Nunta in aer liber

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
elaanna77
Posts: 16
Joined: 16 Aug 2014, 15:17

Re: Nunta in aer liber

Post by elaanna77 »

buna ziua mieresuicelor si tuturor fetelor de pe acest forum :)
Intradevar, nunta in aer liber devine tot mai actuala in utlimul timp, voi fi nasa la anul viitor si cu viitoarea mireasa tot discutam poate sa facem nunta in aer liber, dar ma intereseaza asa gen de intrebari:

daca este o perioada caniculara - mincarea cit timp este buna pe masa? acum sa tii afara legumele mai mult de o ora si deja este cam cu grija, dar sa o tii toata seara pe masa... oricum presupun ca bucatele pe mese se aranjeaza mai din timp, pina a ase aseza oaspetii, la mese.

alta dilema pe care am avut-o a fost - si daca totusi in acea zi ploua, stiti unde se poate de organizat sarbatoarea ca sa ne putem asigura de fortele naturii?

in luna iunie am fost la o nunta la Villa Drago, totul a fost planificat pentru o zi cu soare si din pacate a fost una rece si ploiasa, toti ne-am ingesuit la terasa sub acoperis si am inghetat groaznic, plus ca de plimbat pe teritoriu nu prea puteam, mereu intrau tocurile in pamint :(
este frumos gazonul nu zic, dar deloc practic.

este undeva o locatie care sa faca sarbatori in aer liber, poate de inchiriat cort, dar sa aiba frigiderile necesare pentru a tine mincarea si a a asigura toate conditiile sanitare pentru invitati ( baie, wc)?

la fel ne-am interesat la unele restaurante care acorda servicii de catering si cind ni s-au spus toate conditiile necesare, tot inventarul cu care ei vin, (tacimuri, vesela, frigidere, bucatari, dupa caz si fete de mese si scaune, ei au la fel nevoie de spatiu conectat la apa si canalizare) s-a primit o suma destul de mare...

Poate stie cineva unde se organizeaza in aer liber ceremonii dar sa fie si bucatarie gusoasa si deservire impecabila?

Villa drago noua ne-a placut dar era putin spatiu pentru 150 persoane, poate si din cauza ca a fost o zi cu ploaie, dar pe de alta parte si bucataria a fost foarte slaba, cam putin pe masa.


Post Reply