Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Muzicanţii II

Post by dorhyna »

Salutare. Uite ca si eu sunt in cautare de muzica pu nunta. Am 3 formatii si am nevoie de ajutorul vostru ca sa ma determin pe care sa o aleg. Formatiile sunt ART-PRESENT; MAESTRO; ARMONIA.
Numai bn si viitoarelor miresuice bafta la ceea ce tine de pregatirile d nunta.


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Muzicanţii II

Post by irinutza22 »

Salut, eu deja miam gasit muzicanti. Sunt muzicantii care cinta la restaurantul Vatra Neamului si se numesc Lautari.


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by marcelushka »

irinutza22 wrote:Salut, eu deja miam gasit muzicanti. Sunt muzicantii care cinta la restaurantul Vatra Neamului si se numesc Lautari.
Bravo, felicitari un plus important, noi inca nu, deja la jumate de noiembrie sotul va fi mai liber, si vom merge sa vedem citeva formatii...


AlinaHerta
Posts: 25
Joined: 11 Jul 2012, 17:38

Re: Muzicanţii II

Post by AlinaHerta »

dorhyna buna... daca e sa iti recomand muzicanti Maestro cu toata increderea posibiila.... cei mai bv au fost la nunta mea, am dansat de nu am mai putut, o nunta vesela total.Chiar stiu ce inseamna sa faci o nunta vesela.. sunt extraordinari


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Muzicanţii II

Post by dorhyna »

AlinaHerta wrote:dorhyna buna... daca e sa iti recomand muzicanti Maestro cu toata increderea posibiila.... cei mai bv au fost la nunta mea, am dansat de nu am mai putut, o nunta vesela total.Chiar stiu ce inseamna sa faci o nunta vesela.. sunt extraordinari
Ms mult d sfat. Eu i-am vazut cum canta live ART-PRESENT si MAESTRO si ambele formatii mi-au placut mult. De acu vreau sa pun totul la punct si sa iau decizia finala :)


DanielaOprea
Posts: 4
Joined: 18 Oct 2012, 20:44

Re: Muzicanti sau DJ

Post by DanielaOprea »

Aoleuuuuuuuu!!!! Vai de mine! Ai descris toata nunta cu adevarat. Uite chiar citind mesajul tau, m-am teleportat in incinta spatiului in cadrul caruia s-a desfasurat banketul vostru si m-am simtit minunat in prezenta interpretarii lucrarilor de OPERA de catre prietenii tai. Opera la nunta....... tre sa fie fain........ eiiiiiii ma rog.......... din cele redate inteleg ca banketul a fost fain in ansamblul sau. Referitor la " stomatolog "....... :))) Stomatologii sunt suprasolicitati la nunti deoarece au onorarii bune pentru lucrarile pe care le executa. Respectiv, au bani numai stomatologi buni. De ce zik????? Daca ai putea sa-mi dai niste contacte de ale lui fiindca mama mea are o problema cu gingia si nu o poate solutiona de mult timp. Poate el o va ajuta. Bine...... La capitolul publicitatae pentru formatia "CEARDAS", nu stiu cum forumer asta.. sau cum il mai cheama...... dar eu cu adevarat si cu certitudine confirm ca prestatia acelor baieti este super mega giga faina. Cei drept sunt tineri, poate nu cinta la 100% elvis presli sau nu mai stiu, dar energia lor e de neconceput. Pina la urma noi trebuie sa prietenim cel putin pentru o singura coincidenta, ambele am avut nunti superbe, unica diferenta ca la mine a fost Echipa "CEARDAS" dar la tine un DJ.


yra25
Posts: 1
Joined: 06 Nov 2012, 23:20

Re: Muzicanţii II

Post by yra25 »

arinusha wrote:Salut as dori sa aflu pareri despre formatia Maestro , vrem sa-i luam pe iei daca o sa fie liberi? si ce pret au? mersi
Buna, parerea mea aste sa afli cat mai multe opinii. Atentie, nu-i luati pe cei de la PROBAHUS. La nunta noastra s-au imbatat si nu prea aveau chef sa cante. Au mai luat si un car de bani.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by RoDiNkA »

yra25 wrote:
arinusha wrote:Salut as dori sa aflu pareri despre formatia Maestro , vrem sa-i luam pe iei daca o sa fie liberi? si ce pret au? mersi
Buna, parerea mea aste sa afli cat mai multe opinii. Atentie, nu-i luati pe cei de la PROBAHUS. La nunta noastra s-au imbatat si nu prea aveau chef sa cante. Au mai luat si un car de bani.
Vai de mine....ce groaznic... :o


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by Alintush »

de Probahus...am auzit mai multe cazuri ca servesc la nunta...si nu cinta bine...


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Muzicanţii II

Post by mariska1 »

buna fetelor,da ce parere aveti de familia Manciu,cum se descurca la nunti,cele care au avut ocazia sa-i asculte,i-a sunat mama (ca noi nu suntem in tara) si cer 1000 EUR pentru 5 instrumente,4 voci si moderatoare. Am o lista de 16 muzicanti si numai ei si inca vreo 5 sunt liberi pentru data noastra,numai ca ceilalti i-au cu 100 de EUR mai putin,da instrumente m-ai putine si moderator sunt barbatii,ceea ce eu nu vreau,am fost la multe nunti unde moderator a fost barbat si nu mi-a placut absolut deloc,la nunta cumnatei mele anul trecut a avut un moderator care era ragusit si toata noapte a stat si se inneca la microfon si tusea.


Locked