Nunta la "Casa Fermierului"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by vicktoritza »

Tatiana1 wrote:Salut, toamna aceasta fac nunta la "Casa fermierului" sala mica, as dori sa aflu cum ati decorat sala si in ce nuante, in special intilnirea oaspetilor si prezidiu?
Multumesc
Eu fac in sala mare in august, si am ales sa apelam la o agentie de decor, pentru a decora masa mirilor, mesele oaspetilor, locul de intimpianre a oaspetilor. Impreuna am hotit ceeea ce ne palce si am facut idei. Deja rezultatul final il arat in August. Am apelat la http://special.md/


AlinaB
Posts: 1
Joined: 03 Jun 2015, 10:49

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by AlinaB »

RoDiNkA wrote:Salut, scumpele mele! Sper ca nu m-ati uitat totalmente! :) Am revenit recent din luna de miere si nu ma gindeam ca primul mesaj pe forum va fi dupa un soc atit de neplacut...
Din contra, chiar ma gindeam cind revin pe forum, sa scriu impresiile mele fata de acest local, pentru a ajuta recentele si viitoarele noastre miresuici!
Diaaa, imi pare sincer rau si nici nu imi vine a crede de aceasta experienta neplacuta si negativa prin care ai trecut...E un soc total pentru mine si cred ca pentru toti apropiatii si nuntasii mei ar fi sa afle...
Eu am avut nunta pe 31 august recent, anume la Sala Nr.2 (sala mica) la Casa Fermierului si sincera sa fiu - am ramas pur si simplu INCINTATA!!!
Chiar le sunt foarte recunoscatoare pentru tot, iar oaspetii (majoritatea care nici nu stiau de acest local) au ramas placut surprinsi si ziceau ca au fost intr-un "coltisor de Paradis", multi isi doresc viitoarele nunti deja sa le petreaca acolo :lol:
Totul a fost la nivel, nu am avut nici o obiectie, au fost foarte receptivi, am avut o colaborare chiar foarte buna:
- mincarea gustoasa, proaspata (nimeni cu nimic nu s-a intoxicat, cum am auzit ca au fost si cazuri, uhhhhhh), drept ca nu am reusit sa maninc practic nimic; dar am luat multa mincare acasa si a 2-a zi, chiar si a 3-a, am gustat din mai multe;
- atitudinea prietenoasa, chelnerii amabili, nu s-a furat NIMIC, totul la finele nuntii a fost returnat (drept e ca Mama soacra din start a vorbit si a rugat foarte frumos referitor acestui capitol si s-au inteles); am luat bautura, dulciuri, fructe, deja mincare si tot ce a ramas, acasa la parintii mei, la parintii socri, chiar si oaspetii au luat;
- toate accesoriile, care au fost gratuite, au fost amenajate gratuit, cu ornamentari a covorului rosu cu stofa alba si trandafiri la margine (maruntisuri placute), au mai fost surprize de la sala, pe care nici nu le cunosc...Cu Rodica, la intocmirea meniului ne-am inteles de minune, ea chiar a ajutat sa intocmim meniul foarte diplomatic, rapid si tactic, evitind conflictele intre mame, in favoarea noastra; plus Bucatarul sef (sa inteleg ca a 2-a administratoare) al salii Nr.2 s-a adeverit a fi o doamna foarte amabila si calda.....o atitudine ca fata de copiii sai, isi facea griji cind ceva nu se gasea (maruntisuri organizatorice), ne incuraja; oarecum s-au spart si la noi 2 pahare, pe care le-am achitat, dar e ceva firesc...
- ceea ce tine de veselie e un capitol aparte, DAR, am avut toata sustinerea lor: cind am fost "furata", m-am ascuns tot la ei, ma veseleau, mi-au adus conjac cu cola (vornicica a rugat); am vrut sa sar in bazin si ei au dat drumul havuzului la bazin, chiar de era o ora tirzie (sau devreme :lol: )....dar in genere, chiar ne impreetenisem cu personalul si...eu am facut ceea ce am simtit ca vreau: spre dimineata, cind veselia era in toi si toti se distrau cum puteau, degajati, vedeam cum chelnerii ne admira cu zimbete si...i-am scos pe toti la dans :) , doamna i-a permis si...ne distram deja impreuna! Erau atit de fericiti si tot spuneau ca sunt prima mireasa ce a scos chelnerii la dans si ei au dansat cu placere...Am ramas foarte satisfacuta si toti invitatii au fost entuziasmati! :P
Am doar amintiri placute si calde......si imi pare rau ca cineva a avut ghinionul sau nenorocul sa fie invers...
Fetelor, pot doar sa va spun sa vorbiti cu ei deschis, sa puneti toate punctele pe i pina la nunta!
Sper ca viitoarele miresuici, care vor petrece nunta la acest local, sa fie la fel de multuminte ca si mine!


Salut RoDiNkA, fac si eu nunta in iunie 2016 la Casa Fermierului in sala mica, din cite am inteles ai facut si tu aici nunta, spune-mi te rog pentru 80-90 de persoane va fi loc pentru dans? Eu tare mult retraiesc ca va fi strimt platoul de dans... Si la primul dans familiar, ai avut lumini aditionale?
Bine ca ai atentionat ca trebuie din start sa fim mai concreti, tare mult ma tem sa nu fure din mincare sau bautura, chelnerii sper sa fie amabili si receptivi.
Merci.


Post Reply