Inregistrarea civila in aer liber!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
mamusika
Posts: 9
Joined: 15 Feb 2012, 00:00

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by mamusika »

Beatrise wrote:Dra sunteti un angajat al Starii Civile? ma intereseaza daca totul se face oficial sau e neaparat de mers apoi de oficializat toata procedura efectuata la sala???? :?:
Am lucrat anterior ca ofiter de stare civila. Acum sint in concediul de crestere al copilulul, dar merg la restaurant pentru a inregistra fictiv casatoria mirilor. Daca doriti, contactati-ma la lily_condur@yahoo.co.uk. Pretul este 1000 lei si Inregistrarea dureaza aproximativ 35 de minute.


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Nika »

Fictiv si tumai o 1000 lei :? :? :?


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by DanielaG »

Cea mai frumoasa inscriere in aer liber care am vazuto-o pina in prezent.....super decorul si locul e pur si simplu minunta....interesant cite persoane au fost implicate...si la ce pret s-a ajuns :?


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Alintush »

intr-adevar foarteeeeeeee frumos....romantic pasional...abea de-mi stapineam emotiile si lacrimele... :oops:


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by DanielaG »

Alintush wrote:intr-adevar foarteeeeeeee frumos....romantic pasional...abea de-mi stapineam emotiile si lacrimele... :oops:
de acord 100%....foarte romantic :oops:


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by tancha_ru86 »

pentru mine e prea pompos, eu nu m-as simti libera la asa inscriere, m-as simti sufocata si mi-ar apasa responsabilitatea pe umeri. intradevar cine s-a ocupat de aranjamente si de organizare a facut o munca grea, dar foarte frumos a iesit ceea ce a iesit, insa daca as fi mireasam-as simti ca o pasare in colivie, ca o papusa in vitrina sau parca m-ar strange hainele si nu as putea sa respir.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Nika »

tancha_ru86 wrote:pentru mine e prea pompos, eu nu m-as simti libera la asa inscriere, m-as simti sufocata si mi-ar apasa responsabilitatea pe umeri. intradevar cine s-a ocupat de aranjamente si de organizare a facut o munca grea, dar foarte frumos a iesit ceea ce a iesit, insa daca as fi mireasam-as simti ca o pasare in colivie, ca o papusa in vitrina sau parca m-ar strange hainele si nu as putea sa respir.
Eu la fel sint de aceeasi parere....e frumos...dar cam pompos.....simplitatea e mai originala si mai frumoasa :P


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by doina30882000 »

eu sunt de aceeasi parere...mie nu m-ar place sa fac cununia civila atat de pompos....pentru mine e prea mult...ceva mai simplu, mai romantic, mai aproape de sufletele noastre...asa inregistrare nu e in stilul meu de asta nici nu m-ar place :)


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by DanielaG »

Nici eu nu organizez asa inscriere,fiecare face dupa puterile sale.....ei au facut atit de pompos cred ca dupa status....mireasa nu cred sa fie una din cele care isi organizeaza singura nunta si cauta sa economiseasca...asa ca mare responsabilitate sau griji nu-si facea....ea a venit ca ''mireasa '' 8-) Si oiricum e cununia civila asta inseamna ceva oficial.pt mine cununia religioasa e ceva intim...si mai aproape de sufletele noastre ...dar inscrierea unii o fac in sala in prezenta tuturor invitatilor....eu in general optez pt osc pt a da si mai multa oficialitate evenimetului...doar ca intr-adevar e ceva frumos si merita admirat...de la mine oricum un like mare mare....


Image
Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Silviana »

Eu la fel vreau in aer liber, mai ales ca nunta e in iulie. O sa fie in curtea salii unde voi petrece nunta, VisPas, acolo este si un bazin, sper sa se primeasca simplu si frumos :)


Post Reply