal tau :( dar fii tare


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Verighete

Post by romanct1 »

Pot sa mai dau un argument pro, inele oricum o sa fie sfintite shi binecuvintate la biserica. Plus tu ai energia ta care poate fi mai puternica ca precedenta. Eu personal sunt sceptica la asa lucruri, mai concret cred ca gindurile sunt materiale, deci cit mai multe ginduri pozitive va doresc ;)


art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Verighete

Post by art flora »

fetelor, sa stiti ca niciodata nu se topeste doar aur vostru, el se mai amesteca ca in caz de ceva sa nu ajunga plus la asta 10 % se ard in timpul topirii


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Verighete

Post by Radutu »

fetelor merci de incurajare , oricum verighetele sunt deja procurate si asteapta in dulapior , practic in fiecare zi ma uit la ele si il probez pe al meu, pacat ca nu am dat de acest forum mai degraba poate imi schimbam parerea


Erica
Posts: 5
Joined: 08 Aug 2014, 15:10

Re: Verighete

Post by Erica »

Verighetle e foarte important de facut mult mai inainte. Noi am dat la comanda sa fie facute, le-am taiat de pe list si am uitat de ele. Nustiu cum s-a primit, ei l-au sunat pe sot sa-l anunte, el le-a dat nr. meu de telefon, ceva s-a incurcat ....habar nu am, si in joia din saptamina nuntii, sotul a dus careva documente la Starea civila, si acolo ii da o lista cu ce trebuie sa avem cu noi in ziua respectiva, siultimu punct era scris- inelele. Doamne se vede ca pentru asa cascati ca noi au fost facute listele astea :)))


Post Reply