Nunta la Miadora

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Tatiana H
Posts: 1
Joined: 21 Apr 2016, 23:21

Nunta la Miadora

Post by Tatiana H »

Salut fete si baieti!!! Cine ma poate ajuta: vreau sa fac nunta la Miadora in septembrie 2017,nunta cam de 150 persoane, insa nu stiu absolut nimic despre acest local, stiu doar ca imi place foarte mult cum arata!!! Poate ma ajutati cu ceva comentarii referitor la preturi, pregatire, deservire, masa!!! Multumesc anticipat!!!


svvs
Posts: 2
Joined: 23 May 2016, 09:12

Re: Nunta la Miadora

Post by svvs »

buna
avem contract cu Miadora pt nunta in toamna. pretul la meniu este de la aprox 1000 de lei, ni s-a spus ca in mediu de obicei iese la 1100-1200 de lei pt invitat (fara bautura), plus procent pt deservire
avansul e de 10000 de lei, mai achitam o parte atunci cand se face meniul si restul deja dupa nunta. anul trecut si din pozele vechi se vede ca mesele erau dreptunghiulare, ne-au promis ca anul acesta vor fi rotunde, nu stim daca au schimbat....parca ni s-au parut receptivi cei de la administratie, puteti sa ii sunati sa va intelegeti sa va arate sala si sa va spuna conditiile.... dar as vrea si din cei care deja au facut nunta acolo sa raspunda ;)


svvs
Posts: 2
Joined: 23 May 2016, 09:12

Re: Nunta la Miadora

Post by svvs »

buna
avem programata nunta in toamna la miadora. pretul pt meniu incepe de la 1000 de lei, variaza in functie de ce alegi, dar au zis ca in medie se primeste la 1100-1200 de lei pt invitat, fara bautura si fara fourchette, plus deja procentul pt deservire. avansul a fost de 10000 lei, ca la orcie local, o parte din suma se mai achita atunci cand faceti meniul si restul dupa eveniment. ceea ce am vazut noi si in pozele vechi pe site-ul lor - mesele sunt dreptunghiulare, insa au promis ca anul acesta vor fi rotunde, insa nu stim daca le-au schimbat. ce ne-a placut - sala ofera pt jumate de ora sau o ora, nu imi amintesc exact, la intampinarea oaspetilor - cvartet - patru persoane la intrare cu instrumente de muzica simfonica, placut pt invitatii care asteapta sa se inceapa nunta, plus teritoriul de afara e frumos. deocamdata asa, as vrea ca si cineva care au facut nunta la ei sa spuna cum a fost ;)


Post Reply